Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szarpanie motorem 1.9bxe nie działa wtrysk

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szarpanie motorem 1.9bxe nie działa wtrysk

    Witam problem zaczął się z 1 miesiąc temu auto zaczęło szarpac sporadycznie na biegu jałowym zimny ciepły bez różnicy po podpięciu komputer brak błędów dawki wtryskiwaczy
    1cyl.-0.96
    2cyl.-1.20
    3cyl.-0.56
    4cyl.+2.99
    I cos sie dzieje z 4 wtryskiem widać że przed mna ktoś był bo blomby z fraby na 4 wtrysku są ale zrobiłem nowe zew.usczelniacze plus podkładka i zamieniłem 4 z 3 wtryskiem i ustało na1200 km spokoj korekty były zbliżone ale krach wczoraj po po powrocie z zakopca 800km znów to samo ale teraz gorzej cały czas kuleje korekty podobne jak powyżej 5 min temu sprawdzane korekty. listwa elektryczna sprawdzana wszędzie po0.7 oma przejścia ma tak że raczej wykluczam wtrysk też odrzucam po zamianie miejscamii to samo jest. Czy ktoś podrzuci jakiś pomysł co to może być pomocy a i teraz jest błąd wyp.4 cylindra
    Ostatnio edytowany przez Miczas; 9997904.

  • #2
    Jeśli wykluczasz wiązkę i wtryski to pozostaje tylko usterka w samym cylindrze , np. nie domyka zaworu. Auto jaki ma przebieg ? Może wałek i szklanki wytarte ? Oddaj do mechanika niech rozbiera i patrzy. Wtryski przy okazji i tak bym oddał do sprawdzenia na maszynie.

    Komentarz


    • #3
      wczoraj znów wyciągnąłem ten pomp wtrysk i po oględzinach widać było zakopcenie zasadzenie na uszczelce miedzianej na rantach (jak by chciało iść do góry zasadzenie ) tak jak by cos może z gniazdem było ? pamiętam ze 1razem jak wyciągnąłem PD tak samo było zasadzone(ale może słabo gniazdo wyczyściłem bądź może trefna uszczelka miedziana ). teraz wyczyściłem gniazdo aż się świeci i nowa miedziana i auto chodzi elegancko korekty tez wróciły zbliżone wszystkie około .-0.25.Ale martwię się ze to wróci w najmniej oczekiwanym momencie i teraz: Może ktoś robił frezowanie gniazda pompowtryskiwacza i czy cos pomoże czy już głowica do regeneracji ? albo może jakaś podkładkę grubsza nw ktoś może dawał grubsza?
      Ostatnio edytowany przez Miczas; 9997904.

      Komentarz


      • #4
        Tak gniazda daje się do frezowania i daje to efekt na dłużej. Narazie jeszcze bym jeździł skoro jest dobrze ale warto się rozeznać kto taką usługę fachowo wykona.

        Komentarz


        • #5
          Ehh... niedługo chciałbym sprzedać furkę i nie chciałbym komuś faila odstawić.

          Komentarz


          • #6
            Zapnialem odpisać temat zakończony frezowaniem.gniazda 600 zł z nowymi uszczelkami podkładki już ponad 5tys km zrobione i spokój

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X