Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z grzejącym się tylnym lewym kole

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z grzejącym się tylnym lewym kole

    Witam. Problem jak w temacie. Strasznie grzeje się tylko lewe tylne koło. Wymienione klocki i jarzma wyczyszczone na styku klocek jarzmo. Klocek pracuje płynnie. Zacisk wymieniony jak z prawej tak i z lewej strony. Wiem że przegrzana tarcze mam i minimalnie zwichrowana ale nie czuć tego przy hamowaniu. Po wymianie klocków zauważyłem że bardziej się grzeje to koło. Zamierzam wymienić tarcze i klocki na nówki ale obawiam się że szlak je strzeli. Co jeszcze może być przewód elastyczny hamulcowy? Jeszcze zauważyłem że tłoczek przy wkręcaniu milimetr ciężko idzie a potem już delikatnie. Dziękuję z góry za wszelkie sugestie

  • #2
    U mnie grzało się tylne koło i mechanik zrobił regenerację zacisków hamulcowych tylnej osi , z wymianą uszczelnienia (zestaw naprawczy), podobno lubi się tu podwinąć uszczelka i klocek nie cofa się tak jak powinien. Do tego wymienił klocki i jak na razie jest OK

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Sony Zobacz wpis
      U mnie grzało się tylne koło i mechanik zrobił regenerację zacisków hamulcowych tylnej osi , z wymianą uszczelnienia (zestaw naprawczy), podobno lubi się tu podwinąć uszczelka i klocek nie cofa się tak jak powinien. Do tego wymienił klocki i jak na razie jest OK
      U mnie po wymianie tarcz i klocków grzało się. Potem wymiana zacisków i też mniej się grzalo. Na jesień zmieniłem klocki bo się skończyły i bardziej grzeje sie

      Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

      Komentarz


      • #4
        Też tak miałem, okazało się że ręczny nie odbijał bo linka była już do wymiany... Sprawdź też ten temat.

        Komentarz


        • #5
          Właśnie tylko teraz po ponownym rozebraniu i złożeniu dziś się nie grzało. Raz się grzeje a raz nie. We wtorek wszystko było. Ok i zrobiłem 30km i zimne koło. Potem pojechałem 6km i gorace

          Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

          Komentarz


          • #6
            A zaciągałeś przy tych 6km ręczny? U mnie też było oki, pókintęcznego nie użyłem. Sprężyna chciała odbić zacisk, ale lonka i pancerz były jednością i nie ruszało się to na tyle by zacisk mógł odbić

            Komentarz


            • #7
              Tak. Używałem cały czas ręczny. Jak się grzało i jak się nie grzało

              Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

              Komentarz


              • #8
                mam podobną sytuację, lewe tylne koło się grzeje a raz nie... linka się nie zapiekła, łapa odbija do końca - do tego odbojnika (zaznaczone na czerwono). Zrzut ekranu 2023-03-30 222020.jpg

                Komentarz


                • #9
                  polecam filmik


                  Komentarz


                  • #10
                    Bardzo fajny poradnik czeka mnie naprawa zacisku. Dziękuję kolego za pomoc!

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X