Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Termostat skrzyni biegów DSG 7

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Termostat skrzyni biegów DSG 7

    Witam wszystkich, naszła mnie refleksja odnośnie nagrzewania silnika w temperaturze poniżej zera. Samochód to Octavia 2 fl z silnikiem 1.6 TDI cayc. Przy obecnej temperaturze dogrzewa się i wszystko jest ok, licznikowe 90 trzyma olej też dochodzi do temperatury. Problem pojawia się jak jest -5 i mniej. Na odcinku 25 km do pracy jadąc ok 80 km/h ledwo dochodzi do 75 stopni,olej 65. Byłem z tym tematem w serwisie w Zielonej Górze,wymienili termostat główny i miało być lepiej.Z racji iż samochód ma 280tys km i był tam serwisowany do 230tys zaufałem im. Temperatury były wyższe więc wyglądało że problem ustał. Ostatnio jadę i dalej to samo. Szukałem w internecie, wiele razy w różnych miejscach czytałem że problemem może tkwić w termostacie skrzyni. Dzisiaj zaglądam pod obudowę filtra i okolice ale go tam nie widzę,tak jak to na filmach,zdjęciach przy silnikach 2.0 TDI. W etce prywatnie którą posiadam przejrzałem rysunki i nie zauważyłem go,może źle szukałem. Stąd też pytanie do posiadaczy,osób które może miały ten problem i go rozwiązały, czy znaleźliście taki termostat u siebie? Jeśli tak to może ktoś nr części podesłać? Będąc ostatnio w Poznaniu,zaliczyłem tamtejszy serwis, co prawda za bardzo nie chcieli powiedzieć więcej poza tym jak to powiedział pan z obsługi " te silniki tak mają,mają małą emisję cieplną i będzie to tak wyglądało" . Mam drugi samochód co prawda passat 2.0 TDI 16v i problem był podobny do momentu naprawy Webasto które pomagało mu się dogrzać. Wracając do Skody ta nie ma dogrzewa za ani postojowego jak pastuch. W serwisie w Poznaniu kazali mi zatkać dolne kratki w większym mrozie,a z tego co pamiętam to jeszcze parę lat wcześniej jak robiła większe przebiegi to nie było różnicy większej w zimę. Zastanawiam się jeszcze nad chłodnica spalin czy ona nie robi tu zamętu.

    ​​​​Jeśli ktoś coś takiego przerabiał i udało się to opanować, proszę o podpowiedź.

    Pozdrawiam.​
POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X