Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klamka, centralny zamek drzwi przednich?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Klamka, centralny zamek drzwi przednich?

    Proszę pomóżcie w diagnozie co mogło się zepsuć. Usterka dotyczy drzwi pasażera. Kiedy auto zostanie zamknięte z pilota to, to centralny zamek je rygluje i jest Ok, ale próba otwarcia zamków za pomocą pilota i centralnego zamka nie przynosi skutku. Drzwi są dalej zamknięte. Drzwi można otworzyć jedynie za pomocą klamki wewnętrznej. Nie wiem czy trzeba wymieniać cały zamek z jego mechanizmem? Zamykanie przecież działa? Może coś tam spadło, urwało się? Jak to się dzieje pokazałem na tym filmiku

  • #2
    Włączone w centralnym zamku otwieranie tylko drzwi kierowcy po naciśnięciu przycisku na pilocie.
    Masz Maxi-dota?
    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
    ​​​
    Grzegorz

    Moja Ambitna Czarnula

    Komentarz


    • #3
      Trochę nie rozumiem.... Sugerujesz że coś się zmieniło w ustawieniu w centralnym? Zapomniałem napisać, że z innymi drzwiami nie ma kłopotu. ?? Maxi-dot - jeśli masz na myśli ten wyświetlacz w którym jest cześć ustawień to tak. Czyli wychodzi na to, że nie jest to usterka mechaniczna, tylko coś w ustawieniach?


      Ostatnio edytowany przez jaromaro; 32830.

      Komentarz


      • #4
        Maxi-dot to jest to jest ta część zegarów gdzie możesz sobie zmieniać niektóre ustawienia auta.
        Sprawdź co masz ustawione w zakładce Komfort/Centralny zamek.

        Trzeba by też zrobić autoscan za pomocą Vcds i wtedy może wyjdą jakieś błędy.
        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
        ​​​
        Grzegorz

        Moja Ambitna Czarnula

        Komentarz


        • #5
          Byłem teraz przy aucie i przetestowałem wszystkie ustawienia dotyczące centralnego zamka. Jedna z nich faktycznie pozwala na otwieranie tylko drzwi kierowcy a pozostałe z zewnątrz się nie otworzy. Niestety żadna ze zmian nie powoduje poprawy. A Vcds jest w stanie to dokładnie zdiagnozować czy tylko przedstawi błąd zamka jako taki? Jak dokładna jest taka analiza? Zastanawiam się czy warto wydawać pieniądze na diagnostykę, kiedy i tak najprawdopodobniej trzeba rozbierać drzwi. Same zamki nie są takie drogie tylko grzebanie w drzwiach trochę kłopotliwe.

          Komentarz


          • #6
            Jeżeli zamek drzwi będzie uszkodzony to Vcds pokaże jakiś błąd. Zanim zaczniesz cokolwiek rozbierać poszukaj kogoś w okolicy np. z OCP kto posiada Vcds i ci przeskakuje auto za darmo lub czteropaka.
            SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
            ​​​
            Grzegorz

            Moja Ambitna Czarnula

            Komentarz


            • #7
              Ja bym się tu nie doktoryzował u mnie trzeba było wymienić już wszystkie zamki, padały po kolei. Zaczyna się od tego ze nie zawsze otwiera później może zablokować się na amen ( podóje ryglowanie ) i nie otworzysz nawet z wewnątrz. Niestety przy wymianie trochę roboty jest.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X