Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z czujnikami parkowania tył? Jak się do niego dostać i jaki zamówić? Pomocy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z czujnikami parkowania tył? Jak się do niego dostać i jaki zamówić? Pomocy

    Witam wszystkich posiadaczy skodzinek ;-) Mam problem w ojca aucie a dokładnie z czujnikami parkowania z tyłu bo tylne tylko posiada. Jest to wersja oryginalna czujników lecz nie ma wyświetlania w radiu a tylko buczek. Po włączeniu wstecznego jest jakby ciągły sygnał. Dzisiaj udało mi się zbadać czujniki na drgania i słuch i nie sprawny jest drugi od lewej czyli pod pod lewą stroną rejestracji. Z tego co udało mi się wyczytać są i specjaliści co potrafią wyjąć ten czujnik bez ściągania zderzaka, biorę tą opcję pod uwagę również ;-)
    Konkretnie chciałem się dowiedzieć:
    1. Czy ta wersja skody o nr vin TMBDA21Z7C2176494 jest już nowszą wersją gdzie nie trzeba rozbierać boczków w środku z lewej i z prawej strony do odkręcenia zderzaka od środka? Jest to auto jeszcze z normalnymi lampami z przodu przed liftem rok produkcji 2012. Z tego co wiem nowsza wersja posiada 4 śruby w nadkolach i dwie śruby pod lampami tylnymi (nie wiem ile śrub trzeba odkręcić do demontażu tylnych lamp.) tzn. dwa kołki wyciskane po każdej stronie i tyle co wiem.
    2. Ktoś jest w stanie sprawdzić po Vin TMBDA21Z7C2176494 jakie są u mnie czujniki?? Żebym mógł zamówić sobie wcześniej nowy i dopiero wziąć się za robotę?
    3. Jaki czujnik kupić? Oryginał czy zamiennik jeśli zamiennik to jakiej firmy??? Może jakiś link ? Najlepiej jakby się udało kupić pod kolor auta bo czarny średnio będzie pasował.

    Ogólnie jestem w stanie to samo ogarnąć tylko łatwiej jak się wie co trzeba odkręcić krok po kroku z góry dziękuje za pomoc.​​

    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

    Ostatnio edytowany przez Manieczko; 46435.

  • #2
    Podpowie ktoś jaki czujnik tam siedzi???

    Komentarz


    • #3
      Ja brałem tu, ale mieszkam w Chorzowie.
      F.H.U LUKASKODA

      Ma oryginały w fajnych cenach.
      Co do demontażu to chyba przy tym czujniku dało się dostać na macanego od spodu auta wkładając rękę i macać, przekręca się o 90 stopni czy jakoś tak i wychodzi. Gorzej z skrajnymi.
      Na YT powinny być filmiki.
      Po wyjęciu wiedziałem jaki numer kupić.
      Najlepiej oryginał, lub używany oryginał.

      Komentarz


      • #4
        Zamówiłem oryginalny niby na allegro tyle że nie w kolorze, wyjąć się go dało bez ściągania zderzaka, odciąga się dwie blokady zapadki i wychodzi do środka plus wtyczka z blokadą.
        Do powiększenia prześwitu i lepszego manewru w środku wykorzystałem takie dwa rozpieraki stolarskie ;-) wtedy można wszystko lepiej dojrzej i przy pomocy lustereczka na przegubie podejrzeć zaczepy itd. ;-) Przyjdzie nowy zobaczymy czy problem zniknie.
        ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
        Załączone pliki

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X