"Chrobotanie"

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Roddi29
    Drive
    • 2019
    • 44
    • Octavia II combi (1Z5)
    • BGU 1.6 MPI 102 KM

    "Chrobotanie"

    Witam, All.

    Jeśli temat był to poproszę o drogowskaz bo w lupce nie znalazłem.

    Pacjent Octavia 2, od jakiegoś czasu słychać dziwne dźwięki, tak jakby za schowkiem pasażera, coś jakby ociera, chrobocze. Zaczyna się to od 80mkm/h do 120kmh i uwaga w zależności od wiatru za oknem i jego kierunku czasem mocniej czasem prawie wcale!!
    Wymontowałem schowek , dmuchawę nawiewu, jeździłem tydzień bez tego i dalej ta sama sytuacja i objawy, czasem przy dojeżdżaniu do świateł to i przy 40 km się to pojawia. Wymieniłem silniki klapy Klimy V71 i V159, dałem nowe ale nie oryginał, klima lepiej chodzi ale nie pomogło, dalej drapie. Gdzieś wyczytałem, że winny temu jest silnik klimy ale ten tam w samym rogu na dole za całym kanałem nagrzewnicy i za dmuchawą (aby go wymienić trzeba demontować całe wnętrze do samej przedniej szyby, cały pulpit, Czy ktoś to demontował, warto się w to bawić? i czy ktoś może tą diagnozę potwierdzić? ) We wrześniu robinie było: przeguby, półosie przód i wszystko było ok. W maju robiłem wymianę sprzęgła (tarcza, docisk, łożysko) rozrząd z pompą wody i przez 5000km nic się nie działo. Założyłem nowe kołpaki i się zaczęło od tego momentu się to ujawniło i tylko PP, klocki tarcze nie były ruszane prawie rok. Tu uprzedzę pytania, zdjąłem nowe kołpaki i dalej to samo "coś mi drapie", jeździłem nawet z 3 szt i też nic.
    Jeśli odgrzałem kotleta to przepraszam ale jak wspomniałem lupka nie pomogła. Jeśli ktoś przerabiał podobny przypadek za wskazówki będę wdzięczny.
    Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę Wam wszystkim Radek.
  • Roddi29
    Drive
    • 2019
    • 44
    • Octavia II combi (1Z5)
    • BGU 1.6 MPI 102 KM

    #2
    Może komuś się to przyda. PROBLEM ROZWIĄZANY!!!

    Winną tych hałasów i dziwnych odgłosów w moim przypadku była śruba mocująca uchwyt napinacza paska. Napinacz był wymieniany z rozrządem i pompą wody. Wczoraj zdemontowałem prawe, koło, nadkole i uzyskałem dostęp do tej śruby (po otworzeniu komory silnika widać ją z góry ale słaby dostęp). Śruba musiała być słabo dokręcona i powodowała hałas, który nasilał się z upływem km. W końcu wykręciła się cała ale jest ona na tyle długa, że plastikowe nadkole blokowało ją i jej nie zgubiłem (to akurat dobra wiadomość)! Hałas luźnej śruby w otworze mocowania był coraz większy i bardziej dokuczał. Kilka ruchów długa nasadką 17 z grzechotką i wróciła na swoje miejsce. Całość operacji zajęła mi nie całą godzinę, innych "kosztów" brak. Zostawię, zdjęcie winowajcy przy zdemontowanym kole i nadkolu, może komuś się przyda. W moim aucie nastała cisza, pierwsze kilometry było aż za cicho :-) wczoraj po tej pracy zrobiłem prawie 100km w ruchu miejskim i po autostradzie i hałasu nie było, wcześniej wystarczyło 10 km i prędkość od 80 km/h i pojawiały się to "chrobotanie".
    Pozdrawiam, All i życzę miłej niedzieli!


    Zdjęcie WhatsApp 2024-07-21 o 10.17.48_2fd8c69b.jpg

    Komentarz

    Pracuję...