Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] hałas - opony czy felgi?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] hałas - opony czy felgi?

    Od kiedy niby to SUV nie jest osobowy? Może to dostawczy jest albo pickup... autobus może?

    [ Dodano: Czw 23 Maj, 13 16:09 ]
    Zamieszczone przez Flame
    No nie ma chyba tylko z przyczyn oczywistych w A1, A3 ,Q3 i nie do końca oczywistych w TT.
    Ciekawe jak chcesz zmieścić 3.0 V6 TDI w samochodzie z poprzecznie umieszczonym układem napędowym przed przednia osią....pomijając fakt niezbyt dużego samochodu usportowionego z "przeogromniastym ciężko nanosowym" silnikiem, który prowadził by się jak ostatnia szmata.

  • #2
    [O2] hałas - opony czy felgi?

    Zakupiłem w tym sezonie używane felgi skody w rozmiarze 205/55 R16 oraz do tego nowe oponki Michelin Energy Saver 91H. Od razu zauważyłem znaczny poziom hałasu już przy prędkości powyżej 60 km/h, nasilający się wraz z przyspieszaniem, aż do okrutnego wycia. Wcześniej jeździłem na mniejszych kołach 165/65 R15 i nie było takiego wycia, ani na oponach letnich, ani na zimowych.
    Czy to problem większych felg, czy też opony są do bani? Czytałem kilka opinii o tych Michelinach i raczej wszyscy chwalili, że są ciche lub że dotarły się po jakimś czasie. Zrobiłem na nich 10K więc chyba wystarczająco dużo aby miały możliwość się dotrzeć. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

    Komentarz


    • #3
      Nie sądze że to opony, a raczej felgi (R15 były stalowe czy aluminiowe?)
      Ja mam podobny problem tzn

      Felga stalowa R15 + opona zimowa = nic nie szumi i przyjemnie sie jedzie (Octavia).
      **Felga aluminiowa MAK Veloce R15 + opona letnia (nowa) GOODYEAR EXCELLENCE szum niesamowity (Octavia)
      Felga aluminiowa MAK Veloce R15 + opona letnia (nowa) Bridgestone EP150 szum pozostał (Octavia)

      **Felga aluminiowa DOTZ Imola R15 + opona letnia (nowa) GOODYEAR EXCELLENCE ciszaaa!! (Astra).
      Morał z tego taki, że trzeba chyba jeździć na felgach stalowych :/

      było już taki temat - [O2] Szum opon doprowadza mnie do białej gorączki!!!
      LOREN* 1.4 tsi

      Komentarz


      • #4
        Na 99% masz wyząbkowane opony.

        Komentarz


        • #5
          LOREN* 1.4 tsi, szum a wycie to dwie różne sprawy, mocno wyząbkowana opona potrafi "wyć" podobnie jak zużyte łożysko.

          dudek_t, też tak obstawiam, no chyba że w "międzyczasie" uszkodziło się łożysko ???

          meru, przejedź dłonią powoli po bieżniku - zwłaszcza na brzegach, jeżeli są wyząbkowane nie pójdzie ci gładko tylko wyczujesz "schodki". W skrajnych przypadkach nawet gołym okiem je widać - bo klocki są wówczas nierówno zużyte. Albo podjedź do wulkanizatora powinien od razu Ci to sprawdzić na parkingu.
          Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
          6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
          Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

          Komentarz


          • #6
            meru, miałem parę takich przypadków że klienci jeździli na zwalonych łożyskach tylko w feldze stalowej ten hałas jest trochę bardziej tłumiony a na alu wychodzi bardziej na zewnątrz i od razy się to słyszy. ostatnio taki numer był na wiosnę w okularniku.
            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
            GVI 1.4TSI
            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

            Komentarz


            • #7
              "Zwalone" łożysko prawe przednie.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X