Dziwne stukanie podczas jazdy [O2 BXE]

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • wieniu_81
    Classic
    • 2014
    • 3

    Dziwne stukanie podczas jazdy [O2 BXE]

    Przeczytaj mój post z Piątku 26 Lip, 13 21:01 w tym wątku. Jest dokładnie tak jak piszesz zaślepka jest jedna ale jak pojedziesz palcem (w lewo lub w prawo) od zaślepki napotkasz dziurkę w wygłuszeniu (w tą dziurkę nie wsadzili już zaślepki) Ten haczyk pasuje do OIII na 100% wyjmujesz zaślepkę i przykręcasz haczyk jeden wkręt w dziurę po zaślepce a drugi w dziurę w wygłuszeniu. Użyj kleju do gwintu to się wkręt nie wykręci. W wersji ambition po lewej stronie był haczyk a po prawej stronie tak ja u Ciebie jedna zaślepka i jedna dziura do wymacania w wygłuszeniu a ty w Active masz po dwóch stronach dziury i zaślepki (po jednej na stronę) zajrzyj tam będziesz wiedział co i jak.
    Haczyk pokazany na Twoim zdjęciu jest dokładnie taki sam jaki jest montowany oryginalnie.
  • evan rush
    Classic
    • 2012
    • 9

    #2
    Dziwne stukanie podczas jazdy [O2 BXE]

    Witam

    Posiadam od 6mies Octavie II 1,9TDI BXE. Podczas jazdy przy temperaturze ujemnej zauważyłem dziwne odgłosy przy przyśpieszaniu i zwalnianiu (ogólnie jak auto się przechyla), odgłos podwójnego stuknięcia pochodzący raczej ze strony kierowcy. Pojawia się tylko przy minusowych temperaturach, przy dodatniej temperaturze nic nie słychać czyli jest normalnie.

    Było podejrzenie przegubu zewnętrznego lewego, ale po sprawdzeniu wyszło że jest chyba z nim wszystko ok (nic nie stuka przy skręcaniu). Kolejne podejrzenie że jest to przegub wewnętrzny.

    Jakiś czas temu było wstawiane używane sprzęgło do Golfa V (dwumasa)- ale nie wiem czy takie objawy mogą mieć coś wspólnego ze sprzęgłem.

    Może ktoś ma jakieś pomysł co to może być? W sumie objawy są tylko jak temperatura spada poniżej zera, więc przez większość roku jest ok

    Z góry dziękuje

    Pozdrawiam

    Komentarz

    • kaskader
      Classic
      • 2011
      • 35

      #3
      może to jest przyczyną?

      Komentarz

      • evan rush
        Classic
        • 2012
        • 9

        #4
        Zamieszczone przez kaskader

        Dziękuje bardzo za info, mam nadzieje że to będzie to Tylko Ciekawy jestem czy wymiana będzie kosztowna


        Pozdrawiam

        EvR

        Komentarz

        • kecaj
          RS
          • 2009
          • 1511
          • Superb II (3T4)

          #5
          evan rush, jak będziesz znał koszty podziel się informacjami. Myślę, że mnie też to czeka.
          Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

          Komentarz

          Pracuję...