Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mocowanie lewego lusterka bocznego - Octavia II TDI 2005

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mocowanie lewego lusterka bocznego - Octavia II TDI 2005

    Zamieszczone przez rafiki
    Zamieszczone przez Wally
    lepsza pusta niż nic :evil: :wink: :lol:
    to idź na pocztę :P 40 groszy/sztuka :P

  • #2
    Mocowanie lewego lusterka bocznego - Octavia II TDI 2005

    Witam,

    Mam następujący problem. Jakiś czas temu gdzieś na parkingu ktoś najprawdopodobniej ruszył, uderzył itp. moje lewe boczne lusterko (od kierowcy).
    Lusterko nie odpadło ale jakby wyskoczyło trochę do góry na tej części służącej do jego składania do wewnątrz (chodzi o ten element obrotowy - oś mocowania lusterka że tak powiem). W efekcie lusterko nie odpadło i można je obracać, ale chodzi całkiem luźno. Póki co związałem to taśmą klejącą i się trzyma, ale nie mogę teraz składać lusterka.
    Moje pytanie brzmi: czy da się to naprawić, czy trzeba kupić nowe lusterko? Chciałbym uniknąć niepotrzebnych kosztów.
    W jaki sposób ewentualnie się do tego dobrać? Rozbierać lusterko od strony szkła, czy jak?
    Trudno to dokładnie opisać tekstem, mam nadzieję, że ktoś ogarnie o co mi chodzi. ;-)

    Komentarz


    • #3
      andchud, ściągnij obudowę lusterka najpierw i zobaczysz czy coś zostało połamane
      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

      Komentarz


      • #4
        1. A czy w tym modelu mogę zdjąć samą obudowę w kolorze nadwozia, czy muszę zdjąć też samo lustro najpierw?
        2. Z zewnątrz wygląda to tak jakby częściowo wszystkie 3 elementy tj. obudowa lakierowana, część z kierunkowskazem ta dolna i część główna mocująca lusterka odspoiły się od siebie.

        Generalnie spróbuję faktycznie najpierw zdjąć jakoś tą obudowę. Dzięki za sugestię.

        Komentarz


        • #5
          andchud TUTAJ masz info jak rozebrać lusterko.
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz


          • #6
            andchud, możesz zdjąć samą obudowę lusterka
            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

            Komentarz


            • #7
              Dzięki wszystkim za porady, dałem radę.

              Niestety jeśli chodzi o lusterko bez wymiany się nie obejdzie. Złamał się ten metalowy trzpień wewnątrz sprężyny trzymający całe lusterko w ryzach i wewnątrz niego biegną przewody.
              Nie wiem czemu mnóstwo tam takiego białawego proszku, nalotu. Wygląda jakby ze starości się to rozleciało.

              Niestety szukałem już w paru miejscach w Wawie i ceny lusterek zaczynają się od 500 zł. Poszukam może jeszcze na jakimś szrocie, lub może jakieś zamienniki robią...
              Mam już nawet na piątek mechanika zamówionego, bo przegląd robię z licznika. Ale muszę gdzieś wcześniej kupić to lusterko.

              W każdym razie dzięki.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X