Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Bierze olej... 1,6b.gaz

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Bierze olej... 1,6b.gaz

    Zamieszczone przez sebu
    sterownik licznika
    sterownik silnika

    MichalAniol, nie masz opcji

  • #2
    [O2FL] Bierze olej... 1,6b.gaz

    Witam!

    Chciałem się zapytać czy ktoś miał problem z pobieraniem oleju przez silnik.
    Teraz mam przejechane 13 800 km. Jechałem w trasie i zapaliła mi się kontrolka pomarańczowa oleju z taką jakby wodą rozlaną pod "lampą alladyna". Sprawdziłem bagnet i tam była tylko końcówka lekko zamoczona dużo poniżej minimum. Jestem wkurzony bo to jest nowy silnik nie wyeksploatowany i łącznie dolałem 0,7 l oleju i stan uzyskałem pomiędzy minimum i maksimum. Chciałem się was dowiedzieć czy to jest jakaś norma zużycia oleju? Jak dla mnie to trochę dużo pobiera...

    Komentarz


    • #3
      Daj mu trochę czasu. Silnik masz świeży, ledwo po dotarciu. Moim zdaniem może trochę popić oleju w tym czasie. Niebawem stuknie Ci 15kkm, jedź na wymianę i obserwuj ale takie zużycie nie jest chyba czymś nadzwyczajnym.

      Komentarz


      • #4
        No zamówiłem już nowy olej i w środe jadę na wymianę i powiedzieli że sprawdzą mi to czy to jest normalne czy nie. Niby mi sie tez wydaje ze troche powinno wziąć oleju ale nie spodziewałęm się że aż tyle Ok to się uspokajam trochę

        Komentarz


        • #5
          a sprawdzałeś poziom przed trasą.może już na starcie miałeś min. 8)
          ...a w garażu "zielona kura"...

          Komentarz


          • #6
            Gosek007, o tym braniu oleju chłopaki pisali. Tylko zebys po wizycie w ASO się nie ździwił jak wiecej będzie Ci łykac paliwa....... Forum - Octavia Club Polska
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz


            • #7
              Mój nie brał oleju. Wiem, że nie ma sie czym chwalić, ale od 2010 roku (od nowosci) olej był zmieniony tylko dwa razy i nigdy nie trzeba było dolewać. 73 tys. zrobione bez gazu.
              Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

              Komentarz


              • #8
                Mi przed pierwszą wymiana łyknął ok 0,5 L. dolałem i do następnej wymiany stan był OK. Mam za sobą już druga i tym razem nic nie łyknął.
                Wiem, że czasem tak jest jak mocno butujesz na trasie, duże obciążenie silnika sprzyja spalaniu oleju, choć nie powinno mieć miejsca.
                Pozdrawiam GregorS

                Komentarz


                • #9
                  ja do 14000km dolalem łącznie ok 1,5l. po wymianie oleju na przegladzie 15kkm przestal brac całkowicie. teraz mam 18500 i nic nie dolewałem jeszcze- jak miałem w połowie bagnetu tak mam. wczesniej dolewalem 0,5 co 4kkm. takze pewnie za chwile przestanie Ci brac.


                  Moja furka:
                  -------------------------
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                  Komentarz


                  • #10
                    Re: Bierze olej... 1,6b.gaz

                    Zamieszczone przez Gosek007
                    Chciałem się zapytać czy ktoś miał problem z pobieraniem oleju przez silnik.
                    Teraz mam przejechane 13 800 km. Chciałem się was dowiedzieć czy to jest jakaś norma zużycia oleju? Jak dla mnie to trochę dużo pobiera...
                    Mam taki sam silnik+LPG. Do tej pory nie brał od nowości (olej raz wymieniany) ale mam zupełnie symboliczny przebieg 11.000 km. Do 10,000 bardzo rzadko jeździłem powyżej 4000 obrotów, zwykle jest to ok. 3000, jazda zupełnie emerycka.

                    Z tego co pamiętam, to zużycie oleju się zwiększa przy podróżowaniu z prędkościami 120km/h+. Może masz jakąś korelację ze stylem użytkowania. Przy ciężkliej nodze zużycie oleju raczej wzrośnie. Pytałem znajomego mechanika w ASO zaraz po kupieniu samochodu o zużycie oleju, twierdził, że raczej te silniki nie biorą. Ale z drugiej strony ocierasz się o normę VW - jeśli dobrze pamiętam to dopuszcza 1l/10,000 km.

                    Pewnie się ułoży i będzie git

                    Komentarz


                    • #11
                      Chyba 1 l/1000 km.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez obrus
                        Chyba 1 l/1000 km.
                        :shock:

                        Komentarz


                        • #13
                          Z instrukcji do O2
                          Kod:
                          Normalne jest, że silnik zużywa olej. Zależnie od sposobu jazdy i warunków eksploa-
                          tacji zużycie oleju może wynieść do 0,5 l/1 000 km. Przez pierwsze 5000 kilometrów 
                          zużycie oleju może być nawet większe.
                          Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                          FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                          Komentarz


                          • #14
                            W mojej po pierwszych 8000 km zapalił się brak oleju - dolane 0,5 litra. Od tego czasu w ogóle nie bierze oleju. Przebieg 50000km

                            Komentarz


                            • #15
                              Potwierdzam, do pierwszej wymiany też trochę ubywało, od wymiany na 15tys. nic nie ubywa.
                              SATYNOWA O2 Tour
                              Z pozdrowieniami
                              Bartek

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja dolewam resztkę oleju, która pozostaje mi z ostatniej wymiany - 0,4 l po ok. 10 tys. km.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ja przez pierwsze 15 tys dolalem 0,7 - pozniej zmienilem na millersa 5w40 zalozylem gazownie i nic nie ubywa
                                  Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    U mnie w ogóle nie zauważyłem problemu "brania" oleju od nowości, teraz mam 78000. Fakt że przez ok 14 tysiecy kilometrów sinik pracował i układał się na benzynie a instalacja LPG doszła włąsnie przy tym przebiegu. Natomiast kolega po zakupie O1 Tour z "fabrycznym LPG" na samym początku dolał ok. 0,6 l oleju. Wnioskuje że serwis przed wydaniem samochodu klientowi w sprawie poziomu oleju zawierzył fabryce i może tak było w innych przypadkach.....

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Gosek007, mi do pierwszych 10 000km brał olej, w sumie ponad liter w pierwszej dolewce, po wymianie oleju (15km) sie uspokoiło

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        jak jeździcie do ~3500 rpm to praktycznie nie będzie brania oleju. wyjazd na autostradę - ciach! - olej znika w oczach. testowane na moim BFQ w O1 (Pb95 oraz LPG) oraz rodzicowej O2 BSE (tylko Pb95).
                                        jak na razie dla mnie branie oleju skończyło się po honowaniu cylindrów, wymianie pierścieni tłokowych i uszczelniaczy zaworowych - zrobiłem 10k i na razie -odpukać- nie widać ubytków oleju, choć auto nie jest jeżdżone w trybie emerytalno-kapeluszniczym. natomiast zaraz przed robieniem pierścieni przy przebiegu ~180000km zużycie oleju podczas jazdy w trasie było już prawie jak w instrukcji - co mniej więcej 2 tankowania gazu pół litra oleju :roll:

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ja mam już ponad 100 000 km na swoim i nie dolewałem od początku ani grama oleju. Wymiany terminowe zgodnie z wskazaniami komputera.
                                          Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            identycznie jak pisze czernobyl - przy normalnej jeździe nie dolewam, podczas jazdy autostradami dolewam około 0.3 litra na 1000km jazdy z prędkością obrotową powyżej 4500/min.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              U mnie silnik wziął łącznie 0,7L oleju do przebiegu 6500km. Teraz mam 11000km i nie wziął nawet deka od 4500km, mimo tego że po wyminie oleju po roku (przebieg 6500km) zdarza się że przegonię go z prędkościami rzędu 160km/h.
                                              Żelazna zasada to:
                                              -nie przeciążać nowego silnika do czasu jego "ułożenia" - ok. 5000km,
                                              -nie wkręcać na obroty na zimnym silniku,
                                              -nie przeciążać zbyt wysokimi biegami do małej prędkości.

                                              Gosek007, przebieg 13000km, to stanowczo za dużo jak na takie branie oleju i tłumaczenie tego że silnik się "dociera/układa". Może jak był nowy z przebiegiem 0-5000km, to dostawał w dupę i teraz są takie skutki...???
                                              Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                              http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                              Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                dodam jeszcze że skoro komp pokładowy pokazuje 0,0 l/h podczas hamowania silnikiem, to coś spalać się musi....
                                                ja w ten sposób spaliłem ok. litra oleju w czasie jazdy po górkach w CRO.
                                                obecnie, zarówno po A4 jak i DTŚ śmigam z obrotami rzędu 5krpm. i "brania" oleju nie zauważyłem.
                                                obecnie mam ~52kkm.
                                                w służbówce ( OIIT ) ta sama sytuacja. jazda autostradowa jakoś w moim mniemaniu nie spala oleju. od przeglądu do przeglądu nie dolewam i silnik się tego nie domaga.

                                                może należy postawić pytanie - jaki olej do jakich warunków użytkowania - to wtedy można dywagować.

                                                ps.
                                                castrola wywaliłem.
                                                OII sprzedana


                                                Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Hej koledzy. Właśnie dolałem ok litr oleju a mam dopiero niecałe 8 kkm. Trochę się wystraszyłem bo żaden dotychczasowy mój samochód nie potrzebował dolewek między przeglądami, ale jak czytam wasze posty to mam nadzieję że po pierwszej wymianie sie uspokoi. Fakt że ostatnio troche pogoniłem skodzinke po niemieckich autobanach ale i tak mnie ździwiło to dolewanie.

                                                  PIS to kretyni

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X