Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Klimatyzacja-wentylacja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Klimatyzacja-wentylacja

    Masz rację, cytryna ma klasyczny automat ze sprzęgłem hydrokinetycznym który nie dorównuje szybkością multitronicowi audi, i niestety przenosi max 450Nm według producenta japońskiej firmy aisin, , przypuszczam,że psa specjalnie ograniczyli moment obrotowy w tym silniku co by skrzynia to wytrzymała. W 2.2hdi mamy 204km i tak jak w 3.0hdi też 450Nm, także żabojady coś tu ściemniają :roll:

  • #2
    [O2] Klimatyzacja-wentylacja

    Witam!
    Dzisiaj coś mi się stało z wentylatorem tzn. jechałem sobie normalnie z włączoną klimą jak nagle zaczęły dochodzić dziwne odgłosy jakby się foliowy worek wkręcił w wentylator. Najpierw delikatnie, po jakimś czasie wentylator zaczął pracować (buczeć) strasznie głośno. Wszystko działa jak należy tylko ten hałas i wyczuwalne wibracje są nie do zniesienia. Czy możliwe jest by coś przedostało się do wiatraka?
    Wie może ktoś jak dostać się do tego nieszczęsnego nawiewu?
    Skoda Octavia II RS 2.0 Tdi BLACK MAGIC.
    Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów!!!

    Komentarz


    • #3
      Z prawej strony konsoli, nad nogami pasażera zdejmujesz piankową osłonę, przykręcona jest na dwa plastikowe śrubki, następnie przy słupku prawym przednim wymacujesz obudowę wentylatora, wentylator trzeba przekręcić chyba w przeciwną stronę jak poruszają się wskazówki zegara, a wcześniej odciągnąć taki plastikowy język, który zabezpiecza wentylator, odczepiasz kostkę z przewodami od wentylatora i wszystko masz odpięte.

      Komentarz


      • #4
        Dzięki greg44!
        Mam nadzieję, że to będzie tylko jakiś paproch.
        Skoda Octavia II RS 2.0 Tdi BLACK MAGIC.
        Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów!!!

        Komentarz


        • #5
          Kejup objawy masz takie jak kiedyś u mnie, coś tam niby dmuchał ale buczał jakby chciał wyskoczyć. W wirniku znalazłem kawałek ok 12 cm izolacji, pamiątka po wymieniaczach z aso :twisted: .Żeby łatwiej wyciągnąć wentylator musiałem poluzaować dolne śrubki od schowka, resztę masz wyżej opisaną.

          Komentarz


          • #6
            Sprawa opanowana (na razie). Wyjąłem wiatrak i była na nim jakaś karta parkingowa niestety na moje nieszczęście tak niefortunnie tam się dostała, że wiatrak (plastikowa część) pękł w jednym miejscu i gdy wzrastały obroty pod wpływem siły odśrodkowej ten plastik się rozłaził i haczył o obudowę przez to były te mocne wibrację. Na razie go skleiłem kropelką i lutownicą zgrzałem tak w miarę możliwości. Zobaczymy ile to wytrzyma?
            Skoda Octavia II RS 2.0 Tdi BLACK MAGIC.
            Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów!!!

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X