Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Dziwne wycie samochodu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Dziwne wycie samochodu

    Witam jak w temacie poszukuję taśmę oraz sterownik o nr 5K0 953 569 H .
    My website; windykacja (http://forum.meble.pl/)

  • #2
    [O2FL] Dziwne wycie samochodu

    Witajcie.
    Wycie to słychać już od dawna i jakoś jeździłem ale ostatnio po jeździe autostradowej stwierdziłem że mam dosyć.
    Dziwne wycie słychać przy różnych prędkościach ale im szybciej tym głośniej.
    W zasadzie jest to o tyle ciekawe że jak się jedzie ze stałą prędkością to wyje.. jak się odpuści gaz lub go doda to wyć tak jakby przestaje.
    Wyciu towarzyszy takie jakby mrowienie w całym aucie. Po prostu czuć to wycie oprócz tego że słychać.
    Wyje przynajmniej na 4 i 5 na niższych biegach nie za bardzo da się usłyszeć.

    Paru mechaników po przejechaniu się autem stwierdziło że może to być skrzynia biegów..
    I tu moje pytanie... czy rzeczywiście tak może być?
    Dalej.. czy jeśli już bede wymieniał tą skrzynię to czy dałoby się ją zmienić na 6 biegów?
    Było by to fajne. No i czy ktoś się orientuje może w kosztach skrzyni czy to 5 czy 6 biegowej?
    Poza tym jak dobrać taką skrzynię żeby pasowała i była dobra? Jakieś numery części czy jak?

    Będę wdzięczny za każdą poradę.
    Jeśli opisałem coś niejasno proszę mówić to spróbuję sprecyzować

    Komentarz


    • #3
      Hej,

      a to czasami nie jest uszczelka przy lusterku? Też tak miałem, że pojawiło mi się dziwne wycie na autostradzie, tak od 120 km/h. Okazało się, że przy prawym lusterku była lekka szczelina w uszczelce, która powodowała pojawienie się wycia.

      Może to jest ten problem?

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Jurij
        Paru mechaników po przejechaniu się autem stwierdziło że może to być skrzynia biegów..
        I tu moje pytanie... czy rzeczywiście tak może być?
        ..a i owszem.....może... :szeroki_usmiech

        a bieg rakietowy (3) przy redukcji nie wchodzi gorzej aby...?

        Zamieszczone przez Jurij
        Dalej.. czy jeśli już bede wymieniał tą skrzynię to czy dałoby się ją zmienić na 6 biegów?
        owszem...ale to rzeźba trochę....totez można wstawić skrzynię _5, ale dłuższą.....
        >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

        Komentarz


        • #5
          BogoWroc01, nie nie na pewno nie uszczelka.. już przerobiłem pare aut i rozpoznaje dzwiek uszczelki.

          Zamieszczone przez navigator
          a bieg rakietowy (3) przy redukcji nie wchodzi gorzej aby...?
          Nie zauważyłem aby gorzej wchodził..

          Zamieszczone przez navigator
          owszem...ale to rzeźba trochę....totez można wstawić skrzynię _5, ale dłuższą.....
          Będę wdzięczny za rozwinięcie wypowiedzi.. Porqua rzeźba?
          No i skąd wziąć dłuższą 5?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Jurij
            Będę wdzięczny za rozwinięcie wypowiedzi.. Porqua rzeźba?
            No i skąd wziąć dłuższą 5?
            ..inne sprzęgło 240 mm, inne półosie (inna średnica flanszy), nie wiem jak z przegubami i co z hydraulika skrzyni....bo z tego co kojarze to jest trochę inna....

            ..a skąd wiziąć dłuższą 5...no z wersji greenline/bluemotion alebo z G6 2.0 110..ale to juz sobie trzba raczej popatrzec na poszczególne przełożenia i różnice międy nimi coby sobie posymulowac trochę..... :wink:
            >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

            Komentarz


            • #7
              No trochę lipa.. miałem nadzieję że wstawienie 6 byłoby prostsze i fajniejsze..
              A tak jak trzeba pół auta wymienić to na nic .
              Za wypowiedzi dziękuję.
              Ale chętnie poczytam opinie innych uzytkowników.. i inne rady..

              Komentarz


              • #8
                Jurij, A nie są to przypadkiem wyząbkowane opony :!:



                CB Harry II ASC + Triflex

                Pozdrawiam Mirek!!

                Komentarz


                • #9
                  Nie bardzo opony.. Na innych oponach też wyło.. jak mówię mechanicy ostawili skrzynię i podporę osi.

                  Komentarz


                  • #10
                    Też borykam się z wyciem i rzeczywiście jazda na autostradzie z tym wyciem nie należy do najprzyjemniejszych. Wyje mi już drugi sezon letni. Co dziwne na oponach zimowych jakby tego wycia nie było.
                    Ja stawiam na łożyska. Przednie już wykluczyłem, pozostał mi jeszcze tył. Trochę to kosztowne. Jedna dobra piasta np. FAG kosztuje ok.250 zł

                    Komentarz


                    • #11
                      No to masz kolego troszkę inaczej niż u mnie.. u mnie na różnych oponach wyje niestety.
                      Jeszcze nie diagnozowałem dokładnie wycia ale z przejażdżek znajomych mechaników wynika skrzynia.. ale najpierw sprawdzę łożyska w kołach i podporę półosi zanim za skrzynię się wezmę

                      Komentarz


                      • #12
                        U mnie też wyje i słychać to na wszystkich biegach,przy obrotach około 2000 najbardziej słychać... Stawiam na skrzynię.
                        Następna będzie panamera....????
                        Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam!
                          Widzę, że posty z 2013r. Coś Panowie ustaliliście?
                          U mnie wycie(takie podobne jest jak się mija ciężarówkę) słychać coś około 2000 obrotów po puszczeniu gazu gdy dodaje gazu ustaje.
                          Problemy czasami z wrzuceniem 3 biegu. Czasami i 5 trochę dziwnie wchodzi wsteczny też czasami do końca nie chce zaskoczyć.
                          Generalnie chyba dwumasa się kończy i wszelkie powyższe objawy zwalam na to. Mama nadzieję że ustąpią.
                          Pozdrawiam
                          Perfect Service by DobryGrześWawa
                          Octavia 1,9 BXE 105 KM
                          Uniden PC68XL+SIRIO AS-100

                          Komentarz


                          • #14
                            Witam
                            Kolega ma problem z szumem z układu przeniesienia napędu (z lewej strony), w OCT FL 1.6 MPI 2012. Hałas jest taki, jakby koło jechało po namalowanej linii na drodze, a występuje tylko po przekroczeniu ok. 100 km/h, tylko podczas skrecania w lewo i tylko przy wciśniętym pedale gazu. Na pewno nie jest to łożysko koła, bo wymieniono piastę. Raczej hałas pochodzi ze s.b. Czy koledzy spotkali się z taką usterką ?

                            Komentarz


                            • #15
                              Link mam podobny przypadek przy samym ruszaniu wydobywa sie jak by z samego srodka samochodu wycie przy wyzszych obrotach troche ustaje czasami zatrzymam sie na chwile i wyje a po wcisnieciu na chwile gazu i odpuszczniu ustaje co to moze byc? moze cos z turbina bo slyszalem ze turbina caly czas pracuje a okolo 2tys obrotów dostaje powera

                              [ Dodano: Nie 13 Lip, 14 09:46 ]
                              I dzieje sie to tylko przy wcisnietym gazie jak puszcze przy jakiejkolwiek predkosci to wycie ustaje

                              Komentarz


                              • #16
                                No udało się wreszcie ustalić co i jak.. lepiej udało się wyeliminować wycie.
                                Co si okazało?
                                Proste... Skrzynia zmielona...
                                Po przygodach z zamawianiem nowej itp oddałem w koncu starą do regeneracji..
                                Chłopaki się postarali i złożyli mi skrzynię od nowa ..
                                Przy okazji poszło nowe sprzęgło z dwumasą i teraz auto jest jak nowe :P :P..
                                Niestety nie udało mi się zrealizować pomysłu z napędem 4x4.. ale spoko.. co się odwlecze...

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Jurij
                                  No udało się wreszcie ustalić co i jak.. lepiej udało się wyeliminować wycie.
                                  Co si okazało?
                                  Proste... Skrzynia zmielona...
                                  Po przygodach z zamawianiem nowej itp oddałem w koncu starą do regeneracji..
                                  Chłopaki się postarali i złożyli mi skrzynię od nowa ..
                                  Przy okazji poszło nowe sprzęgło z dwumasą i teraz auto jest jak nowe :P :P..
                                  Niestety nie udało mi się zrealizować pomysłu z napędem 4x4.. ale spoko.. co się odwlecze...
                                  No u mnie skrzynia chodzi bez zarzutu...

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X