Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

obroty silnika skacza.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • obroty silnika skacza.

    Tu nie chodzi o 2l, ale o 30% wieksze niz na benzynie. A wiec jest dobrze i nie ma sie co stresowac.

  • #2
    obroty silnika skacza.

    Witam. Mam nadzieje, ze nikt mnie nie zje za to, ze byc moze powtarzam temat... ale dzis jestem 1 dzien na forum... Mam taki problem: Po odpaleniu auta silnik fajnie chodzi, ale tak po ok 30 sek moze minucie wskakuje na powyzej 1000 obr i to obojetnie czy zimny czy ciepły, przejade kawałek i znowu wskakuje zalozmy na 800 obr pochodzi chwile i wskakuje na 1000obr, przy okzji jakby troche szarpie. na kompie wyszło ze mam jedna swiece zarowa walnieta, wiec zamowilem juz 4 nowe. Prosze o pomoc. Skoda Octavia 2 1.9 tdi

    Komentarz


    • #3
      Sprawdź ładowanie akumulatora, układ zarządzania energią może się załączać i podnosić obroty. Min to chyba 13.6 V.

      Pozdrawiam MArcin
      Skoda... Hmmm... No jak się niema co się lubi, to się lubi co się ma...

      Komentarz


      • #4
        miałem takie same objawy. Sprawdz sprzęgiełko (koło pasowe ) alternatora. Wmoim przypadku sprawdzane było chyba wszystko, w końcu ktoś mi podpowiedział że może to być wina właśnie tego sprzęgiełka.
        Po wymianie wszystko się uspokoiło, obroty przestały wskakiwać na jakieś 1100, stare było faktycznie zatarte.
        OCTAVIA II 1,9TDI ELEGANCE; XII 2004r; BKC, DSG

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X