Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyciek z pod pokrywy zaworów 1,6 MPI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyciek z pod pokrywy zaworów 1,6 MPI

    Po podłączeniu kostki do silniczka mam na 1 i 4 ok 8,5V dalej zdemontowałem ten silniczek wywaliłem elektronike i podpiełem pod od zasilacza 12V sam silnik, stoi w miejscu wydaje jakies dzwieki cykania, tak jak by miał uzwojenie zawalone.

    [ Dodano: Sro 10 Gru, 14 16:37 ]
    Ściągam inny silniczek z allegro, dam znać jak go dostane i zamontuje.

  • #2
    Wyciek z pod pokrywy zaworów 1,6 MPI

    Ostano zauważyłem, że mam wyciek oleju z pod pokrywy zaworów. Tak się zastanawiam czy od razu kupować nową uszczelkę i wymieniać, czy może najpierw próbować dokręcić pokrywę. drugie pytanie, jakiej firmy uszczelkę ewentualnie kupić?

    Komentarz


    • #3
      Miałeś robione coś przy pokrywie?
      Pytam ponieważ chcesz dokręcać - czyli rozumiem, że masz podejrzenie iż pokrywa jest niedokręcona.
      Pokrywę jak większość elementów silnika powinno się dokręcać kluczem dynamometrycznym z określonym momentem.

      Jeżeli jednak i tak już uszczelnienie niesprawne, możesz dokręcić nieco mocniej. Może się udać, jak nie to wymiana.

      Pozdro!

      Komentarz


      • #4
        W sumie to rozrząd był zmieniany jakiś czas temu, a czy przy wymianie rozrządu odkręca się pokrywę zaworów, bo coś mi się tak po głowie kołacze? Rozrząd był robiony w ASO przez poprzedniego właściciela więc rożnie może być :lol:

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X