Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Auto nie zapala po nocy :/

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Auto nie zapala po nocy :/

    Voit, właśnie myślę, bo miałem taki przypadek kolego w najbliżej rodzinie. Za duża prędkość, źle wyprofilowany łuk drogi, i problemy sercowe kierowcy. Wszystko na raz, drzewo i śmierć na miejscu. I wiem, że żadnym debilem ten ktoś nie był.
    I uwierz, że jak pisze Rob, pouczyłbyś dzieciaka jazdy, wysłał na prawko, jak dobry tato, ale jakby dorwał sam autko po prawku i kolesi swoich podwoził, mógłby też "sprawdzać swoje umiejętności" jak każdy młody chłopak i przyszpanować, i równie tragicznie mogłoby to się skończyć. Nie mieliście tak? jeździliście po prawku 60 km/h z tatkiem tylko na prawym fotelu? Ja pamiętam swoje czasem brawurowe zachowania cc 700 mojej mamy, jak tylko zrobiłem prawko i dawała mi czasem po coś podjechać - np. zeszyt do kolegi w klasie maturalnej. Przez brak doświadczenia za kierownicą, gdybym miał mocniejsze autko to mogłoby być krucho chwilami, ale na szczęście deficyty mocy i włączało się opamiętanie, choć felgę na krawężniku raz rozwaliłem, bo za szybko w łuk wjechałem. 18 letni debil tak? generalnie jeżdzę dobrze, zdałem prawko za 1 razem, ale wiem, że chwilami przeginałem przez głupotę jako młodzian. A wy to tacy święci sami, nigdy nic nie zrobiliście mając naście lat pewnie i wszystko linijkowo w życiu wam idzie i jak mieliście mniej lat to też tylko przepisowo jeździliście....ekstra, ale jakoś nie wierzę :P

  • #2
    [O2] Auto nie zapala po nocy :/

    Cześć. Problem jest tak, że auto (1,9 tdi) po nocy nie chce zapalić :/ kręci dobre kilkanaście sekund i nie zapala. Dopiero za trzecim albo nawet czwartym razem :/ do tego z rury wydechowej wylatuje czarny dym :/ Obstawiam, że to pompowtryski do wymiany.. Jakie to mogą być koszty? Poleci ktoś jakiegoś dobrego mechanika w Łodzi od tego??

    Komentarz


    • #3
      podpiąłeś chociaż komputer? bo diagnoza postawiona szybko.....
      pompowtryski się tak nie zachowują
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        [ Dodano: Sob 10 Maj, 14 12:41 ]
        A wiec autko było podpięte pod kompa żadnych błędów jedyne co to jedna pompka do wymiany prawdopodobnie , narazie mechanior doradził mi dolanie specyfiku do paliwa.Zauważyłem co innego jeszcze ,przy pełnym baku problemu z porannym odpaleniem nie ma ,zaczyna się gdy paliwo schodzi do połowy baku(sprawdzałem i paliwa w filtrze jest pełno) po dłuższym kręceniu pokazuje się komunikat stop i kontrolka oleju (manual oil pressure) czy jakoś tak :/

        Komentarz


        • #5
          Komunikat STOP i kontrolka oleju to normalna sprawa po dłuższym kręceniu. Tym się nie przejmuj. Jeżeli pełny bak załatwia sprawę , to masz ewidentnie problem z dostawą paliwa.
          Może ci się paliwo cofa ? Trzeba by sprawdzić czy jest paliwo w przewodach zanim odpalisz po nocy.
          Możesz mieć nieszczelność w układzie paliwowym.

          Komentarz


          • #6
            i jak kolego udało ci się ustalić przyczynę tego problemu ??

            Komentarz


            • #7
              Wymiana pompowtryskiwacza i filtra paliwa pomogła o dziwo :O

              Komentarz


              • #8
                podzielisz się informacją ile pompowtryskiwacz? bo w innym temacie miałem podobny problem kilka dni temu rozwiązany w ten sam sposób.
                pozdrawiam,
                Olo

                Komentarz


                • #9
                  pTb, dwieście na allegro
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • #10
                    jak zapytałem mechanika u którego robiłem auto o takie to powiedział mi , że będą one w podobnym stanie jak moje. czyli co przyciął na mnie kasę?

                    na alledrogo ceny od 200 do 450
                    pozdrawiam,
                    Olo

                    Komentarz


                    • #11
                      może tak może nie
                      wolę 4 kupić po 200 niż jednego po 1600
                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                      poprzednie modele:
                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                      Komentarz


                      • #12
                        czyli reguły nie ma
                        a tak z ciekawości nowe ile kosztują ?
                        pozdrawiam,
                        Olo

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X