Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] problem z odpaleniem, biegiem jałowym oraz ruszaniem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] problem z odpaleniem, biegiem jałowym oraz ruszaniem

    Norma. W Passacie tez tak mialem, ze dopiero po 100-200km w trasie cos tam wskazowka dawala znaki. Od polowy schodzilo w oczach

  • #2
    [O2] problem z odpaleniem, biegiem jałowym oraz ruszaniem

    Chciałbym prosić szanownych forumowiczów o Waszą diagnozę.
    Rzecz się dotyczy modelu kombi 1.9 tdi w dsg .

    Otóż jakieś kilka miesięcy temu zdarzyło się po raz pierwszy, że przy próbie startu samochód zgasł. Nie chciał odpalić przy krótkiej próbie przekręcenia kluczyka więc potrzymałem go dłużej - jakieś 10 sekund i poszło. Kilka prób pokazało, że trzymany w podłodze gaz załatwia sprawę. W tzw międzyczasie zdarzyło mi się może ze 2 razy, że o tym zapomniałem i za każdym razem finał był taki sam. Auto gaśnie i muszę je pomęczyć by odpaliło.

    Jednak od jakichś 2 tygodni zdarza się to również przy wciśniętym gazie. Idąc dalej podczas postoju na skrzyżowaniu czuję, że silnik się dławi. Obroty co prawda nie spadają ale czuć, że się męczy. Źle jest dopiero po wyrzuceniu na P. Wówczas mam wrażenie jakby cały samochód dostawał drgawek (mimo, że nadal obroty się utrzymują na zwykłym poziomie). Dodanie delikatnie gazu nawet o 100-200 obrotów powoduje, że zaczyna pracować normalnie. I sprawa ostatnia od tych 2-3 tygodni zauważyłem również coś co nie miało miejsca wcześniej. Otóż przy ruszaniu z postoju czuć szarpnięcie. Czuć je nawet jeśli staram się baaaardzo delikatnie i powoli ruszyć.

    Czy te objawy są czymś charakterystycznym dla jakieś choroby ?

    Jestem laikiem i nie wiem od czego zacząć szukać, a nie chcę żeby mi w warsztacie połowę samochodu wymienili

    Dzięki z góry za pomoc.
    pozdrawiam
    pozdrawiam,
    Olo

    Komentarz


    • #3
      Hej i jak tam problem rozwiazany ?

      podłaczyłeś pod kompa ?

      Wstępnie sugerowałbym że problem z układem paliwa ale więcej Ci komp powie.
      ↑↑↑ To jest moja opinia I naucz się z tym żyć ↑↑↑

      Komentarz


      • #4
        pTb, pompowtryskiwacz mówi papa.
        www.k-mot.pl
        Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
        Autoholowanie.
        Robert Kulma

        Komentarz


        • #5
          Witam,

          tak problem rozwiązany, przepraszam, że nie napisałem wcześniej, ale w zasadzie dopiero go przedwczoraj odebrałem bo w polecanym warsztacie mieli termin najwcześniej na 17, żeby to zrobić . Robekcool miał rację. Jeden z pompowstryskiwaczy padł był. Poza tym podobno były nie wyregulowane.

          Zostałem poinformowany, że 2 z 4 obecnie wykazują zużycie. Komp dał wskazania -.07 na dwóch i +0.7 na dwóch.

          Macie doświadczenia za ile może mnie czekać wymiana kolejnych ? Jest jakaś reguła w ogóle ?

          I tak btw cen pompowstryskiwaczy. Na allegro widziałem po 200 zł używane i po 450 nowe (co prawda do 2.0 nie do 1.9) ale ciekawi mnie jaka jest naprawdę cena porządnych bo mnie przyszło zapłacić 600 za samą część (wg mechanika używana w bardzo dobrym stanie). Gdzieś mi się obiło o uszy, że wtryskiwacze to ogólnie droga impreza.
          Pytanie zostałem nacięty czy nie ?
          pozdrawiam,
          Olo

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X