Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

klima lekko chłodzi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • klima lekko chłodzi

    Ralfp postaramy się dołączyć do ciebie z kolega ok 11

  • #2
    klima lekko chłodzi

    witam serdecznie
    skoda oktavia 2 1.9tdi 2008 climatronik
    mam problem z działaniem klimy
    załącza się dopiero kiedy dam dmuchawę na maxa
    a temperaturę na minimum
    działanie klimy poznaję po zużyciu paliwa na wolnych obrotach
    ale nawet wtedy dmucha tylko chłodne powietrze nie zimne
    kiedy zwiększę temperaturę nadmuchu lob zmniejszę obroty
    dmuchawy po chwili wyłączy się
    sprężarka spręża po załączeniu do 8/9 at
    klima napełniona prad do zaworu w sprężarce dochodzi
    spręzarka sanden pxd 14
    od czego mam zacząc
    proszę o pomoc
    pozdrawiam
    piokon

    Komentarz


    • #3
      Za mało info . Pierwszym krokiem ma być prawidłowa ilość czynnika w układzie. Potem jedziemy z dalszą diagnozą.
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz


      • #4
        U mnie w 1.4 też słabo chłodzi a nabita niedawno. Porównuję do fabii którą wcześniej miałem tam dużo lepiej to działało
        "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
        ----------------------------------------------------

        !!! MOJE RECENZJE PRODUKTÓW !!!

        Komentarz


        • #5
          wymieniłem zawór (wymiana zaworu 5 minut -bez demontowania sprężarki)
          i jest ok
          ale sądzę że zawór był dobry a przyczyna była za duża ilośc czynnika
          ponieważ miałem go ponad 700g a powinno być 525g
          także rzeczywiście trzeba zaczynać od ilości czynnika
          pozdrawiam
          piokon

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez piokon
            ale sądzę że zawór był dobry a przyczyna była za duża ilośc czynnika
            ponieważ miałem go ponad 700g a powinno być 525g
            bo jak serwisant wybiera automat....to przy Octavii 2004 w góre jest własnie 720g i trzeba ręcznie zmienic na 525g - juz na 2 maszynach z tym się spotkałem.
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz


            • #7
              Serwisant co robi na automacie to nie serwisant...

              Komentarz


              • #8
                Witam, ja mam problem z climatronikiem - strasznie słabo chłodzi jakby normalny nawiew wiał, a jak jest nagrzany ( tak jak dzisiaj ) to leciało cały czas ciepłe - letnie powietrze dojechałem do pracy w 20 min i nic się nie zmieniło dalej wiłało ciepłem. Autko mam od roku i od poczatku takie rzeczy sie działy to pojechałem i sprawdzili mi czynnik itp itd , wszystko było wporzadku na komputerze tez nic nie wykazało wiec dalem sobie siana bo zaczeła się zima . Teraz problem powrócił i niewiem co mam robić ... obawiam się ze podjadę do mechanika to mnie naciągnie na jakies grube koszty (np. sprężarka) co wy o tym myslicie ?
                ELEGANCE

                Komentarz


                • #9
                  obawiam się ze podjadę do mechanika to mnie naciągnie na jakies grube koszty (np. sprężarka) co wy o tym myslicie ?
                  Jeżeli jest coś do naprawy, to na pewno nie da sie tego zrobić za darmo. Ja ze swojej strony polecam Klima Kar na Grota-Roweckiego we Wrocku - pełna profeska.
                  Jest: VW Passat B6 04.2010 2.0 TDI CR CBBB (170KM/350Nm) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=88468;
                  a do zadań miejskich: VW Lupo 1.4 AUD MY2004 (60KM/116Nm seria)
                  Była: O1 L&K kombi 1.9 TDI AHF 2001/2002 (160KM/356Nm by ECU Project)
                  O2 kombi 4x4 1.9 TDI BXE 2006 (147KM/345Nm by ECU Project)

                  Komentarz


                  • #10
                    miałem podobnie

                    Zamieszczone przez dudek290
                    Witam, ja mam problem z climatronikiem - strasznie słabo chłodzi jakby normalny nawiew wiał, a jak jest nagrzany ( tak jak dzisiaj ) to leciało cały czas ciepłe - letnie powietrze dojechałem do pracy w 20 min i nic się nie zmieniło dalej wiłało ciepłem. Autko mam od roku i od poczatku takie rzeczy sie działy to pojechałem i sprawdzili mi czynnik itp itd , wszystko było wporzadku na komputerze tez nic nie wykazało wiec dalem sobie siana bo zaczeła się zima . Teraz problem powrócił i niewiem co mam robić ... obawiam się ze podjadę do mechanika to mnie naciągnie na jakies grube koszty (np. sprężarka) co wy o tym myslicie ?

                    miałem podobnie , jak autko stało w chłodnym garażu to po włączeniu klimy na LO to dopiero po 15 min takie chłodniejsze powietrze leciało, a gdy autko się nagrzało na parkingu to nawet 30 min musiałem przejechać żeby coś chłodniej było. kiedyś zauważyłem że jak przycisnąłem po obrotach podczas jazdy to coś lepiej chłodziło. ogólnie kicha. klima w maju nabita , ubytek tylko 60g na rok, wiatrak od klimy pracuje , a autodiagnoza nie wskazywała żadnych błędów. w końcu oddałem do speców w okolicy. Wymienili zawór na sprężarce - był brudny i widoczne były opiłki (sic!), sprężarka w porządku bez uszkodzeń mechanicznych. przeczyścili też tłoczki na zaworach i odgrzybianie układu. całość 410 pln. teraz klima chłodzi aż miło , tylko że pogoda deszczowa :/
                    pozdr.
                    ..::d- -b::..

                    Komentarz


                    • #11
                      skyneo, dzieki za odpowiedz , mam zamiar podjechać do fachowca chcoć nie jest to jakiś uciążliwy problem bo jak nie stoi w słońcu to wieje na chłodno ale napewno muszę to naprawić. Narazie zakupiłem ozonator i mam w planie odgrzybianie klimy i muszę parownik potraktować pianką ! bo stara skarpeta jeździ ze mna
                      ELEGANCE

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X