Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.4TSI 122km CAXA rezonans przy 2500obr, szarpanie silnikiem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1.4TSI 122km CAXA rezonans przy 2500obr, szarpanie silnikiem

    marlej108, AdamB, tu też nie jest z opieką zdrowotną różowo. Co prawda my na razie nie doświadczyliśmy czekania ale podobno czasem trzeba poczekać kilka miesięcy. Nie wiem od czego to zależy, bo małżonka na jakieś tam badania specjalistyczne w szpitalu czekała chyba 4 tygodnie, więc chyba nie tragicznie. Inna rzecz która mnie tu rozwaliła to lekarz rodzinny polecająct akupunkturę jako kurację alternatywną, normalnie jaja, w życiu bym się nie spodziewał, a podobno kanadyjczycy korzystają masowo...

    mirek_p11, rodzinka najbliższa od początku razem, wyjechaliśmy we trójkę (małżonka i potomek) i trzy wredne koty.

    Alonzo_, % to cięzko ocenić, ale coś pokombinujemy:
    Najniższa płaca w Ontario 11$/h. Praca w fabryce średnio 15$/h, fachowcy, wykwalifikowani 20$/h i więcej. I teraz tak zależy co robisz ile robisz tyle masz. Ja nie pracuję w fabryce, mam normalne warunki pracy, nie mam hałasu, gorąca itp, oddatkowo pracuje mając pośrednika (agencja pracy) więc mam mniej niż 15$ ale myśle że jako średnią można przyjąć 15$ (chociaż wielu kanadyjczyków pewno by nie poszło do takiej roboty). Ale okrągła liczba, łatwiej liczyć.

    15$*160h= 2400$ to cały etat jednego ludka, drugi zakładając, że pracuje na part time będzie miał 1200$, czyli zakładamy że pracując we dwójkę mamy 3600$.

    Koszt mieszkania od 1000$ do 1500$ można się ogarnąć.

    Opłaty: na naszym przykładzie - woda w cenie wynajmu, prąd (i ogrzewanie z klimatyzacją na prąd) - średnio 40-45$/msc, internet - 30-50$, dwa telefony ok 50-60$ (tu duże pole do popisu bo jak ktoś dużo dzwoni, ma internet w tel to może być o 100$) co daje w sumie ok 120$ na miesiąc.

    Jedzenie: ciężko stwierdzić ale ale my na naszą trójkę wydajemy na spożywkę i środki czystości ok 1200$ na miesiąc.

    Auta nie mamy ale jak byśmy mieli jakiegoś Kia forte, Hyundai Elantra czy Honda Civic to miesięczna rata ok 300-320$ za auto z klimą i w automacie. Do tego ubezpieczenie ok 250-300$. Paliwo ok 1,1$ za litr.

    My na razie komunikacja miejska, u nas w mieście bilet ok 3$ (dokładnie 2,70$ w moim przypadku, bo mam kartę presto, a można płacić za przejazd kasą wtedy drożej) - taki bilet działa 2h i możesz się przesiadać ile chcesz, ostatnia przesiadka przed upłynięciem tylk 2h, ale jak już wsiądziesz to sobie jedziesz spokojnie dalej . I teraz ciekawostka - nie ma biletów miesięcznych ale maksymalny koszt jaki możesz nabić na kartę to chyba 90$ a potem już jeździsz za darmo do końca miesiąca.
    Tak przynajmniej jest u mnie w mieście.

    Kolej - droga...

    Weterynarz - baaaaaaaaaaaaaaaaardzo drogi - jak bym się miał drugi raz urodzić to bym się urodził w Kanadzie i został weterynarzem :diabelski_usmiech

    No i to chyba tyle o kosztach, mam świadomość że masa ludzi ma lepiej w PL, ale my tu przyjechaliśmy szukać lepszego życia przede wszystkim dla naszego synka. Ja się nie łudziłem, że będzie manna z nieba, ale nie jest źle. Ważne że perspektywy jakieś są, oby zdrowie dopisało.

    Alonzo_, z tą szufladą to bardzo trafnie napisałeś...

    Maicroft, tak, niestety nam się dolary rozjechały - jak się zbieraliśmy do wyjazdu były na podobnym poziomie 2,90 PLN zdaje się. A teraz jest jak jest co skutkuje tym, że troche żywość podrożała (tzn owoce z florydy itp.). Za to kurs $ do PLN na dziś mnie nie obchodzi bo nie mam nic w Polsce a z Kanady na razie nie wysyłam

    [ Dodano: Czw 09 Lip, 15 05:55 ]
    A tak mi się przypomniało na dobranoc - męska odzież - tanizna. Dziś kupiłem sobie jeansy, normalne (nie rurki :P) jedne z tańszych - Tommy Hilfiger - cena 18$. Więc jakby mi przyszło wracać do PL to zrobie sobie zapas ubrań ta parę lat chyba :szeroki_usmiech

  • #2
    1.4TSI 122km CAXA rezonans przy 2500obr, szarpanie silnikiem

    Witam. Jestem świeżym posiadaczem o2.Mam kilka pytań . Nigdy nie miałem o2 z tym silnikiem, a nurtują mnie kilka spraw które mnie denerwują, do wszystkich pytań jest " czy to normalne?";
    1. po odpaleniu rano silnik ma podwyższone obroty i w tym czasie szarpie silnikiem,przerywa na ułamek sekundy(rozrząd mam nowy).
    2. podczas przyspieszania w okolicach 2500obr tłumik wpada w rezonans
    3 Czy podczas spokojnego ruszania i hamowania silnikiem (np. w korku) gaz reaguje z opóźnieniem około 1s, wtedy przy lekkim dodawaniu gazu na 1 biegu szarpie samochodem, tak samo jak na 1 biegu lekko dodając gaz i puszczając samochód robi kangurki.
    We wszystkim serwis mówi że tak ma ale coś mi się nie chce wierzyć że sprzedawali taka kiszkę.
    Prosze o pomoc bo według mnie coś jest nie tak.
    z góry dzięki za odpowiedzi
    czarna perła

    Komentarz


    • #3
      1. Po nocnym postoju zaraz po uruchomieniu przez moment silnik ma podwyższone obroty i chwilowe spalanie 5l/h, ale trwa to może z 15s (?) coś koło tego. Wyczuwalne jest chwilowe zawahanie silnika, ale żadnego mocnego szarpania.
      2.Nie mam takiego objawu.
      3. 0 szarpania

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez BogoWroc01
        1. Po nocnym postoju zaraz po uruchomieniu przez moment silnik ma podwyższone obroty i chwilowe spalanie 5l/h, ale trwa to może z 15s (?) coś koło tego. Wyczuwalne jest chwilowe zawahanie silnika, ale żadnego mocnego szarpania.
        2.Nie mam takiego objawu.
        3. 0 szarpania
        1.Nawet nie nocne, w dzień, 27stopni. ale po dłuższym postoju I trwa to ponad 15 s, spalanie się zgadza tylko że silnik zadławia, nie ma mocno szarpania tylko właśnie zawahanie, efekt jakby coś odbierało paliwo na ułamek sekundy.
        2.co to może być?
        3.hmmm, w serwisie powiedzieli ze to normalne, a według mnie nie. więc jaka może być przyczyna tych problemów?
        A masz też opóźnienie dodania gazu (wcisnięcie pedału gazu- reakcja samochodu) u mnie około 0.5 sekundy. Derwujące w korkach bo plynnie nie można podjeżdzać
        czarna perła

        Komentarz


        • #5
          1. Normalne przy temperaturach powyżej 15°C. To taka pro ekologia. Chodzi o szybkie nagrzanie katalizatora. W zimie będziesz miał spokój.
          2. Sprawdź mocowanie tłumika.
          3. Nie ogarniam, może to kwestia techniki jazdy?
          2004 Renault Thalia 1.4 RT,
          2008 Citroen Xsara Picasso 1.6 Exclusive- nadal w użyciu
          2009 Renault Clio MTV 1.4
          2010 Skoda Octavia IIFl 1.4 TSI Ambiente
          2016 Skoda Octavia III 1.4 TSI Ambition + Amazing + kilka ficzerów

          Komentarz


          • #6
            1. Czasami też mi się pojawia takie zawahanie, ale tylko raz po ruszeniu, a później nie obserwuje takiego zachowania. Widocznie jest duża dawka paliwa i coś komputer miesza. Nie przeszkadza to w jeździe.
            3. hmm, trudno mi powiedzieć. Nie wiem jaki masz styl jazdy. Ja nie obserwuje żadnych zawahań, szarpań itp. No chyba że prędkość jazdy spada poniżej minimalnych obrotów dla danego biegu. Wtedy czuć że komputer próbuje podtrzymać obroty i jak się dodaje gazu to samochód powoli zaczyna nabierać prędkości. No, ale wg mnie to normalne.

            A byłeś w ASO Skody z tymi problemami? Może podjedź do innego?

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez BogoWroc01
              1. Czasami też mi się pojawia takie zawahanie, ale tylko raz po ruszeniu, a później nie obserwuje takiego zachowania. Widocznie jest duża dawka paliwa i coś komputer miesza. Nie przeszkadza to w jeździe.
              3. hmm, trudno mi powiedzieć. Nie wiem jaki masz styl jazdy. Ja nie obserwuje żadnych zawahań, szarpań itp. No chyba że prędkość jazdy spada poniżej minimalnych obrotów dla danego biegu. Wtedy czuć że komputer próbuje podtrzymać obroty i jak się dodaje gazu to samochód powoli zaczyna nabierać prędkości. No, ale wg mnie to normalne.

              A byłeś w ASO Skody z tymi problemami? Może podjedź do innego?
              Byłem i powiedzieli że to normalne ( dla mnie nie).Co do techniki jazdy to nie, delikatnie dodam gaz i puszcze i dodam delikatnie gaz auto reaguje za każdym razem tak samo, tzn ma 0.5 sekundy opóźnienia przy dodaniu gazu. dzisiaj sprawdziłem podczas jazdy na każdym biegu jak gwałtownie puszcze gaz i gwałtownie od razu dodam do końca to nie ma opóźnienia, a jak gwałtownie puszcze gaz i poczekam około 2 sekund i depnę pedał gazu to też jest opóźnienie. Fakt wydaje mi się że ostatnio więcej pali. Co do porannego odpalania to wiem o dogrzewaniu katalizatora, tylko nie wiem że ma wtedy nierówno pracować. i jeszcze jedno czy też macie przy ruszaniu takie terkotanie?
              z chęcią bym podjechał do kogos innego ale nikgo nie znam w 3miescie.
              czarna perła

              Komentarz


              • #8
                slawciol, przyjedź na spota, kolowie z silnikami 1,4 TSI zweryfikują objawy
                ajkieś błędy w kompie?
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • #9
                  [quote="krzynol"]slawciol, przyjedź na spota, kolowie z silnikami 1,4 TSI zweryfikują objawy
                  ajkieś błędy w kompie?[/quote
                  Nie mam vaga. Zaden czek nie wchodzi. A gzdie dokładnie przyjechać?
                  czarna perła

                  Komentarz


                  • #10
                    slawciol, najbliższy spot pewnie 17.07 w Gdańsku
                    Czytaj wątek trójmiejski : Forum - Octavia Club Polska , tam będą szczegóły. W razie czego przypomnij się to napewno ktoś weźmie kompa z vcds.
                    Octavia Tour Ice+ 1.6Mpi
                    Octavia 2 Elegance 1.8TSI

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez tom007
                      slawciol, najbliższy spot pewnie 17.07 w Gdańsku
                      Czytaj wątek trójmiejski : Forum - Octavia Club Polska , tam będą szczegóły. W razie czego przypomnij się to napewno ktoś weźmie kompa z vcds.
                      Akurat wyjeżdżam 15 na 2 tygodnie :-(
                      czarna perła

                      Komentarz


                      • #12
                        slawciol, wiesz co, moja żona jeździ 1,6 FSI - BLF'em. Wiem, że to jest inna konstrukcja, ale muszę ci powiedzieć, że czasami ten silnik zachowuje się bardzo podobnie, jak to co opisujesz.

                        1. To u mnie nie występuje, tylko typowe ssanie na zimnym... No chyba, że jest a ja nigdy nie zwróciłem na to uwagi :P

                        2. U mnie rzęzi łącznik elastyczny kolektora z rurą, też w okolicach 2500 obr/min - nie chce mi się go wymieniać, żona się przyzwyczaiła, ja też, więc tylko czasem irytuje i tyle :wink: Notabene poprzedni właściciel też nie wiedział co to tak rzęzi :roll:

                        3. Reakcja na gaz, jak się zastanowiłem, to w sumie jest bardzo podobna do tego co opisujesz. Czasem wręcz ciężko jest jeździć całkiem płynnie :evil:

                        Powiem szczerze, nie mam zielonego pojęcia co może być nie tak, bo wszystko niby w najlepszym porządku, autko staram się regularnie "przewietrzać" pomimo braku turbiny i wtedy przez chwilę jest lepiej, ale jak tylko żona ponownie wsiada za fajerę problem takich szarpań powraca :|
                        Ja osobiście myślę sobie, żeby umówić się do Zoltara (Tuner gdybyś nie wiedział) żeby poprawić program. Raczej nie, żeby mu podnieść moc, ale może poprawić dawkowanie paliwa czy cuś.

                        Właśnie przez takie zachowanie się tego silnika nie za bardzo lubię jeździć jej autkiem, pomimo że wygodniejsze i ładniejsze od mojego paździeża :diabelski_usmiech

                        Fakt faktem, że przydało by się zrobić logi dynamiczne i wrzucić je tutaj (do odpowiedniego wątku) chłopakom, żeby zerknęli na nie okiem

                        Jeszcze jedno, z którego roku masz auto?
                        O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                        Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                        Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                        Komentarz


                        • #13
                          Dzięki za informacje. Autko jest z 11.2009r. Zobaczę ten łącznik, a z opóźnieniem i przerywaną(dławieniem po odpaleniu) będę musiał się do kogoś zwrócić. Też z opóźnieniem przy wciskaniu pedału gazu z reakcją samochodu.

                          [ Dodano: Pią 18 Lip, 14 20:24 ]
                          hej, dzisiaj sprawdziłem ten łącznik, wygląda że ok. co do tej nierównej pracy po odpaleniu mechanik w okolicach poznania powiedział że to świece. Świece maja 30000km przejechane, niby NGK, czy to możliwe? I ponawiam pytanie, czy macie przy ruszaniu z miejsca takie terkotanie na początku?

                          [ Dodano: Wto 22 Lip, 14 20:54 ]
                          Jest ktoś z 3miasto z 1.4tsi do porównania?
                          czarna perła

                          Komentarz


                          • #14
                            slawciol, poradziłeś sobie z tłumikiem? U mnie też wpada w dudnienie przy około 2.500 obr. tylko u mnie prawdopodobnie uwalony jest łącznik zaraz za katem. Wizualnie jest w miarę ok (tylko uszkodzona jest siatka oplatająca harmonijkę) i gostek od tłumików stwierdził, że ten łącznik jest za bardzo elastyczny i przez to tłumik wpada w taki rezonans(dudnienie).

                            Komentarz


                            • #15
                              prezes73, Olałem temat, ale zaraz sprawdzę w jakim jest stanie

                              [ Dodano: Pią 20 Lis, 15 19:50 ]
                              Dokładnie jak u ciebie. Oderwana siatka na łączniku. Jeżeli to jest powodem dudnienia ( za bardzo elastyczny) łącznik to może znowu tym się zainteresuje :wink:
                              Ps. Ale odkopałeś kotleta
                              czarna perła

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez slawciol
                                Ale odkopałeś kotleta
                                szukałem podobnego problemu jak u ciebie, i wyskoczył w szukajce tylko ten temat ;-)

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ok. Już o tym zapomniałem (przyzwyczaiłem się) :lol:
                                  czarna perła

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X