Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pokrywa Zaworowa Octavia II

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pokrywa Zaworowa Octavia II

    Zamieszczone przez kkmw24
    graulacje,super autko.
    jakie siłowniki klapy przód masz założone?
    siłowniki z superskoda.com,

    co do koloru to oczywiście głównie wina aparatu(telefonu), najbardziej zbliżona do rzeczywistości to fotka 1.

    Auto wzięte z placu więc wielkiego wyboru nie było (za to mega upust), jak bym wybierał to na pewno dodatkowo black no i DSG. Niestety długo się zbierałem na zakup aż nagle drugie autko w rodzinie padło i musiałem szybko coś kombinować więc padło na tą RS. Myślałem choć czarne felgi i grila założyć ale te chromowane elementy by zupełnie psuły efekt (choć jeszcze się waham).

    Co do manuala to może się niektórym narażę ale przełożenia są rozłożone trochę nie tak, w zasadzie do lekkiej jazdy to 1. 2. 4. i 6. - 3. i 5. często pomijam.
    Jak by trochę rozciągnęli te przełożenia to moim zdaniem jeździło by się jeszcze lepiej.

  • #2
    Pokrywa Zaworowa Octavia II

    Witam, posiadam Skodę Octavię 1.9 TDI BKC, 2005 r., przebieg 160 tys. km. Jakiś czas temu zauważyłem, że przez mały otworek znajdujący się w zaworze EGR wydostaje się olej. Zaciekawiło mnie skąd on się tam wziął i zacząłem sprawdzać cały układ ssący, dochodząc do zaworu ODMY jestem pewien, że olej wydostaje się właśnie stamtąd. Gdyż po drobnej przeróbce, polegającej na odprowadzeniu oparów poza układ ssący (czyli pod auto) problem znikną. Jednak wadą tego jest, gdy stoją np. na światłach spod auta wydostaje się mnóstwo białych oparów, które walą jak sandały Mojżesza po pielgrzymce . I ni jak nie idzie siedzieć przy otwartym oknie. Zawór EGR nie jest wymienialny, gdyż jest jednolity wraz z pokrywą. Co jest przyczyną przedostawania się oleju wraz z oparami do układu ssącego? Czy można jakoś temu zapobiec?

    Komentarz


    • #3
      Bartek5555, na forum są opisywane sepatatory odmy montowane obok silnika oraz konsekwencje z jakimi możesz sie liczyć zimą - np zamarzanie. Przeciekajacy EGR też jest na forum opisany. Poszukaj trochę.
      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

      Komentarz


      • #4
        Re: Pokrywa Zaworowa Octavia II

        Zamieszczone przez Bartek5555
        Gdyż po drobnej przeróbce, polegającej na odprowadzeniu oparów poza układ ssący (czyli pod auto) problem znikną.
        Hej, możesz opisać Twój sposób przeróbki, wkleić jakiś zdjęcia.
        ↑↑↑ To jest moja opinia I naucz się z tym żyć ↑↑↑

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X