Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] DZIWNA praca silnika...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] DZIWNA praca silnika...

    Witajcie
    Właśnie zrobiłem 3 litry porterówki :diabelski_usmiech a obecnie popijam sobie półwytrawne winko mołdawskie :twisted:

  • #2
    [O2] DZIWNA praca silnika...

    Panowie proszę o pomoc w ocenie problemu.

    Żona zauważyła jakiś czas temu a powiedziała mi wczoraj że auto na zimnym jakoś dziwnie chodzi. Z racji tego że to ona jeździ atutem do pracy miała okazję to wychwycić.

    No dobra do rzeczy. Od wczoraj nie odpalalem auta zrobiłem to dosłownie przed chwilą i zauważyłem co następuje:
    -auto odpaliło normalnie choć już wcześniej zauważyłem ze kilka razy jakby troszkę bujnęło przy odpalaniu ale dziś nie....
    -obroty nie falują,
    - po chwili również zauważyłem nie równą pracę silnika. ..otworzyłem maskę i słyszałem już wyraźnie że coś nie gra...
    -jak wdusiłem sprzęgło praca silnika się poprawiła.

    Czy to mogą być objawy kończącego się sprzęgła i dwumasy?
    Czy takie objawy mogą wskazywać na źle założony rozrząd?

    [ Dodano: Nie 12 Paź, 14 09:41 ]
    Ps.rozrząd wymieniony w sierpniu. Może któryś wtrysk? Nie znam się więc zwracam sie do kolegów o pomoc :roll:

    [ Dodano: Nie 12 Paź, 14 12:44 ]
    Ps2. zjawisko występuje na zimnym. Na ciepłym silniku ok.
    nasze auta: MÓJ SMOCZEK

    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

    Komentarz


    • #3
      Sprawdź korekcje wtryskiwaczy zaraz po uruchomieniu oraz stan świec żarowych. To podstawy.
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz


      • #4
        robekcool, no właśnie wczoraj samochód był podpiety i zero błędów....lekie odchylenie 1 wtrysku ale błędów zero. Kolega, który mi to sprawdzał powiedział to samo co Ty tzn. można było by sprawdzić te wtryski na zimnym bo jak do niego dojechałem to silnik był juz rozgrzany...

        [ Dodano: Wto 14 Paź, 14 07:55 ]
        ps. kolega podał mi kilka przczyn problemu, ale generalnie tak jak już wcześniej wspomniałem auto było "ciepłe", komp nie wskazał błędów (jedynie sporadyczny błąd grzania lewego lusterka :P ) . Jedynie co to kilka razy przy zapalaniu bujnęło silnikiem...tak jakby klapa gasząca, ale później wszytsko było ok.

        Kolega ma wiedzę więc on powiedział by więcej bo ja się nie wyznaję
        nasze auta: MÓJ SMOCZEK

        Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

        Komentarz


        • #5
          Czytaj parametry na zimnym silniku. Nie które anomalia nie powodują zapisania błędów. Kolega z pewnością da rade :wink:
          www.k-mot.pl
          Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
          Autoholowanie.
          Robert Kulma

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X