Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Czujnik płynu do spryskiwaczy a płyn ORLEN

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Czujnik płynu do spryskiwaczy a płyn ORLEN

    Zamieszczone przez klarus
    Ale ponoć po błogosławieństwo do Torunia miał jeszcze podjechać
    do samego Ojca Dyrektora :diabelski_usmiech

  • #2
    [O2FL] Czujnik płynu do spryskiwaczy a płyn ORLEN

    Nie udało się wynaleźć innego tematu żeby się podpiąć, dlatego tworze nowy temat, wręcz prozaiczny ale jednak.
    Otóż przed świętami zatankowałem autko i dolałem 4l płynu zimowego do obecnego już letniego. Oczywiście skorzystałem ze spryskiwaczy wszystko było ok. Przez święta autko stało i dzisiaj wsiadając do niego, zastała mnie żółta kontrolka informująca o braku płynu. Oczywiście płyn był i spryskiwacze przedniej szyby działały jak należy. Problem był z tylnimi ale po półtorej godziny wożenia się po mieście i ten zaczął działać choć nie do końca sprawnie jak wcześniej.
    Gdzie szukać problemu? Czy zamarznięty płyn mógł zepsuć czujnik? Czy wystarczy wstawić auto pod dach w jakiejś galerii na godzinkę, dwie czy raczej uderzać od razu do warsztatu? Swoją drogą nie było problemów przy większych mrozach.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez irekk
      Czy zamarznięty płyn mógł zepsuć czujnik?
      Nie popsuje ponieważ są to tylko dwa druty, których działanie jest na takiej samej zasadzie jak płynu w chłodnicy. Jak Ci płyn odsłoni te druty to Ci kontrolka zaświeci.
      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

      Komentarz


      • #4
        Dzięki. Czyli zakładam że się lodowisko zrobiło i nie dochodzi płyn do czujnika.

        Komentarz


        • #5
          irekk, czasami jest tak, że te dwa druty "śniedzieją" i wtedy też będzie błyskać kontrolka na kokpicie, chociaż będziesz miał płyn po korek. Nic się wtedy nie dzieje złego oczywiście, ale wkurza
          Pozdrawiam
          Northeusz

          Komentarz


          • #6
            Da się je jakoś łatwo wymienić? Nie chce mieć choinki.

            Komentarz


            • #7
              irekk, spróbuj przez przednie prawe nadkole. Ja bym porządnie wyczyścił de druty a nie wymieniał.

              Link

              Spróbuj przez przedni prawy halogen. Zdemontuj go i może dostaniesz do czujnika. Wciśnięty jest on na gumowej uszczelce o ile dobrze pamiętam.
              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

              Komentarz


              • #8
                irekk, spróbuj jak pisze AdamB lub wymiana zbiorniczka na nowy, bo samego czujnika nie da się chyba wymienić.
                Pozdrawiam
                Northeusz

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Northeusz
                  bo samego czujnika nie da się chyba wymienić.
                  a dlaczego? :diabelski_usmiech Wytarga ten stary, a założy nowy..... choć pewnie samo wyczyszczenie da radę

                  [ Dodano: Pon 29 Gru, 14 16:35 ]
                  np Link
                  Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                  Komentarz


                  • #10
                    irekk da rade wyjac czujnik.
                    AdamB juz nie :-D

                    Ja go dokladalem do niewyposazonego wen auta wlasnie przez dziure na reflektor pmg przedni.
                    Pozdrawiam, Robreg.
                    ----
                    furmanka.blogspot.com fan ;-)

                    Komentarz


                    • #11
                      Dzięki panowie. Jeszcze dam szanse odmarznąć płynowi bo było dość dużo letniego płynu a jeszcze dodając fakt że tylni sprysk działa tyle o ile to liczę że bez grzebania się uda. Tym bardziej że to równo trzy lata i trzy miechy :|

                      Komentarz


                      • #12
                        Wszystkie O2 mają ten czujnik ?

                        Komentarz


                        • #13
                          nie, z reguły te co mają spryskiwacze reflektorów
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz


                          • #14
                            Załatw sobie troszkę technicznego spirytusu i wlej do zbiorniczka i psiknij wszystkimi spryskami i nic ci nie zamarznie

                            Komentarz


                            • #15
                              Może uszkodzić lakier.

                              [ Dodano: Wto 30 Gru, 14 01:05 ]
                              Naczytałem się trochę lektur i widzę że nie tylko ja mam kuku z płynami z orlenu. Miło :?

                              Komentarz


                              • #16
                                przerzuć się na BP
                                Pozdrawiam
                                Marcin

                                Komentarz


                                • #17
                                  irekk, 'wypsikaj' płyn który masz w zbiorniku i zalej zimowy BP
                                  ja stosuję od kilku sezonów i jestem bardzo zadowolony :!:

                                  a jak coś, to zawsze możesz poczytać ten temat o 'płynach zimowych'

                                  Forum - Octavia Club Polska

                                  Forum - Octavia Club Polska
                                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez robreg
                                    Ja go dokladalem do niewyposazonego wen auta wlasnie przez dziure na reflektor pmg przedni.
                                    a jak dziurkę robiłeś? też tamtędy?
                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                    poprzednie modele:
                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez krzynol
                                      Zamieszczone przez robreg
                                      Ja go dokladalem do niewyposazonego wen auta wlasnie przez dziure na reflektor pmg przedni.
                                      a jak dziurkę robiłeś? też tamtędy?
                                      Si (żeby była jasność: reflektor pmg przedni = halogen przedni). Nie chciało mi się bawić ze ściąganiem zderzaka, a miejsca w dziupli na całą operację wystarczyło z naddatkiem.

                                      dla niezorientowanych: halogen pmg prawy.
                                      Pozdrawiam, Robreg.
                                      ----
                                      furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Spuscilem plyn i odczekalem 4h w ciepelku. Zalalem nowym (BP) i dupa. Trzeba warsztat odwiedzic - w zderzaku rs nie ma dostepu do zbiornika. Zalamka.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez irekk
                                          Spuscilem plyn i odczekalem 4h w ciepelku. Zalalem nowym (BP) i dupa. Trzeba warsztat odwiedzic - w zderzaku rs nie ma dostepu do zbiornika. Zalamka.
                                          a jak wymieniasz żarówkę w halogenie?
                                          Pozdrawiam, Robreg.
                                          ----
                                          furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            robreg, a co z opiłkami, które wpadły do zbiornika?
                                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                            poprzednie modele:
                                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez krzynol
                                              robreg, a co z opiłkami, które wpadły do zbiornika?
                                              opiłki z lutownicy? jak? :-)

                                              To, co obskubałem po wytopieniu dziurki, częściowo wpadło do środka zbiorniczka - bywa. Aby poprosić ciała obce o opuszczenie wnętrza zbiorniczka, przepłukałem zbiornik spryskiwacza ok. 10l wody, przed tym, jak zainstalowałem czujnik. Co wpadło do środka, zaczęło pływać po powierzchni wody i grzecznie wypłynęło nową dziurą na bok. Potem już tylko uszczelka, czujnik i viola, upgrade gotowy do pracy.
                                              Pozdrawiam, Robreg.
                                              ----
                                              furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez robreg
                                                a jak wymieniasz żarówkę w halogenie?
                                                w RSie?
                                                kupa roboty niestety :wink:
                                                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                                  Zamieszczone przez robreg
                                                  a jak wymieniasz żarówkę w halogenie?
                                                  w RSie?
                                                  kupa roboty niestety :wink:
                                                  a fuuuu fuuuu...

                                                  Zamieszczone przez irekk
                                                  Spuscilem plyn i odczekalem 4h w ciepelku. Zalalem nowym (BP) i dupa. Trzeba warsztat odwiedzic - w zderzaku rs nie ma dostepu do zbiornika. Zalamka.
                                                  Jak Ci się chce pokombinować, to wypsikaj płyn całkowicie, zalej zbiorniczek 0,5dm3 gorącego octu spożywczego 10%-towego (można go podgrzać w łaźni wodnej), poczekaj 30 minut, potem dopełnij zimną wodą, wypsikaj wszystko (najlepiej przez spryskiwacz tylnej szyby) a potem udaj się z autem do myjni (żeby zmyć rozcieńczony ocet z karoserii).

                                                  Ocet ma wyjściowo 10%, po rozcieńczeniu go 4,5 litrami wody, osiągnie on stężenie ok. 1% więc nie powinien on mieć negatywnego wpływu na lakier (niczego jednak nie gwarantuję!!!).

                                                  Po tej operacji powinien znakomicie odkamienić i oczyścić z osadów zarówno pompkę spryskiwacza jak i zbiorniczek.
                                                  Pozdrawiam, Robreg.
                                                  ----
                                                  furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X