Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak znalezc wlacznik (czujnik) swiatla biegu wstecznego?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak znalezc wlacznik (czujnik) swiatla biegu wstecznego?

    Przestraszył się czy co?? :P

  • #2
    Jak znalezc wlacznik (czujnik) swiatla biegu wstecznego?

    Czolem! Owszem, wkrecony w skrzynie biegow, ale czy jest do niego dostep z gory? Czy trzeba pozbywac sie aku i obudowy fltra powietrza (pogoda i brak garazu nie sprzyjają kombinowaniu i probowaniu roznych opcji)? Prosze tylko o wskazowke gdzie dokładnie go szukac i czy wymienie go sam. Przewertowalem Google (nawet serwisowe instrukcje po angielsku) i nie doszulakem sie jakiejs jednoznacznej informacji na temat O2 - co i jak zdemontowac, jakich kluczy potrzebuje itp. W serwisie zawolaja mi 150 pln, wiec pomoc mile widziana. Dzieki, pozdrowienia!

    Komentarz


    • #3
      Jesli masz skrzynie manualną to jest on położony na obudowie od strony chłodnicy, jeśli automat to chyba były montowane gdzies na górze skrzyni. Wymiana jest bardzo prosta potrzebny jest tylko odpowiedni klucz :wink:

      A tak wygląda właśnie ten czujnik:

      Komentarz


      • #4
        Dzieki za odp., ale jednak problem ciagle istnieje, bo nie ma do wlacznika natychmiastowego dostepu. W O1 byl chyba na wierzchu, ale w dwojce chyba trzeba bedzie pozbyc sie obudowy filtra powietrza. Zabawne jest to, ze mechanik z serwisu pogwarancyjnego m.in Skody, VW powiedzial mniej wiecej: "gdzies tam jest przy skrzyni" i tez nie do konca byl pewny czy dostep do niego jest z gory czy z dolu. No coz, moze ktos z forumowiczow bawil sie z tym...

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez macintosh
          No coz, moze ktos z forumowiczow bawil sie z tym...
          Tak się własnie składa, że wymieniałem go u siebie w zeszłym tygodniu i żadnego filtra nie sciągałem.

          Komentarz


          • #6
            No to pomóż koledze i powiedz co i jak, bo ja po prostu nie widze go.

            Komentarz


            • #7
              macintosh, jest wkrecony przy selektorze na gorze skrzni. Tam gdzie sa podpiete linki.

              Po wykreceniu czujnika, otwor sluzy do nalania oleju.

              BTW slabo sie starales z tym szukaniem w serwisowkach. Potrzebujesz zwykly plaski klucz. Nie pamietam teraz jaki rozmiar ale w miare duzy.

              A po drugie uzupelnij profil. Silnik itp. bedzie latwiej pomoc.

              Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
              Obecnie -> Seicento 900+LPG
              Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
              Bylo ->GOLF 3 1.8

              Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

              Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X