Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] biały dym z wydechu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] biały dym z wydechu

    Zamieszczone przez DJ MŁODY
    cze
    no to się rozpisałeś :P
    Działka pochłania ?
    www.sklepmartec.pl - sklep motoryzacyjny.

  • #2
    [O2] biały dym z wydechu

    Hej koledzy, może gdzieś było... :wink: .... Problem błahy ale zagadkowy dla mnie? Zauważyłem,że gdy włączone auto postoi na dużym przechyle przodem w dół to za chwilę z wydechu leci biała chmura... Ki pieron? Ogółem to nie ma żadnego dymu,no chyba,że daję w palnik. A tu dosłownie przez kilkanaście sekund dymi na biało,a potem spoko. :?:
    Ma ktoś jakąś myśl? Ja pomyślałem,że może olej z intercoolera przelał się i trafił do spalania?
    Następna będzie panamera....????
    Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

    Komentarz


    • #3
      Normale to zjawisko w samochodach jest, w wydechu skrapla się woda, od temperatury spalin po prostu musi odparować. Nie przejmuj się tym

      biały dym-woda w wydechu/rzadziej płyn chłodzący
      czarny-za dużo paliwa dostaje
      niebieski- olej bierze
      o tak po krótce

      Komentarz


      • #4
        Spoko wiem o takich kolorach spalin. U mnie kolor dymu wskazywał na spalony olej silnikowy. Tylko pytanie skąd by się tam dostał i jaki to może mieć związek z dużym przechyłem przodem w dół. Kiedyś, 2 lata temu miałem podobnie, też po postoju na dużym spadku. :?:
        Następna będzie panamera....????
        Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

        Komentarz


        • #5
          Przy dużym przechyle przodem w dół woda skroplona w końcowym odcinku układu wydechowego przepływa w stronę początku układu. Tam temperatura jest znacznie wyższa co powoduje gwałtowną zmianę wody w parę wodną i stąd kłęby białego dymu. Po kilkunastu sekundach woda odparowuje i kolor spalin staje się normalny.

          Komentarz


          • #6
            Bartasek, kw82, obyście mieli rację, choć musi to być uwarunkowanie konstrukcyjne tego modelu, bo w innych autach nie zaobserwowałem czegoś takiego.
            Następna będzie panamera....????
            Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

            Komentarz


            • #7
              boogoo,

              Postaraj sie określić, czy jest to para wodna, czy biały dym. Jeżeli to pierwsze, to nie ma się czym przejmnować.

              Dym będzie się unosił, a para wodna szybko znika.
              Jest: VW Passat B6 04.2010 2.0 TDI CR CBBB (170KM/350Nm) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=88468;
              a do zadań miejskich: VW Lupo 1.4 AUD MY2004 (60KM/116Nm seria)
              Była: O1 L&K kombi 1.9 TDI AHF 2001/2002 (160KM/356Nm by ECU Project)
              O2 kombi 4x4 1.9 TDI BXE 2006 (147KM/345Nm by ECU Project)

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X