Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zablokowana tylna klapa w kombi O2 FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zablokowana tylna klapa w kombi O2 FL

    Zamieszczone przez Wally
    Ps.
    To że jadę po PiS-iorach nie od razy znaczy, że jestem za PO
    : : :

  • #2
    Zablokowana tylna klapa w kombi O2 FL

    W styczniu ASO wymieniało mi tylną klapę na gwarancji (dobra wola). Przełożyli cały osprzęt. Od tego czasu kilka razy zaświrował mi zamek tylnej klapy. Pojedyncze przypadki zblokowania. Po jednej, dwóch próbach wracało jednak wszystko do normy.
    Kilka dni temu zablokowało się całkowicie, ale docisnąłem klapę i puściło. Działało ok do dziś.

    Dzisiaj - kaplica. Zamek ,,kręci'' ale klapa zablokowana na amen. Nie puszcza ani z ,ręki'' ani z pilotów. Dźwięk pracy zamka słychać i nic ponadto. Ktoś się może spotkał z taką przypadłością? Jutro od rana myślę atakować ASO, ale wolałbym wiedzieć co i jak. Żeby mi baśni nie opowiadali.

    Wszystkie drzwi otwierają się i zamykają w porządku. Problem dotyczy wyłącznie zamka tylnej klapy.

    Komentarz


    • #3
      Zablokował się siłownik
      u mnie przerabiałem kilkukrotnie , wystarczy ściagnąć osłone i nasmarowac
      na forum był gdzies manual jak otworzyc i co dokładnie przeczyscic i nasmarowac sam z niego korzystałem :wink: a teran nie moge znalezc

      Komentarz


      • #4
        Aby otwórzyć zablokowaną tylną klapę w kombi trzeba wziąść śrubokręt w rękę, wejść do bagażnika przez tylne drzwi, włożyć śrubokręt (nie pamiętam w tej chwili z której strony zamka) w szparę pomiędzy nadwoziem i klapą, i nacisnąć w lewo lub w prawo, zależy oczywiście która strona jest "prawidłowa". Spowoduje to naciśnięcie dżwigni i otwarcie klapy.

        Komentarz


        • #5
          Gratias panowie. Odblokowałem sobie zamek włażąc do bagażnika Po otwarciu okazało się, że winowajcą był ten tutaj wichajster, który nie zwalniał do końca blokady. Działał jakby do połowy, coś go blokowało, może jakieś paprochy.

          Zaaplikowałem mu WD40 - puścił od razu do samego końca. Po tym zabiegu zaaplikowałem mu dodatkowo smarowanie i jest po problemie :P



          ,,Pomógł'' rozdane i pozdrawiam pomocników

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X