Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

bagażnik dachowy O II

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • bagażnik dachowy O II

    ze mną sie nie napijesz ? :szeroki_usmiech

    no to ja sie z wami też napije....
    zdrowie.....

  • #2
    bagażnik dachowy O II

    Panowie
    cZy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z takim bagażnikiem
    Link
    Wygląda ok i cena jest ciekawa
    Planuję jego zakup :?
    Będę zobowiązany za jakieś opinie
    Ropuch


    Octavia II Comfort 1,9 TDI BJB 105 kM

    Komentarz


    • #3
      ropuch, nie ryzykował bym na Twoim miejscu zakupu bagażnika z tak mikroskopijną łapą ....

      Ja osobiście używam takiego:

      404

      Nie znaleziono 404 | Bagażniki dachowe samochodowe i boxy - Interpack

      Atera to jest niemiecka, sprawdzona marka, która w przeciwieństwie np. do szwedzkiego Thula (uniwersalne łapy), projektuje każdy swój bagażnik pod konkretny model samochodu (łapy są niepowtarzalne) - dzięki temu bagażnik jest naprawdę dopasowany idealnie do przewidzianych przez producenta miejsc montażowych ....

      Komentarz


      • #4
        Re: bagażnik dachowy O II

        Jak dla mnie to zbyt cienkie ma mocowania. Poszukaj na necie oryginała do Octy II firmy Neumann

        Link

        Ja taki nabyłem (trochę droższy, bo ok. 400 PLN) ale za to pełna profeska i spoko wygląda. Taszczyłem na dachu 3 rowery i wszystko śmigało.

        pozdro
        CzarnaOctaII

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez tomekjmopl
          Atera to jest niemiecka, sprawdzona marka, która w przeciwieństwie np. do szwedzkiego Thula (uniwersalne łapy)
          W bagażnikach Thula łapy oraz podkładki są dopasowane do konkretnego modelu samochodu.
          Bagażnik dachowy do o2 liftback jest bardzo dobrze dopasowany.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez tomekjmopl
            Atera to jest niemiecka, sprawdzona marka, która w przeciwieństwie np. do szwedzkiego Thula (uniwersalne łapy), projektuje każdy swój bagażnik pod konkretny model samochodu (łapy są niepowtarzalne)
            to jest siła marketingu wciskanego :wink:
            Zamieszczone przez CzarnaOcta
            Poszukaj na necie oryginała do Octy II firmy Neumann
            też takiego używam sporadycznie - jakość jest OK, tyle że wytargowałem go przy zakupie O2. Na relingi w Outku mam Thule i też jest OK. Dobra sprawa to mocowanie boxa na śrubach T -ale na to większość bagażników alu pozwala.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez rezon
              każdy swój bagażnik pod konkretny model samochodu (łapy są niepowtarzalne)
              to jest siła marketingu wciskanego :wink:
              Ech - oczywiście wyraziłem się nieprecyzyjnie - same łapy są oczywiście dopasowane do konkretnego modelu auta w Thulu, zaś cała reszta jest uniwersalna :wink: - czyli reasumując moja Atera do innego modelu auta mi nie podejdzie, ale gdybym miał Thula, to po zaopatrzeniu się w stosowny "kit", mógłbym bagażnik wykorzystać w innej bryce ...

              Komentarz


              • #8
                Też intersuję się takim bagażnikiem , bo jest tani . Te łapki na zdjęciach są przykładowe , ja bedę chciał dotrzeć do sklepu , gdzie mi pokażą mocowanie i wtedy dopiero się mogę zdecydować .

                Komentarz


                • #9
                  ale powiem wam ceny wywalilo w kosmos jak ja bralem w listopadzie/grudniu atlantisa 780 placilem za niego 1647 pln teraz ten sam jest po 2149 pln..co do wygody super sprawa jak naraie niemoge zlego slowa powiedizec...

                  Komentarz


                  • #10
                    adamn, Jedyne co w nim dostrzegam, to brak gumy jak przychodzi blacha chwytajaca pod dach. Tam jednak ma to szanse rysowac lakier.
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      Maicroft, masz rację.
                      Przez tą długą zimę zapomniałem :x , że obklejałem taśmą przezroczystą miejsca gdzie łapy wchodzą w otwory montażowe.
                      Przez pewien czas tego nie robiłem i mam dwa symetryczne zarysowania względem otworu montażowego.
                      Druga sprawa to bardzo łatwo uszkodzić lakier(kruszy się) w otworach fabrycznych przy montażu bagażnika.

                      ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

                      Będę musiał coś z tym zrobić na wiosnę(jeśli taka nadejdzie :lol: ).

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez tomekjmopl
                        Ech - oczywiście wyraziłem się nieprecyzyjnie - same łapy są oczywiście dopasowane do konkretnego modelu auta w Thulu, zaś cała reszta jest uniwersalna - czyli reasumując moja Atera do innego modelu auta mi nie podejdzie, ale gdybym miał Thula, to po zaopatrzeniu się w stosowny "kit", mógłbym bagażnik wykorzystać w innej bryce ...
                        Z tym stwierdzeniem, że cała reszta jest uniwersalna to bardzo uważaj. W rzeczywistości w Thule są różne długości belek do różnych aut, oraz inne mocowania (adaptery), nie mówiąc już o samych łapach do konkretnego modelu. Może się więc okazać, że w pesymistycznym wariancie wymieniając auto musisz kupić wszystko od nowa.
                        Powered by Rogalotti + DSG

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez tomekjmopl
                          czyli reasumując moja Atera do innego modelu auta mi nie podejdzie
                          Atera też robi z wymiennymi mocowaniami

                          może to kwestia tego że takie kupiłeś, a nie tego że producent takich nie robi

                          Komentarz


                          • #14
                            zastanawiam się nad bagażnikiem dachowym do O2 liftback i tu moje pytanie. znalazłem thule 754 i rozumiem że jest on bez belek? Belek jest cztery rodzaje przynajmniej i nie wiem które wziąć. Rowek T jest przydatny? Te areo rzeczywiście są cichsze do 90 %?
                            Taki sam problem mam z uchwytem rowerowym Thule 591, 532, 530 ? ktoś ma jakieś doświadczenia?
                            pozdrawiam

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X