Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ESP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ESP

    fajny kolor 8)

  • #2
    ESP

    Z czego sklada sie ESP w octavii, dajmy na to, w jedynce?
    Tak sie zastanawiam - skoro auto ma ABS, to ma czujniki oraz mozliwosc przyhamowywania kazdego kola z osobna. Co wiecej (procz komputera) wchodzi w sklad ESP? Innymi slowy czy ESP potrafi cos jeszcze zmierzyc/zadzialac wiecej niz uklad ABS?

    Bo tak na czuja to to cale ASR/MSR/ESP/ABS to to samo, tylko w roznych warunkach: a to przy ruszaniu, hamowaniu silnikiem, podczas jazdy czy hamowania. A efekt i tak jest ten sam, tzn na podstawie czujnikow nie pozwala sie kolom slizgac czyli sa kola przyhamowywane. I tyle.

    Ale byc moze jest w tym cos wiecej...?

    Komentarz


    • #3
      ABS działa przy hamowaniu, a ESP w czasie jazdy.
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz


      • #4
        tos blysnal jak sie wczytasz w moj post, to tez jest tam napisane, pytanie bylo jednakowoz zupelnie inne...

        Komentarz


        • #5
          No właśnie - jak mam asr to można sobie jakoś dorobić ESP?

          Komentarz


          • #6
            w O1 dolozenie ESP kosztuje 3 tys zl - ja sie pytam, za co te 3 tys zl sie placi?

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Marx
              w O1 dolozenie ESP kosztuje 3 tys zl - ja sie pytam, za co te 3 tys zl sie placi?
              pewnie za jakiś sterownik
              saport techniczny baj DGW
              była BKD+DSG '05 120kkm
              była BXE '08 190kkm
              no i nie ma :-)

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Marx
                ja sie pytam, za co te 3 tys zl sie placi?
                za sterownik który mierzy jakieś tam obroty poziome auta czy hu.. go wie co do tego dodaje sobie informacje z czujnika ABS-u i się zastanawia czy już wpadłeś w poślizg i jedziesz bokiem czy nie, parę kabelków które to spinają do kupy, przycisk pozwalający wyłączyć te ESP i zakodowani tego.
                ETKA się kłania do rozkminienia tych podzespołów, gdzieś było na forum opisane jakie element są dodatkowo potrzebne aby uruchomić ESP w O2.
                O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                Komentarz


                • #9
                  obroty poziome auta? to chyba po lądowaniu w rowie... A w O2 to ESP jest w standardzie wiec co tam wlaczac?

                  Komentarz


                  • #10
                    na chłopski rozum to esp potrzebuje:
                    czujniki obrotu kół - to same co abs/asr?
                    czujnik położenia gazu
                    czujnik skrętu kół
                    czujnik do stwierdzenia w jakim na prawdę kierunku jedzie samochód i jakim kątem atakuje - żyroskop?
                    pompe do wytworzenia cisnienia w hamulcach - to samo co asr ale na wszystkie koła?

                    generalnie wydaje mi się, ze wszystkie systemy abs/asr/esp/dsr są w jednym komputerze, ale korzystają z wielu czujników. stąd też nie da się wyłączać poszczególnych systemów, a jedynie wszystkie naraz (oprócz abs)
                    O2FL RS | S2 | F2

                    Komentarz


                    • #11
                      Esp składa sie z innego sterownika i pompy abs. Dodatkowo ma czujnik położenia kierownicy ii dotego wyłacznik
                      Tutaj jest manual
                      Link

                      Komentarz


                      • #12
                        no to 3 tys zl za inny sterownik, pompe, czujnik i wylacznik wydaje mi sie lekka przesada. Ciekawe ile w ASO luzem kosztuja te elementy...

                        Komentarz


                        • #13
                          Marx, Dlatego Skoda daje teraz gratis, a VW chce tylko ok. 900 zł za niego.
                          Pewne ceny są na siłe robione. Podobnie jest z nawigacjami. Nic wiecej nie daje od palmtopa za kilkaset zł oprócz wbudowania w radio, za które i tak musimy zapłacić. Stąd powinna kosztować ok 2000 zł, a nie kilka tysięcy (VW Passat chyba z 7000 zł). Porażka.

                          Ciekawe czy dałoby się rady przełozyć z rozbitka taki ESP ??
                          Była O1 jest F2.

                          Komentarz


                          • #14
                            Gdzieś był artykuł, że koszt wyprodukowania ESP wynosi 100€
                            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                            Komentarz


                            • #15
                              Mysle ze nawet dokupienie brakujacych czesci w ASO wyszloby taniej niz 3 tys zl...

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Marx
                                A w O2 to ESP jest w standardzie wiec co tam wlaczac?
                                To czemu ja nie mam ESP
                                Daniel

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Marx
                                  A w O2 to ESP jest w standardzie wiec co tam wlaczac?
                                  To zalezy o której O II mówisz
                                  W O II po lifcie ESP jest standartem w każdej wersji wyposazenia.
                                  W O II z przed liftu ESP było standarterm tylko w wersji Scout, RS i L&K w pozostałych wersjach wymagało dopłaty.
                                  Czarny Elegance

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    tak z ciekawosci, pamietasz ile wynosila doplata?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      O ile mnie pamięc nie myli to 2700 zł
                                      Czarny Elegance

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Szukałem i nic nie znalazłem konkretnego o montażu ESP w 02 , jakie koszty co potrzebne

                                        Itd. :?
                                        Daniel

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          pewnie podobnie jak w O1, w koncu to taki sam system. A co do O1 - masz na poprzedniej stronie wypisane

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Marx
                                            A co do O1 - masz na poprzedniej stronie wypisane
                                            Ta widziałem ale łudziłem się że u mnie będzie prościej :P
                                            Daniel

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Mam O2 przed liftem i nie mam ESP. Czy można i gdzie montują ESP w rozsądnej cenie. Przy zakupie nie mogłem dokupić. Czy da się i jest sens zakładać?
                                              Skoda 1.6 gaz

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Też mnie to interesuje gdzieś były linki do gościa który w Leonie chyba sobie to zrobił. Może kiedyś o tym tez pomyślę. Mam ASR to zdaje się pewne części już odpadną...
                                                SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Ten temat pokazuje że da się wstawić ESP do Octavii 2 które go nie miały:
                                                  Forum - Octavia Club Polska

                                                  Jedno auto to Golf 5 z 2005 roku, kolejne to Touran też z 2005 roku, i wnioskuję z opisów że z jedna Octavia też już ma.
                                                  http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                                                  Trochę plików do VCDS, zapraszam

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X