Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zestaw żarówek do Octavia II FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zestaw żarówek do Octavia II FL

    Dzięki Tomek tak się nie zagłębiałem w to i bym tylko wymienił później napinacz. Znalazłem swój paragon to kupiłem wtedy Napinacz + 2 rolki jakieś koło tego napinacza, ale zapewne to nie te sprzęgiełko bo jak patrzę na allegro to chyba takiego cuda nie kupowałem.

  • #2
    Zestaw żarówek do Octavia II FL

    Witajcie,

    Widziałem ogólny wątek o żarówkach, jednak chodzi mi o zakup takiego kompletu w pudełku, który jest w stylu "wszystko w jednym" czyli nic mnie nie zaskoczy :szeroki_usmiech

    Szukałem ich dzisiaj w Łodzi po kilku sklepach motoryzacyjnych, jednak pytanie o komplecik żarówek do OII po liftingu wywoływało niemałe zakłopotanie.

    Nawet najlepszy sklep z częściami do Skody na Przybyszewskiego "zrobił wielkie oczy" informując mnie, że nie mieli jeszcze do w/w modelu takiego kompletu.

    Zdesperowany udałem się do dilera na Rzgowskiej, a tam za szybką leżał pięknie zapakowany komplecik za jedyne 114 złotych :shock:
    Westchnąłem tylko i wyszedłem, wiem, że części w ASO są drogie, ale tyle kasy za żaróweczki to chyba przesada :!:

    Poszukiwania w internecie też były marne bo znalazłem tylko starą aukcję :
    Link

    I moje pytanie gdzie mogę nabyć taki komplecik najchętniej w Łodzi i czy wykaz żarówek z w/w aukcji jest odpowiedni do tytułowego modelu ?

    Załączam wykaz z pudełka akcyjnego:

    o 1 SZT H7 - 12V 55W PX26d
    o 1 SZT HB4 - 12V 51W
    o 1 SZT P21W - 12V 21W Ba15s
    o 1 SZT PY21W - 12V 21W ORANGE BaU15s
    o 1 SZT W5W - 12V 5W W2,1x9,5d
    o 1 SZT WY5W - 12V 5W ORANGE W2,1x9,5d
    o 1 SZT C5W - 12V 5W SV8,5-36
    o 7 SZT BEZPIECZNIKÓW
    o 3 SZT MINI BEZPIECZNIKÓW
    o 1 SZT MAXI BEZPIECZNIKA

    Proszę o podpowiedź.

    P.S.
    Dziś jechałem sobie Przybyszewskiego za oklejoną łódzką Octavią z OCP o fragmencie numeru *913* , którą serdecznie pozdrawiam :wink:
    Pozdrawiam
    Piotr

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez golibroda
      Poszukiwania w internecie też były marne bo znalazłem tylko starą aukcję
      Faktycznie marne,
      :idea: tu jest aktualna:
      Link
      A tu do pepików:
      403 Forbidden

      Zamieszczone przez golibroda
      wykaz żarówek z w/w aukcji jest odpowiedni do tytułowego modelu ?
      W aukcji jest obrazek:
      ]"]404 Not Found

      myślę, że nie ma znaczenia czy FL, czy nie, niech ktoś mnie ewentualnie poprawi.
      zdroofko
      daszek
      http://www.motostat.pl/user_images/13387/icon1.png [1500-3000 obr/min]http://emoty.blox.pl/resource/hi.gif | oryg. instrukcja obsługi Octavia II

      Komentarz


      • #4
        Dlaczego te zestawy zawierają tylko po jednej żarówce danego typu? Wiem, że w trasie raczej przepali się jedna, niż dwie na raz, ale chyba lepiej wymienić obie jednocześnie, zwłaszcza H7, co?
        Morgoth

        Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
        G.B.Show

        Komentarz


        • #5
          Orientuje się ktoś czy ten spis żarówek jest poprawny ?

          Gdzie można znaleźć wykaz ?
          Pozdrawiam
          Piotr

          Komentarz


          • #6
            Ja dostałem od dealera zestawik. Muszę sprawdzić, co w nim jest (nie zaglądałem do niego jeszcze, od nowości leży k. koła zapasowego)

            Komentarz


            • #7
              To poproszę zrób zdjęcie otwartego i zamkniętego pudełka. Tam na boku, na nalepce jest chyba spis włożonych elementów: żarówki, bezpieczniki może coś jeszcze ?
              Pozdrawiam
              Piotr

              Komentarz


              • #8
                Mówisz - masz





                Po numerze części można sprawzić zawartość.

                Komentarz


                • #9
                  Dzięki wielkie ... to nie tylko ja jestem taki ranny ptaszek. W wolnej chwili proszę jeszcze cyknij otwarte pudełko bo niewiele widać :P

                  Może ma ktoś katalog części i odczytałby zawartość pudełka po numerze ?
                  Pozdrawiam
                  Piotr

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Morgoth
                    Dlaczego te zestawy zawierają tylko po jednej żarówce danego typu? Wiem, że w trasie raczej przepali się jedna, niż dwie na raz, ale chyba lepiej wymienić obie jednocześnie, zwłaszcza H7, co?
                    Dodatkowa h7 podniesie cenę o 10 zł i już produkt konkurencji zyska w oczach konsumentów. To ma być zestaw awaryjny, więc spokojnie wystarczy jedna żarówka.
                    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez genesis
                      Dodatkowa h7 podniesie cenę o 10 zł i już produkt konkurencji zyska w oczach konsumentów. To ma być zestaw awaryjny, więc spokojnie wystarczy jedna żarówka.
                      Dzięki. Sorki za lamerskie pytanie o ilość żarówek, ale od ... cholera nie wiem ilu lat nie zmieniałem żarówki w aucie i nigdy nie miałem takiego zestawu. W poprzedniej Toyce nie dało się dobrać do żarówek bez cienkiej ręki (nie mojej), albo wymontowywania połowy osłon silnika (nawet ASO tak robiło), w obecnej do żarówek w ogóle się nie dostanę, bo wszystko zabudowane :?
                      Morgoth

                      Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                      G.B.Show

                      Komentarz


                      • #12
                        Morgoth, Mały OT: Ja tej zimy przy -15 wymieniałem na trasie za jednym razem 2 X H4 Hella wszystko się może zdarzyć. Ale fakt jest taki że jak jeździsz głównymi drogami to jakaś stacja benzynowa się zawsze znajdzie. Wiec jedna żarówka w zupełności wystarczy. Zresztą ja mam O1 gdzie dostęp do wymiany żarówek jest bez problemu.
                        .

                        Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

                        Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

                        Komentarz


                        • #13
                          A to teraz nie dodaja takiego kompleciku do aucta?? Ja kupując O II w połowie 2007 r. miałem taki komplecik na wyposażeniu mojej Octavki
                          Czarny Elegance

                          Komentarz


                          • #14
                            A to teraz nie dodaja takiego kompleciku do aucta?? Ja kupując O II w połowie 2007 r. miałem taki komplecik na wyposażeniu mojej Octavki
                            Dokładnie, golibroda poszukaj w bagażniku tam gdzie jest zapas bo jak kupowałem swoją Octę to zestaw żarówek był na wyposażeniu standardowym.

                            Komentarz


                            • #15
                              Ale od tego czasu zeszli mocno w dół z ceną, a to przecież musiało się na czymś odbić- koło zapasowe, żarówki, śruby zabezpieczające alu itp..
                              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                              Komentarz


                              • #16
                                shado, pewnie masz rację :evil:

                                golibroda, tu masz otwarty zestaw (brak H7 bo miałem właśnie "przyjemność" wymiany)




                                I spis:
                                A - W3W - pozycyjne tylne
                                B - C5W - tablica rej, lampka ostrzegawcza w drzwiach
                                C - H1 - światła drogowe
                                D - H7 (na zdjęciu brak) - światła mijania
                                E - H8 - przeciwmgłowe przód (bez RS)
                                F - W5W - pozycyjne przód, oświetlenie bagażnika, oświetlenie progu
                                G - P21/4W - światło pozycyjne/hamowania i światło pozycyjne/przeciwmgłowe (tylko liftback)
                                H - PY21W - kierunkowskazy przód i tył
                                I - P21W - światło cofania oraz w combi światło hamowania, pozycyjne tył, przeciwmgłowe tył
                                - pare bezpieczników:mini (5A;7,5A;10A), normal (5A,10A,15A,20A,25A,30A,40A) i maxi (40A,50A)


                                Wszystkie żarówki masz opisane w instrukcji obsł. str. 267
                                Załączone pliki

                                Komentarz


                                • #17
                                  Dzięki koledzy.

                                  Do końca 2009 roku dodawali żarówki a od 2010 już nie :P
                                  Pozdrawiam
                                  Piotr

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Wyjąłeś odwrócony krzyżyk, żeby nie urazić uczuć religijnych niektórych forumowiczów?
                                    Morgoth

                                    Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                                    G.B.Show

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      :?: :?: nie rozumiem.

                                      W kole brak i taką informację otrzymałem od dilera ... Skoda już nie daje.
                                      Zresztą w kole jest puste miejsce na wkrętak i coś jeszcze (trudno po kształcie domyślić się co to)
                                      Pozdrawiam
                                      Piotr

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        To był komentarz do fotki z brakującym krzyżopodobnym elementem
                                        Morgoth

                                        Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                                        G.B.Show

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Aras, to by się jeszcze przydało przyporządkować opisik żarówek do obrazka aby było wiadomo która jest która :P
                                          Pozdrawiam
                                          Piotr

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez golibroda
                                            to by się jeszcze przydało przyporządkować opisik żarówek do obrazka aby było wiadomo która jest która
                                            A co, boisz się że nocą "in the middle of nowhere" nie dasz rady dopasować żarówki ze swojego kompletu?
                                            Morgoth

                                            Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                                            G.B.Show

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Jak będę miał komplet orginalny to nie ma sprawy, ale jak będę musiał złożyć zestawik z elementów bez wzorca to mogę kupić nieodpowiednie.
                                              Tam podobno jest taka dwużarnikowa co w normalnym sklepie jest niedostępna.

                                              Dla jasności i potomnych to nawet przydałby się opis że np: oznaczeniu A odpowiada żarówka do migacza :P
                                              Pozdrawiam
                                              Piotr

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Chcesz mieć spokój, to dzwoń po assistance, albo kup nieco droższy komplet żarówek w ASO :roll:
                                                Morgoth

                                                Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                                                G.B.Show

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  A assistance robi to na jakich zasadach ? Który element ich usługi jest bezpłatny a który płatny. Nie korzystałem nigdy z takich udogodnień. Zresztą pewnie trzeba sporo poczekać, chyba lepiej zakasać rękawy ...
                                                  Pozdrawiam
                                                  Piotr

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X