Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

dywaniki welurowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • dywaniki welurowe

    jak w temacie , planuje kupic dywaniki do O2 fl , pytanie z jakiej firmy polecacie czy ewentualnie kupic ori w serwisie / jak ori to jaka cena mniej wiecej /

  • #2
    Hej Boydland jeśli chodzi o cenę gumowych oryginalnych dywaników do octavi II mieści się w cenie za komplet ok 160 zł. Jeśli chodzi o welur na pewno będzie droższy ale może być problem z znalezieniem ich a w serwisie mogą Cię zabić cenowo ale bez problemu bardzo dobrej jakości dywaniki z weluru znajdziesz sobie w granicach ok 100 zł . najważniejsze w tym jest żeby nie było uciążliwe ich odkurzanie (10 min jednej sztuki ).... a na pewno dywaniki w cenie 40-60 zł jest kiepskim pomysłem kiepska trwałość masakra z odkurzaniem i puszczające szwy po połowie roku u kierowcy ..... przerabiałem ten temat już w trzech różnych samochodach.. znalazłem kiedyś dywaniki do mojej poprzedniej octavi coś w granicach 120 zł i była przepaść między nimi a tymi z marketu za 60 zł Pamiętaj tylko że nigdy nie znajdziesz takich welurów które będzie się fantastycznie łatwo odkurzać z piachu Pozdrawiam Serdecznie

    Komentarz


    • #3
      to są zamienniki średniej jakości i takich ci nie polecam

      Komentarz


      • #4
        Te też przerabiałem ... fajnie się odkurzało je ale trwałość ich ..... zlituj się panie

        Jeszcze jedna sugestia . Wrzuć sobie pod nogi pod welurową gumową 99% mniej wody w wykładzinie a szczególnie podczas zimy ja ogólnie od strony kierowcy mam gumową bo welur strasznie mi się wycierał od pięt i za dużo wilgoci w wykładzinie po wycieraczką .
        Ostatnio edytowany przez przemcio20; 43578.

        Komentarz


        • #5
          Ja gumowe prawda,że do Octavii I kupiłem na allegro.pl i jestem zadowolony. Nie kombinuj na siłę i prześledź oferty z allegro do OII są w granicach 80-90zł. Sam osobiście zamawiać będę takie... Link.

          Jest tego masa.
          Champ20ns!

          Komentarz


          • #6
            Ja posiadam takie welurowe z ASO, dwa komplety. Kupowałem w tym roku i parę lat temu (chyba w 2011 albo 2012). Generalnie są dwa typy - tańsze i droższe. Różnią się jedynie typem obszycia. Droższe obszyte są taśmą a tańsze są obrzucone dookoła takim szyciem. Anyway różnica żadna poza ceną. Cena tych tańszych to 177 zł. W zależności od znajomości z ASO cena do zbicia.

            W kwestii trwałości dywaniki z przed 5 lat są takie same jak obecnie pod względem konstrukcji. Można by ich poużywać jeszcze trochę bo nie były mocno zniszczone ale poprzedni użytkownicy auta nie dbali o ich czystość i nie wszędzie udało się je doczyścić więc zmieniłem.

            Dywanik kierowcy jest znacznie mocniej podgumowany niż pozostałe. Dywaniki wszystkich trzech pasażerów są takie standardowe od spodu - chropowate podgumowane. Dywanik kierowcy albo ma inną warstwę albo ma dołożoną dodatkową warstwę gumy bo jest bardziej gładki. Nie przecieka od mokrych butów ale ja nie używam tych dywaników gdy jest śnieg. Odkurzam je co tydzień i ładnie wyglądają i łatwo się odkurzają. Co najważniejsze doskonale pasują a jak widać mogą przetrwać kilka lat.

            Stare zostawię sobie na jakieś wypady w lato w teren.

            Na zimę też polecić mogę oryginalne gumowe. Te mam od 2011 i lekko się już wytarły miejscami ale ekstremalnie łatwo się czyszczą i mają praktyczny wzór (a nie wszystkie oryginalne dywaniki mają praktyczne wzory i czasem coś się leje na podłogę....)

            Komentarz


            • #7
              Ja kiedyś dostałem w prezencie welurowe i do dziś ich nie założyłem
              Ostatnio edytowany przez himi; 31983.

              Komentarz


              • #8
                kupiłem ori za 176 zeta

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X