Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Prośba o opinię nt ciągnięcia przyczepy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Prośba o opinię nt ciągnięcia przyczepy

    Chciałbym się przywitać i pozdrowić wszystkich na forum, gdyż jestem tu nowy. Posiadam od nowości Oktavię II FL kombi, 2.0 TDI CR 140KM 4x4. W tym roku będę zakładał do niej hak holowniczy do ciągnięcia przyczepy dla koni (DMC 1200kg). Moja skoda może uciągnąć wg dow. rej. 1600kg. Jednak spotkałem się z opiniami że podczas ciągnięcia przyczepy mogę uszkodzić napędy bo haldex źle znosi holowanie przyczep. Zaznaczam że trasa holowania to max 100km w jedną stronę i góra 6-7 razy w roku. Czy możecie mnie oświecić czy moje auto da radę czy też nie to wtedy nie będę inwestował ponad 1k pln w hak holowniczy. Z góry dziękuję

  • #2
    Hej Hej,

    Dopiero teraz zauważyłem posta.
    Ja mam octavie2 4x4 1.9TDI ale chip na 147koni i 330Nm (właśnie dla przyczepy). Jeździłem trochę z przyczepą 1350DMC więc już większa i powiem tak, że ten 4x4 sporo ratuje. W poprzednim roku byłem z cepką w Chorwacji (1400km w jedną stronę gdzie na kempingi to i po górach i przez Słowację) oraz nad jeziora w Polsce. Dwa lata temu też nad jeziorka w Polsce więc coś tam wiem
    Haldexem się nie przejmuj, moim zdaniem to on dużo ratuje. Miałem sytuacje w Chorwacji że pod ostre góry musiałem ruszać od pełnego zatrzymania (bo korki, światła, ktoś wyjeżdżał) i zapakowana po dach dawała radę to właśnie haldex dociążając tył (masa większa), krótka jedynka i brak boksowania kół ratowało sprawę. Jeździłem też O1 z napędem na przód to nie wiem czy by dała radę pod te góry jeździć z takim 'domkiem'.

    Największy i główny minus jaki zauważyłem to na pewno mimo dociążenia octavii na maksa + 4x4, to potrafiła popadać w myszkowanie przy 90-100km\h na autostradach, szczególnie jak był wiatr. Więc trzeba uważać bo to jednak wciąż octavia. Mój ojciec ma BMW X5,3.0d z chipem na chyba 260KM to praktycznie jej nie czuje. Może i 100km\h z nią jechać (Ale to musiał odrabiać prawko E).

    Jednak jak się nastawiamy na spokojną jazdę w granicach 80km\h to na luzie dojedziesz i wrócisz. Tylko aby tak krew nie zalewała jak TIRy Cię wyprzedzają Ale to z przyczepą jak to mówią zaczynamy wakacje od ruszenia z podwórka.

    Okazjonalnie Octavia na luzie daje radę. Jak zafiry i inne tego typu autka ciągną te przyczepy to i octavia spokojnie daje radę Tym bardziej jak masz 1200kg, to jest to sensowne, lżejsza niż moja.

    Bardziej niż o haldexie to czytałem na forach karawaningu o DSG że się zagrzewają przy cepkach. Ja osobiście mam manual 6b i po to właśnie między innymi kupywałem 4x4 aby lepiej znosiła ciąganie przyczepy i też po to dorabiałem hak Powiem że to bardzo wdzięczne autko.
    "A miało być tak pięknie..."

    4x4 @147KM\330Nm by Rogal

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X