Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zakup O2 1.6MPI FL czy inne?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    W weekend zrobiłem 1100 km w upale 34 stopnie, 3 osoby, bagaże, większość expresowkami przed wyjazdem miałem milimetr ponad polowe na bagnecie po powrocie mam milimetr poniżej połowy bagnetu także chyba jest ok olej na którym jeżdżę to motul xcess 5w40 płukanki nigdy nie robiłem przebieg 109tys
    Skoda Octavia II FL
    Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

    Komentarz


    • #27
      Chyba za ostro oceniłem swoją octavię. Przyzwoite auto z jedną wadą
      Ostatnio spotkałem taksówkarza, starszy Pan, przejechał octavią 1,6 bse 460 tys. km w 10 lat.
      Teraz dolewa pół litra oleju na tydzień, ale nie wie ile km robi tygodniowo, z obliczeń wynika że niecały 1000 km. Olej wymienia co 10 tysięcy.
      Także ja też od teraz zamierzam wymieniać olej co 10 tysięcy.

      Komentarz


      • #28
        A tak z głupia zapytam dlaczego mpi a nie diesel? Cała masa dobrych silników bez poboru oleju, niskie spalanie, świetna dynamika, pełno miejsca w bagażniku bo nie ma butli. Większość wad które piszą w internetach już dawno została wyeliminowana...

        Komentarz


        • #29
          Za jedną awarię w dieslu można zrobić pierścienie w mpi. Kosztownych awarii w dieslu może być kilka.

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez antii7 Zobacz wpis
            Za jedną awarię w dieslu można zrobić pierścienie w mpi. Kosztownych awarii w dieslu może być kilka.




            Dokładnie

            ...Moje Cappuccino MPi...

            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

            Komentarz


            • #31
              Tak, zakup używanego diesla jest obarczony sporym ryzykiem. Eksploatacja MPI jest bardziej przewidywalna. Problemy z pobieraniem oleju mają również niektóre diesle.
              Wydaje się że współcześnie rozsądną alternatywą do mpi z LPG są jeszcze Toyoty i może Hondy z ręczną regulacją zaworów.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X