Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.6 czy 2.0

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1.6 czy 2.0

    Chciałbym się dowiedzieć od tych którzy mieli okazje porównać, czy strasznie uciążliwy jest brak 6 w 1.6 tdi... Będę wdzięczny za wszystkie sugestie

  • #2
    Mam 2.0 TDI 6 biegów i sobie chwalę. Co prawda w 6b skrzyni biegi są krótsze i częściej trzeba je zmieniać - szczególnie w mieście , za to na trasie bajka. Wszystko zależy ile jeździsz w mieście a ile trasa i jakimi prędkościami. Skrzynia 6b przydaje się jak latasz powiedzmy powyżej 140., wtedy 6 bieg się przydaje , spadają obroty i można lecieć na spokojnie np 160km/h gdzie w skrzyni 5b będą już dość wysokie obroty ( hałas i spalanie ) .
    Reasumując jak dużo jazdy w trasie i prędkości "odpowiednie" to skrzynia 6b , jak sporo miasto i czasem trasa lub prędkości do około 140km/h skrzynia 5b starcza.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez tomaszwrc Zobacz wpis
      Chciałbym się dowiedzieć od tych którzy mieli okazje porównać, czy strasznie uciążliwy jest brak 6 w 1.6 tdi... Będę wdzięczny za wszystkie sugestie
      Ja mam 1.6TDI pięciobiegowy i jak dla mnie jest ok. Przy 140km/h na 5 biegu jest 2500 obrotów. Wg opinii skrzynie 5 biegowe w tym modelu są bardziej wytrzymałe.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X