Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Hałasujące/wyjące opony - Nokiany]

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [Hałasujące/wyjące opony - Nokiany]

    Problem z hałasującymi/wyjącymi nowo zakupionymi oponami.

    Kupiłem na sezon letni nowe opony Nokian Wetproof 195/65/15 (produkcja 12 tydzień 2021, Rosja). Po założeniu na felgi aluminiowe, wyważenie (na każdej feldze inna ilość odważników) i założenie na auto od samego początku mam problem z ich bardzo głośnym wyciem od 60km/h w górę. Na zimowych nie było żadnego hałasu. Nie ma na to wpływu wrzucony bieg, obroty silnika, czy nawierzchnia bądź pogoda, jedynie prędkość. Zmagam się z tym już jakieś 2-3 miesiące, przejechałem od ich założenia ok. 1400km. W międzyczasie sprawdzone:
    - łożyska, wszystkie są okey, żadnych luzów, w serwisie wymieniony lewy tył (miesiąc temu),
    - amortyzatory (z tyłu założony nowy komplet, wraz z odbojami i osłonami),
    - żadnych luzów w zawieszeniu, Octavia prowadzi się równo, bez drgań na kierownicy,
    - przejechałem ręką po bieżniku opon, nie wyczuwam nierówności (ząbkowania opon),
    - ciśnienie w oponach (2,1 wg producenta Octavii)
    - obecnie zamieniłem osiami przód z tyłem (nwm, może sparciałe już z tyłu amortyzatory nie dociskały równo kół, które wymieniłem 2 tygodnie temu).

    Hałas jest naprawdę nieznośny, szczególnie w trasie, od 60km/h słyszalny bez przerwy, po przyspieszeniu może delikatnie głośniej (tym samym szybciej obracają się koła).

    Nie mam już pomysłu co może być nie tak.
    Oponki kupione z allegro, średnia z opini 4,98.
    Czy możliwe, że takie po prostu będą? W opiniach każdy je zachwalał ze względu na ich cichą pracę podczas jazdy. W specyfikacji mają 68db. Zastanawiam się nad reklamowaniem, jednak to nie taka prosta sprawa jak ze zwrotem jakiejkolwiek innej części samochodowej.

    Zastanawiam się jeszcze nad ustawieniem zbieżności.
    Ostatnio edytowany przez Dejmien_97; 9995236.

  • #2
    Hej, jak dla mnie, zbieżność to podstawa teraz...

    Komentarz


    • #3
      Nokiany ,mimo,że maja aspiracje do bycia oponą klasy premium są mega gówniane ,miałem je założone w Volvo ,opony miały 5 lat i przebiegu 50 tys. km ,od roku przy maksymalnym skręcie kiery i ruszaniu ,było takie dziwne uczucie jakby opona tarła o asfalt ,przy szybkiej jeżdzie w zakrętach po mokrym to samo ,była dość głośna, ale żal było zmieniać oponę z ponad połową bieżnika,ale życie samo wymusiło zmianę , po powrocie z Łeby moim oczom ukazał się przykry widok dwie opony wyglądały jakby ktoś przeciął je po rancie nożem , a one po prostu się rozwarstwiły , jak byłem u Wulkanizatora to mówił mi ,że z Nokianami tak jest ,jest to bardzo słaba opona

      Komentarz


      • #4
        Niestety finalnie okazało się rozsypane łożysko. Octavia była w tym temacie wcześniej u mechanika i sprawdził łożyska, ale wymienił lewy tył, czyli nie tam gdzie trzeba. Byłem przekonany, że to opony, ale założyłem zimówki do sprawdzenia i hałas nie ustąpił, a dźwięk buczenia nabrał takich cech, że sam zdiagnozowałem łożysko prawy przód. Hałas w zakresie prędkości 70-100km/h, nasilający się przy skręcie w lewo i z perspektywy pasażera słyszalny bardziej właśnie z prawej (przedniej) strony. Łożysko wymienione i cisza. Co do samych opon, z Nokianów jestem bardzo zadowolony (opinia po 6msc użytkowania). Są ciche, bardzo dobrze radzą sobie na mokrej nawierzchni, a cena była całkiem okey, bo za 4 sztuki 195/65/15 dałem wtedy 920zl. na allegro. Dokładnie: Nokian Tyres Wetproof, produkcja 21 tydzień 2021, Rosja.
        Ostatnio edytowany przez Dejmien_97; 9995236.

        Komentarz


        • #5
          Też mam te Nokiany i sprawują się dobrze. Jeżdżę od wiosny.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X