Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie benzyny przed/po montażem instalacji LPG.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spalanie benzyny przed/po montażem instalacji LPG.

    Moja Octavka 2 1.4tsi CAXA 122km spalała jakieś 9-9,5 litra benzyny na 100km. po mieście (nie mam MaxiDota, więc kilkukrotnie liczyłem na przejechanych kilometrach i zatankowanych litrach, przy zwykłej miejskiej jeździe, nie tylko w godzinach szczytu). Dopiero na miesiąc/dwa przed montażem gazu zacząłem liczyć spalanie na tankowaniach. W trasie wyglądałoby to całkiem dobrze.

    Z uwagi na plany większej eksploatacji samochodu wstawiłem instalację gazową LPG KME 49l licząc się ze spalaniem gazu w okolicach 11 litrów na 100km. po mieście i dotrysku benzyny z 1,5 litra (bezpośredni wtrysk, takie wartości podawał też serwis). O dziwo zrobiłem już trzy tankowania gazu do pełna i spalanie gazu wyszło jakieś 9 litrów, natomiast benzyny jakieś 3 litry na 100km. po mieście. Pomiary bez używania klimatyzacji, więc przy użyciu klimy bądź zimą przy dłuższym przełączaniu z benzyny na gaz spalanie samej benzyny może wzrosnąć. Już przed montażem instalacji zastanawiało mnie spalanie Octavii, a że wcześniej jeździła wyłącznie partnerka temat nie był podejmowany.

    Czy ktoś miał może podobnie?

    Zużywa tyle gazu, ile zużywało benzyny i te zużycie samej benzyny mnie zastanawia, tak jakby te 1,5 litra na 100km. gdzieś uciekało/zawyżało, zarówno przed montażem jak i po. Za kilka dni wybieram się na przegląd pomontażowy instalacji i też będę o to pytał. Wszystko w oparciu o jazdę po mieście (tras w trakcie pomiarów nie robiłem).

    Olej z filtrami 2tys. km temu wymieniony. Świece i filtr paliwa wymienione 15tys. km temu (w zeszłym roku). Raz na 4-5 miesięcy dodam LiquiMolly dodatek do benzyny (pod wtryski) - czuć lekką poprawę i nieco mniejsze spalanie na baku z dodatkiem.
    Ostatnio edytowany przez Dejmien_97; 9995236.

  • #2
    Zamieszczone przez Dejmien_97 Zobacz wpis
    (nie mam MaxiDota, więc kilkukrotnie liczyłem na przejechanych kilometrach i zatankowanych litrach, przy zwykłej miejskiej jeździe, nie tylko w godzinach szczytu
    Nie musisz mieć Maxidota zeby mieć info o spalaniu. Jeżeli nie masz MFA to bez problemu zmianą manetki i kodowaniem możesz to uzyskać.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez boonsaw Zobacz wpis

      Nie musisz mieć Maxidota zeby mieć info o spalaniu. Jeżeli nie masz MFA to bez problemu zmianą manetki i kodowaniem możesz to uzyskać.
      Akurat nie o informację o spalaniu jest temat, bo spalanie kilkukrotnie mierzyłem na tankowaniu i przejechanych kilometrach i zawsze wychodziło to samo. Interesuje mnie wątek poruszony w temacie wyżej.

      Komentarz


      • #4
        Wedle wszelkich filmów dostępnych na YT dotrysk paliwa w celu chłodzenia wtrysków benzynowych na poziomie 2l/100km jest standardem. 3l wydają się troszkę wysokim wynikiem.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez YatZeck_WAWA Zobacz wpis
          Wedle wszelkich filmów dostępnych na YT dotrysk paliwa w celu chłodzenia wtrysków benzynowych na poziomie 2l/100km jest standardem. 3l wydają się troszkę wysokim wynikiem.
          Szczególnie, że przy tym dotrysku 3l/100km. zużycie gaau wynosi zaledwie 7l/100km, a przed montażem samej benzyny spalało 9 - 9,5l/100km.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X