Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

lusterka fotochromatyczne OII RS COMBI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • lusterka fotochromatyczne OII RS COMBI

    nawet mnie nie załamujcie bo ostatnie pieniądze wydałem na te auto mogę podesłać filmik i wtedy doradził by mi ktoś czy to normalne

  • #2
    lusterka fotochromatyczne OII RS COMBI

    Witam,

    zamówiłem auto z tzw lusterkami fotochromatycznymi. Niestety ktoś u dealera dał ciała i z fabryki auto przyjechało bez lusterek (tzn były ale tylko podgrzewane).

    Po 2 miesiącach przepychanek dealer stwierdził, że mi te lusterka jednak założy. Wczoraj wyjechałem z salonu i okazuje się, że ściemnia się tylko lusterko lewe, a prawe NIE.

    Dealer twierdzi, że tak już jest w skodach, i nic się nie da zrobić. Ale dzwoniłem po salonach i generalnie można kupić oba wkłady fotochromatyczne, zarówno lewy jak i prawy. A to znaczy, że oba lusterka powinny się ściemniać.

    Czy ktoś ma może taką opcje i może mi powiedzieć na 100%, że oba lusterka się ściemniają? Czuję, że dealer chce mnie nabić w butelkę, ale muszę to sprawdzić.

    Komentarz


    • #3
      Przed FL były obydwa ściemniane, a po FL już tylko lewe.
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez shado
        Przed FL były obydwa ściemniane, a po FL już tylko lewe.
        to dziwne, że w salonach ciągle można kupić lusterka OBA ściemniane do wersji po FL.

        Komentarz


        • #5
          Może na inne rynki niż Polska są oba ściemniane? Gdzieś był już o tym wątek więc spróbuj poszukać.
          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

          Komentarz


          • #6
            Ja wiem, ze jak ktos chce lusterko w kolorze ze wkladem fotochrom. to mam kpl - zarowno prawe jak i lewe :twisted:
            Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
            Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
            ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

            TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


            Komentarz


            • #7
              misiek^wro, a jak z podłączeniem tego
              plug&play :?:

              Komentarz


              • #8
                multieye, temat prawego ściemnianego lusterka też przerabiałem.
                Zobacz tutaj: Forum - Octavia Club Polska

                A i pytanie - czy masz składane elektrycznie? - bo to jest komplet z fotochromem. Czyli czy niedomówili całej opcji (1000PLN), czy tylko złe szkiełko wsadzili.

                Kiedy zamawiałeś?
                O2FL RS | S2 | F2

                Komentarz


                • #9
                  abstinent, no do naszych to zalezy jaki zestaw.

                  Jesli elektryczne tylk i podgrzewane, to podejrzewam kazdy sobie da rade, inna sprawa moze byc w przypadku, gdy bedzie skladane, badz skladane z fotochromem.

                  W przypadku skladania elektrycznego do zestawu tez mam sterowniki do drzwi ( lewy i prawy ) oraz nowy sterownik lusterek ( 5 pozycji )


                  Cenowo zapraszam tutaj : Forum - Octavia Club Polska

                  Dodalem cennik w XLSie versja alpha 0000.1, takze bedzie ladny i w miare poukladany - teraz tam panuje sajgon, a ja mysle nad pewnym sensownym rozgraniczeniem
                  Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                  Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                  ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                  TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez tomek
                    multieye, temat prawego ściemnianego lusterka też przerabiałem.
                    Zobacz tutaj: Forum - Octavia Club Polska

                    A i pytanie - czy masz składane elektrycznie? - bo to jest komplet z fotochromem. Czyli czy niedomówili całej opcji (1000PLN), czy tylko złe szkiełko wsadzili.

                    Kiedy zamawiałeś?
                    Niestety, dealer nie domówił całej opcji, czyli lusterka ani się nie ściemniają, ani nie podświetlają przestrzeni wokół drzwi ani się nie składają - ale mi zależy głównie na ściemnianiu się, większe bajery nie są mi potrzebne, ale fotochromy to nie luxus, tylko podwyższenie poziomu bezpieczeństwa - szkoda, że dealer nie docenia nawet tego, że nie rządam wymiany całych lusterek a jedynie szkieł, bo jak narazie, idą w zaparte, że wymienili jedno szkło i nic więcej nie mają zamiaru robić. Skończy się niestety na prawnikach i przepychankach pismami.

                    Komentarz


                    • #11
                      misiek^wro, mam już podgrzewane, chodzi mi o to co mam + fotochromy
                      Mam też ściemniające wsteczne
                      Zmieniam szkła i działa fotochrom :?:
                      czy więcej zabawy z tym jest
                      Na składanych elektrycznie mi nie zależy bo i tak się tego nie używa
                      Wolę stanąć dalej a żeby mi nikt nie poobijał samochodu

                      Komentarz


                      • #12
                        abstinent, wiecej zabawy - trzeba dac chyba lusterkom bocznym jakis prund :twisted:

                        Jak chcesz, moge sprawdzic ile u mnie ( mam fotochrom ori ) wychodzi pinow :twisted:
                        Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                        Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                        ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                        TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez abstinent
                          misiek^wro, mam już podgrzewane, chodzi mi o to co mam + fotochromy
                          Mam też ściemniające wsteczne
                          Zmieniam szkła i działa fotochrom :?:
                          czy więcej zabawy z tym jest
                          Na składanych elektrycznie mi nie zależy bo i tak się tego nie używa
                          Wolę stanąć dalej a żeby mi nikt nie poobijał samochodu
                          Jest więcej zabawy. Jak mi zmieniali te jedno lusterko, to musieli zmienić wiązkę idącą do drzwi, założyć sterownik do fotochromów no i wymienić szybkę. Serwisant też twierdził, że coś zmieniali w oprogramowaniu, bo fotochromy nie działają np. gdy jest jasno - czyli musi iść jeszcze jakiś sygnał z czujnika zmierzchu w szybie.

                          Komentarz


                          • #14
                            Mi sie wydaje, ze ja wylacze fotochrom wew lusterka to wlasnie boczne tez nie dzialaja - wiec to jest na 101% sprzezone. Nie jestem wlasnie pewien, czy sterownik drzwi idzie do wymiany, czy nie.
                            Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                            Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                            ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                            TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                            Komentarz


                            • #15
                              multieye, a te 1000PLN to rozumiem, że opuścili w końcowym rozliczeniu?
                              Mi też najbardziej zależało na fotochromach, choć ze składania też często korzystam.
                              Bez prawego da się żyć . Ja i tak mam je ustawione mocno w prawo, wiec samochodu za bezpośrednio za mną i tak niewiele widać.

                              Kiedy zamawiałeś, był już wtedy nowy cennik o którym piszę w moim wątku o lusterkach?
                              O2FL RS | S2 | F2

                              Komentarz


                              • #16
                                misiek^wro, tak sobie myślałem że może kabelek pod jakiś prund :wink: już będzie :lol:
                                Jednak trochę grzebania by było

                                Komentarz


                                • #17
                                  abstinent, no ja taki mod polecam tym, co juz maja to co ja mam

                                  A, ze ja bardzo chce poFLowe lusterka, to sie zastanawiam, czy nie kupic ich, swoich nie sprzedac i zrobic all bez elektrycznego skladania, bo cena lekko urywa beret za to :evil:
                                  Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                  Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                  ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                  TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez tomek
                                    multieye, a te 1000PLN to rozumiem, że opuścili w końcowym rozliczeniu?
                                    Mi też najbardziej zależało na fotochromach, choć ze składania też często korzystam.
                                    Bez prawego da się żyć . Ja i tak mam je ustawione mocno w prawo, wiec samochodu za bezpośrednio za mną i tak niewiele widać.

                                    Kiedy zamawiałeś, był już wtedy nowy cennik o którym piszę w moim wątku o lusterkach?
                                    hej, te 1000zł, chcą mi zwrócić za to, że nie ma lusterek, ale wtedy wymontują mi nawet te jedno lewe i zostane ze zwyklaczkami. Składanie - fajna rzecz, ale przeżyję, to czego mi brakuje często to oświetlenie przestrzeni bo zdażyło mi się już dwa razy wdepnąć w psią kupę po ciemku. Właściwie to mi chodzi o sam fakt, że uważają, że się pomylili i niczego nie muszą.

                                    Jak zamawiałem, to było identycznie jak u Ciebie. Cennik był ten stary, to było w sierpniu 2010. Mam jeszcze ofertę na mailu od nich, gdzie jak byk jest napisane, zresztą w zamówieniu też jest tak napisane. A dealer na to - jak Ci się nie podoba, to masz tu 1000zł i się PIER... a przecież za 1000zł to nigdy sam sobie tych lusterek nie zamontuję.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      multieye, bierz 1000 i niech wymontowywuja.

                                      Ja Ci zalatwie takie jak trzeba
                                      Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                      Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                      ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                      TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                      Komentarz


                                      • #20
                                        multieye, no to słaby ten salon/sprzedawca. Ja swojego nawet mocno nie przyciskałem. Powiedziałem, że za brak prawego fotochromu usatysfakcjonuje mnie komplet rolet (katalogowo ponad 500pln) które i tak chciałem kupić - sprzedawca napisał maila do SAP z taka informajcą i na drugi dzień była akceptacja. Także salon to kosztowało tyle co napisanie jednego maila.
                                        Na twoim miejscu żądałbym montażu lusterek zgodnie z zamówieniem, a skoro nie ma prawego fotochromu to niech zrobią dodatkowo rekompensatę pieniężną (np. 500pln) lub w akcesoriach. Powołaj się na mój przypadek. Ślad w sapie po mnie pewnie jest bo to przeze mnie poprawili ten błąd w cenniku (data cennika to data mojego odbioru +-3dni).
                                        O2FL RS | S2 | F2

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez tomek
                                          multieye, no to słaby ten salon/sprzedawca. Ja swojego nawet mocno nie przyciskałem. Powiedziałem, że za brak prawego fotochromu usatysfakcjonuje mnie komplet rolet (katalogowo ponad 500pln) które i tak chciałem kupić - sprzedawca napisał maila do SAP z taka informajcą i na drugi dzień była akceptacja. Także salon to kosztowało tyle co napisanie jednego maila.
                                          Na twoim miejscu żądałbym montażu lusterek zgodnie z zamówieniem, a skoro nie ma prawego fotochromu to niech zrobią dodatkowo rekompensatę pieniężną (np. 500pln) lub w akcesoriach. Powołaj się na mój przypadek. Ślad w sapie po mnie pewnie jest bo to przeze mnie poprawili ten błąd w cenniku (data cennika to data mojego odbioru +-3dni).
                                          Tak, tylko u ciebie problem był z systemem importera i dealer nic nie płacił. W moim przypadku, to dealer zawalił, bo zamówił niewłaściwe składniki auta - także importer umywa ręcę od tego przypadku, i pozostaje mi się bujać z dealerem, który nie jest skory do płacenia za swoje błędy.

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X