Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[o2] belki na relingi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [o2] belki na relingi

    Jak w temacie.
    Nikt dokładnie nie opisał tego tematu jeżeli chodzi o to:
    Octavia II, radio bolero (rozładowuje aku), brak wyświetlanych danych (parktronic,clima),
    Jaki dokładnie GATEWAY założyć (symbole albo rocznik) Obecnie posiadam 1KO 907 530E z 2004roku. A widziałem różne końcowe litery i różne roczniki.

  • #2
    [o2] belki na relingi

    jakie qpic w rozsadnej cenie? mialem Thule na O1 ale 550 za belki Thule do O2 to IMO troche drogo ..

    czlowiek na ziemi jest tylko sekunde, nie zmieni nic a zostawi burdel

    Komentarz


    • #3
      mogę ci odpalić cały ori bagażnik skoda by thule na relingi niestety bez kluczy i tych bocznych zaślepek, powiedzmy za 2 stówy jak chcesz.
      trza by się zorientować czy można to dokupić i za ile...
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #4
        + pewnie ze 2 stowki za czesci do Thule ... ceny maja kosmiczne

        za 250 znalazlem jakies belki noowki ale bez zamkniecia na klucz

        czlowiek na ziemi jest tylko sekunde, nie zmieni nic a zostawi burdel

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez leff
          pewnie ze 2 stowki za czesci do Thule
          nie mam pojęcia, pogubiłem te gówna, jak chcesz zobacz za ile to się dogadamy, bo nie wiem nawet czy można to kupić, nie mam tego, tych bocznych gówien - plastikowych maskownic czy cholera wie jak to nazwać, znaczy mam, ale nie wiem gdzie :lol: :
          Załączone pliki
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • #6
            sie mozemy spiknac i zobaczyc, czy te belki podejda do moich stop - zapomnialem, ze to przeciez demontowalne jest :szeroki_usmiech

            czlowiek na ziemi jest tylko sekunde, nie zmieni nic a zostawi burdel

            Komentarz


            • #7
              Ja kupilem teraz oryginalny bagaznik w sewisie. Od reki i taniej niz w sklepie thule. Nie wiem czy oryginal produkuje thule ale tak mówią. Także sprawdz ile kosztują oryginalne.
              O2FL RS | S2 | F2

              Komentarz


              • #8
                Re: [o2] belki na relingi

                Zamieszczone przez leff
                jakie qpic w rozsadnej cenie? mialem Thule na O1 ale 550 za belki Thule do O2 to IMO troche drogo ..
                Sam kupiłem Thule i uważam, że warto wydać te 2 stówki więcej, bo wyglądają tak jak trzeba i jakoś darze je zaufaniem. Ponadto beleczki aluminiowe zawsze możesz wykorzystać na kolejnym samochodzie.

                Przejechałem już z rowerkami na dachu parę dłuższych tras (belki i uchwyty rowerowe Thule) i prędkości autostradowe nie są im straszne.

                A kwestia estetyki też jest dla mnie ważna - wg mnie wyglądają najfajniej - ale to już subiektywna opinia
                Kraków
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=40087

                Komentarz


                • #9
                  ja jezdzilem 6 lat z baza thule i bylo ok ale niestety belki od O1 sa za krotkie do O2

                  czlowiek na ziemi jest tylko sekunde, nie zmieni nic a zostawi burdel

                  Komentarz


                  • #10
                    Wznawiam temat. Zakupiłem belki Whispbar firmy z Nowej Zelandii.
                    Skusił mnie wygląd oraz brak szumów - nie muszę ich ciągle zdejmować i zakładać.
                    Przetestowane przy prędkości 160km/h - same belki
                    Sprzedawca dość dobrze naświetlił mi wady i zalety tych belek, więc cytuję go, może innym się to przyda.

                    Zalety:
                    - ciche
                    - niski opór powietrza (kształt skrzydła)
                    - elegancki wygląd, prezentuje się jak spojler
                    - łatwy montaż (imbus)
                    - zabezpieczenie na kluczyk


                    Wady:
                    - szeroka listwa belki która powoduje że wiele boxów nie da się przypiąć (mają za wąskie łapy) - szerokość to 8.5cm
                    - belki są krótsze niż klasyczne co powoduje że jest mniej miejsca (raczej nie wejdzie więcej niż 3 rowery), nie jest wykorzystana cała szerokość auta
                    - z czasem wyrabiają się zapadki na plastikowych przykrywkach bocznych co powoduje że da się je zdjąć bez kluczyka i w efekcie staje sie możliwa kradzież belek (jeśli dba się o zakładanie przykrywek przy otwartym kluczyku to problem nie występuje)

                    Belki na moim aucie można zobaczyć tu:
                    Forum - Octavia Club Polska

                    Komentarz


                    • #11
                      Kolego da się zapiąć box Thule na te belki Whispbara , czy są problemy.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez kazek103
                        Kolego da się zapiąć box Thule na te belki Whispbara , czy są problemy.
                        To zależy od konkretnego boxu. Musisz sprawdzić rozstaw łapek boxu,
                        muszą złapać belkę o szerokości 8.5 cm.

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam wszystkich!
                          Ja polecę na relingi stopy plus belki Automaxi(cena razem ok 450zł)
                          nieźle sie prezentują a do tego przetestowałem je już na dwóch autach i w Audi A4 Allroad
                          i w Octavii 2 spisywały sie bez jakiegokolwiek zarzuty, na belki w zależności
                          od potrzeb jeżdżą 3 x Atera Giro II , albo box Thule Atlantis 600
                          Osobiście polecam

                          Komentarz


                          • #14
                            ja nadal mam ten ori bagażnik do O2 kĄbi, w międzyczasie nawet chyba znalazłem zaślepki :lol:
                            saport techniczny baj DGW
                            była BKD+DSG '05 120kkm
                            była BXE '08 190kkm
                            no i nie ma :-)

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez MarioJ
                              Zakupiłem belki Whispbar firmy z Nowej Zelandii.
                              Skusił mnie wygląd oraz brak szumów
                              Przetestowane przy prędkości 160km/h - same belki
                              Też chcę kupić beleczki takie jak Twoje, ale cena mnie powala. Na Alledrogo są po 590zł. Znalazłem jakąś alternatywę, też na Alledrogo po 380zł z przesyłką.
                              Nazywają to ALUBAR. Nie wychodzą po za obrys relingów, ale zdjęcia prezentowane już mnie zniechęciły (jakaś powyginana uszczelka). Natomiast przekonuje cena.
                              ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs
                              Czy ktoś z Was zna te belki, testował lub coś. Już nawet nie chodzi o szum, a o to, że są na poziomie relingów, a nie na nich.
                              Podaję link do tych ALUBAR (z pewnością będzie krótko aktywny), stąd wyżej zdjęcie.
                              Może znacie jakieś inne podobne rozwiązania po za tymi dwoma (Whispbar i ALUBAR)
                              Link

                              Komentarz


                              • #16
                                Witam, posiadam belki i stopy montowane na relingi firmy THULE. W moim poprzednim samochodzie ten sam zestaw sprawował się wyśmienicie. Po przełożeniu bagaznika na OCT przy prędkości 80-110km/h dość wyraźnie słychać opory powietrza. Czy ktos miał podobny problem?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Polecam belki Thule Wingbar... mam je na stale... 150km/h nic nie slychac ( jazda bez boxa)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez pafigo79
                                    150km/h nic nie slychac
                                    w to nigdy nie uwierzę. Ja mam też bardzo płaskie Aguri Prestige ale przy 100-120 słychać co jest normalne jakie by nie były jest to coś co wystaje ponad dach i jest w poprzek do kierunku jazdy

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Przy 150 to szum powietrza zaglusza juz wszystko, nie mowiac juz o silniku.
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X