Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Wymiana oleju i filtra w Haldexie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Wymiana oleju i filtra w Haldexie

    Brock B25 CSS całkiem ładna -a firma mało znana ale przyzwoita można śmiało brać.

    Jakby kto chciał się opancerzyć to będę sprzedawał sowje kute 16 - wnet wystawię.
    ANDRZEJ

  • #2
    [O2] Wymiana oleju i filtra w Haldexie

    Panowie przegrzebałem forum, ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem.

    Zmieniałem przepisowo olej w Haldexie przy 60k km. Wszystko było cacy dopóki nie odebrałem auta i zauważyłem, że na fakturze nie ma filtra oleju. Pan w ASO stwierdził, że w moim haldexie filtra się nie wymienia.

    Czy ktoś może zweryfikować tę informację, lub dysponuje twardym dowodem, że robią mnie w jajo? Jesli tak to zrobię im z d... jesień średniowiecza a przynajmniej będę próbował.

    Jak to sprawdzić?

    Komentarz


    • #3
      Nie wiem czy się wsadza czy nie... :wink:
      U mnie jak byk na fakturze filtr + olej do sprzęgła haldex. Wymiana po 60 tyś.

      pozdr
      SCOUT 2.0 FSI (BVX)

      Komentarz


      • #4
        cholera wygląda na to, że jednego z nas robią w ch.... :|

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez bardzozlymisio
          cholera wygląda na to, że jednego z nas robią w ch.... :|
          Dokładnie :!:
          Ciekawe którego z nas... :?:
          Potrzebna trzecia osoba...

          pozdr
          SCOUT 2.0 FSI (BVX)

          Komentarz


          • #6
            Ja sam wymieniam i według mojej wiedzy wymienia się co 30 tys olej, a co 60tys filtr
            jak dla mnie co 60 tys. wymienia się komplet i już, trochę walą w trąbę więc
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              Wydaje mi sie, że w instrukcji jest napiane, ze co 60 olej - ale nie mam jej pod ręką i nie mogę sprawdzić.

              Komentarz


              • #8
                ja jestem świeżo po wymianie widzę że masz scouta przed liftem czyli haldex II - tam jest wymiana co 60tys oleju i filtra a w haldexie IV nie wymienia się filterka tylko olej.
                service by Auto Tar

                Komentarz


                • #9
                  Luk@s,

                  Ile oleju wchodzi do Haldexa? W O1 były tuby i cała zawartość lądowała w Haldexie, a do O2 olej jest w butelkach 1l - ile należy wlać?
                  Jest: VW Passat B6 04.2010 2.0 TDI CR CBBB (170KM/350Nm) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=88468;
                  a do zadań miejskich: VW Lupo 1.4 AUD MY2004 (60KM/116Nm seria)
                  Była: O1 L&K kombi 1.9 TDI AHF 2001/2002 (160KM/356Nm by ECU Project)
                  O2 kombi 4x4 1.9 TDI BXE 2006 (147KM/345Nm by ECU Project)

                  Komentarz


                  • #10
                    według mechanika 650ml oni wlewaja takim "narzędziem" tzn w miejsce korka wkręcają rurke gwintowaną i do niej idzie długi wężyk i stojąc powyżej auta wlewają olej.
                    service by Auto Tar

                    Komentarz


                    • #11
                      Luk@s, a na jakiej podstawie tak twierdzisz? opierasz sie na ASO czy masz tez inne zrodlo?

                      Komentarz


                      • #12
                        byłe ASO Seata mi wymieniało opierali się na dokumentacji swojej no i mechanik który to robił wyraźnie podkreślał różnice w tym względzie w zależności od generacji haldexa.
                        service by Auto Tar

                        Komentarz


                        • #13
                          ja wlewam około 800ml
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • #14
                            Widzę że w O2 jest lepiej z wymianą,tzn co 60 tys,bo w O1 co 30tys olej,filtr co drugą wymiane oleju.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zbadałem temat w innym ASO - tym w którym nabyłem furę w Krakowie.
                              Pan mnie poinformował, po zbadaniu po numerze nadwozia, że w moim aucie zmienia się tylko olej. Powiedział, że wydawało mu się że jedno i drugie, ale sprawdził temat w magicznym jakims podręczniku i wybadał, że Haldexy różnią się w zależności od rodzaju skrzyni - i akurat w moim filtra się nie zmienia zgodnie z procedurą.
                              I qrwa bądź tu mądry...

                              Komentarz


                              • #16
                                gówno ... jak masz haldex II to zmieniasz filtr i olej - haldex to nie jest produkt skody przecież..... chyba że w scoucie był haldex IV już mimo że przed liftowe auto...
                                service by Auto Tar

                                Komentarz


                                • #17
                                  dziś dzwoniłem do swojego aso i poinformowali mnie ze w scoucie MY2008 wymienia się i olej i filtr.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    W związku z powyższym, napisałem do Skody prośbę, żeby mi łaskawie odpowiedzieli.
                                    Narazie wstukałem to na stronie skody. Jeśli nie uzyskam odpowiedzi zacznę bardziej celowaną terapię.

                                    Będę informował na bieżąco.

                                    Jesli się okaże, że filtr też się zmienia, to naprawdę kpina, że trzeba pilnować ASO...

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      swoją drogą to jest zadziwiające tak znany element ... i tyle rozbieżnych wersji....
                                      service by Auto Tar

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        bardzozlymisio, a u Ciebie jest II czy IV?
                                        O2FL RS | S2 | F2

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          tomek, u mnie jest II

                                          [ Dodano: Sob 27 Sie, 11 10:19 ]
                                          ku swojemu wielkiemu zdziwieniu po wklepaniu w okienko na Škoda Polska - upusty, zobacz modele, akcesoria, finansowanie swoich wątpliwości otrzymałem odpowiedź, która myślę jest wystarczająca. Zapytałem jeszcze czy w ogóle zmienia sie filtr w tym modelu - jak dostanę odpowiedź to wrzucę.

                                          Witam.
                                          Jestem posiadaczem Skody Octavii Scout TDi z 2008 roku. Przebieg samochodu to prawie 60.000km w związku z czym jednym z punktów przeglądu okresowego jest zmiana oleju w sprzęgle Haldex. Niestety ASO Skody w którym dokonałem przeglądu wymieniło tylko olej, twierdząc, że w moim samochodzie nie wymienia się filtra oleju w Haldexie. Natomiast informacje jakie mam z innego ASO oraz innych użytkowników mówią, że powinien zostać zmieniony olej i filtr. Uprzejmie proszę o informację jak jest naprawdę i co powinienem zmienić czy olej i filtr czy sam olej?
                                          Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

                                          pozdrawiam


                                          Odpowiedź ©koda Info

                                          [2011-08-26 16:08:55]


                                          Szanowny Panie.
                                          Jeden ze Specjalistów ds. Techniki SAP SA odpowiada:
                                          "Przy przebiegu 60 000 km, zgodnie z propozycją tabeli przeglądowej, w tym samochodzie należy wymienić olej w sprzęgle Haldex (bez wymiany filtra)."

                                          Z wyrazami szacunku,
                                          Zespół ©koda INFO

                                          [ Dodano: Sro 31 Sie, 11 09:48 ]
                                          Panowie, wszystko było bardzo pięknie, dopóki dziś rano nie zadzwonił do mnie Pan ze Skoda Auto Polska i stwierdził, że 'w tabelę serwisową najprawdopodobniej wkradł się błąd i należy przy 60k należy km wymienić olej w sprzęgle Haldex 2 generacji'. Zatem mam udac się do serwisu celem wymiany filtra.

                                          Na moje pytanie, kto ma zapłacić za ponowną wymianę oleju i pewnie nowy olej - powiedział, że nie wie.

                                          Powiem szczerze, że zaczyna mnie to denerwować....... Nie dość, że sam muszę robić doktorat z Haldexów, to jeszcze mnie dezinformują i pewnie zażądają kasy.

                                          A w sobotę wyjeżdżam na urlop.

                                          Dam znać jak się sprawa skończyła.

                                          [ Dodano: Pią 02 Wrz, 11 09:48 ]
                                          Zamieszczone przez bardzozlymisio
                                          Dam znać jak się sprawa skończyła.
                                          No to daję - sprawa się skończyła - filtr został wymieniony ekspresowo przez ASO.
                                          Kolesie ze SAP i ASO 3 razy mnie przepraszali za zamieszanie i muszę powiedzieć, że mimo zamieszania jakie nastąpiło nie mam do nich pretensji. Sprawdzili temat, dzwonili, załatwili z ASO, ktore ekspresowo załatwiło sprawę.

                                          Natomiast dziś zadzwonił Pan z SAP i powiedział - proszę Pana, dla pewności sprawdziliśmy temat z producentem raz jeszcze i producent autorytatywnie stwierdził, że w Pana sprzęgle haldex 2 generacji wymienia się co 60k km olej a filtra sie NIE wymienia. Na co ja mu mówię, proszę Pana filtr już został wymieniony - a on na to - bardzo dobrze i niech tak zostanie, ale przekazuję Panu oficjalne stanowisko producenta - filtra się nie wymienia.

                                          Naprawdę nie mogę miec pretensji do kolesi w ASO i SAP bo badali temat, sprawdzali dzwonili, przperaszali i widać było ich zaangażowanie

                                          Ale jak to jest możliwe - że nikt nie wie dokładnie, a do tego ja dalej nie mam pewności :|

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Ale jak to jest możliwe - że nikt nie wie dokładnie
                                            Czeski film, normalnie

                                            IMO z dwojga złego lepiej wymienić filtr, niż go nie wymieniać. Takie rozwiązanie nie zaszkodzi. Pamiętajmy iż w tabelach tez jest, że np. filtry powietrza i paliwa nalezy wymieniać co 90tys km :szeroki_usmiech
                                            Jest: VW Passat B6 04.2010 2.0 TDI CR CBBB (170KM/350Nm) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=88468;
                                            a do zadań miejskich: VW Lupo 1.4 AUD MY2004 (60KM/116Nm seria)
                                            Była: O1 L&K kombi 1.9 TDI AHF 2001/2002 (160KM/356Nm by ECU Project)
                                            O2 kombi 4x4 1.9 TDI BXE 2006 (147KM/345Nm by ECU Project)

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              dokładnie, dla świętego spokoju wymieniamy co 60kkm olej i filtr i już
                                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                              poprzednie modele:
                                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Odgrzeje kotleta... Jakie ceny oleju i filtra do haldexa II w ASO? Pamiętacie ile płaciliście?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Ja mam jeszcze kilka pyta odnośnie wymiany oleju i filtra w Haldexie 2 generacji O2 2006r. Mianowicie wszędzie piszą o tubach i wyciskaniu oleju przez tubę jednak z tego co widzę olej G055175A2 sprzedawany jest w butelkach tak więc gdzie i czym go aplikuję? czy w Haldexie II generacji nadal potrzebny jest ten specjalny klucz do wymiany filtra ? Ceny w ASO są kosmiczne a jeden mechanik do którego zadzwoniłem powiedział ze on nie robi takich rzeczy bo to za duża odpowiedzialność, więc chyba wezmę sprawy w swoje ręce...

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X