Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Tabliczka identyfikacyjna samochodu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Tabliczka identyfikacyjna samochodu

    Też miałem kiedyś przyjemność jeżdzić sedanem? 2.0T.
    Fajne autko i wykończenie/ jakość materiałów na prawdę niezłe.

  • #2
    [O2] Tabliczka identyfikacyjna samochodu

    Witam. Mam pytanie. Miesiąc temu kupiłem Octavię w wersji FAMILY PLUS 1.8 TSI 150 KM 112 KW. Na tabliczce identyfikacyjnej w bagażniku oraz na naklejce w książce serwisowej mam wbite 77 KW tak jakby dla silnika 1.2. Numer VIN się zgadza natomiast kilowaty już nie bardzo. Czy warto to zgłaszać ? W dowodzie rejestracyjnym mam poprawnie 112 KW. Nie wiem jak mogli się tak pomylić w fabryce. W sumie to szczegół bo auto w samym odczuciu bardziej pasuje na 150 KM ale trochę mnie to zdziwiło. Czy u was jest ok ? Dla pewności podjadę do ASO i się zapytam o co kaman. Pozdr
    1.8 TSI 152 KM FAMILY PLUS

    Komentarz


    • #3
      Trzeba to koniecznie zgłosić. W fabryce na pewno się nie pomylili. Jeśli auto jest z salonu, to musi mieć zgodność danych z naklejki w bagażniku z pozostałymi dokumentami. A jeśli z komisu, to może to być składak, ale adnotacje o zmianie silnika powinny znaleźć się w dokumentacji samochodu.
      A jaki napis jest na pokrywie silnika 1,2 czy 1,8?
      Pozdrawiam

      Komentarz


      • #4
        Auto kupione w salonie, na pokrywie silnika sprawdzę jutro jak będzie widno. Dzięki za podpowiedź.
        1.8 TSI 152 KM FAMILY PLUS

        Komentarz


        • #5
          sprawdź dokładnie :idea: Bo zapewne zapłaciłeś za 1,8 a może jeździsz 1,2 :shock:
          Prościej zakombinować z dokumentami na papierze niż w samochodzie :!: :!: :!:
          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
          =================================================

          Komentarz


          • #6
            Re: Tabliczka identyfikacyjna samochodu

            Zamieszczone przez Woocash78
            Witam. Mam pytanie. Miesiąc temu kupiłem Octavię w wersji FAMILY PLUS 1.8 TSI 150 KM 112 KW. Na tabliczce identyfikacyjnej w bagażniku oraz na naklejce w książce serwisowej mam wbite 77 KW tak jakby dla silnika 1.2. Numer VIN się zgadza natomiast kilowaty już nie bardzo. Czy warto to zgłaszać ? W dowodzie rejestracyjnym mam poprawnie 112 KW. Nie wiem jak mogli się tak pomylić w fabryce. W sumie to szczegół bo auto w samym odczuciu bardziej pasuje na 150 KM ale trochę mnie to zdziwiło. Czy u was jest ok ? Dla pewności podjadę do ASO i się zapytam o co kaman. Pozdr
            od razu pojechałbym i zrobił lekką burę
            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

            Komentarz


            • #7
              Zawijaj koniecznie do salonu od razu. Pomijam to, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Jak napisali wcześniej, są dwa rozwiązania: bardziej korzystne dla Ciebie, że masz silnik, za który zapłaciłeś i złą wklejkę w bagażniku oraz to bardziej niekorzystne, że zapłaciłeś za mocniejszy silnik, a jeździsz tym najbidniejszym TSI. Tak czy inaczej, wszelkie argumenty są po Twojej stronie więc jedź spokojnie i zrób im z ........ "jesień średniowiecza" :diabelski_usmiech .
              Pozdrawiam
              Northeusz

              Komentarz


              • #8
                Na pokrywie silnika jest tylko dużymi literami TSI i nic więcej. Na lewym amortyzatorze jest numer VIN który jest ok, ten sam na środkowym lewym słupku. Tylko te KW na nalepce w bagażniku i książce serwisowej mówią że jest 77 KW. Nigdzie nie widzę przy silniku tabliczki znamionowej na której byłoby jak wół 1.8. Auto ma raczej 150 KM bo wcześniej miałem Vectrę 125 KM a ta Octavka jest sporo mocniejsza. 1.2 TSI ma 105 koni a ja wiem na podstawie wcześniejszych aut że to jest dużo dużo więcej pod butem. Ale podminowałem się wystarczająco i tak. Jutro "poproszę" o wyjaśnienia.
                1.8 TSI 152 KM FAMILY PLUS

                Komentarz


                • #9
                  TSI oprócz turbiny ma jeszcze kompresor, który podnosi moment i moc silnika na niskich i średnich obrotach, co może dawać subiektywne odczucie mocniejszego silnika.
                  Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • #10
                    Z drugiej strony jest to wersja FAMILY PLUS o czym świadczy wyposażenie i napis FAMILY na prawym błotniku a ta wersja wystepuje tylko z silnikiem 150 KM

                    [ Dodano: Nie 08 Sty, 12 20:45 ]
                    no i spalanie bardziej normami zbliżone do 1.8 niż do 1.2
                    1.8 TSI 152 KM FAMILY PLUS

                    Komentarz


                    • #11
                      Witamy kolegę z Płocka :szeroki_usmiech

                      Wyjaśnij i napisz nam co powiedział salon. Kupiłeś w Autoserwis Mazowsze? :diabelski_usmiech

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Polon
                        TSI oprócz turbiny ma jeszcze kompresor, który podnosi moment i moc silnika na niskich i średnich obrotach, co może dawać subiektywne odczucie mocniejszego silnika.
                        Który 1.2 czy 1.8 TSI w O2 ma turbo + kompresor?
                        Pozdrawiam
                        Northeusz

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez demmsi
                          Witamy kolegę z Płocka :szeroki_usmiech

                          Wyjaśnij i napisz nam co powiedział salon. Kupiłeś w Autoserwis Mazowsze? :diabelski_usmiech
                          Witam. Jeszcze nic nie powiedział ponieważ ten fakt stwierdziłem dopiero dziś więc jutro zapytam
                          1.8 TSI 152 KM FAMILY PLUS

                          Komentarz


                          • #14
                            Teraz rób zdjęcia i pochwal się zakupem w dziale "Nasze auta" :szeroki_usmiech

                            Chyba czas myśleć o spotach w naszej okolicy :diabelski_usmiech

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez demmsi
                              Teraz rób zdjęcia i pochwal się zakupem w dziale "Nasze auta" :szeroki_usmiech

                              Chyba czas myśleć o spotach w naszej okolicy :diabelski_usmiech
                              Jasne, zrobie foty za widoku. Ciekawe ilu członków forum pochodzi z Płocka.
                              1.8 TSI 152 KM FAMILY PLUS

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Northeusz
                                Zamieszczone przez Polon
                                TSI oprócz turbiny ma jeszcze kompresor, który podnosi moment i moc silnika na niskich i średnich obrotach, co może dawać subiektywne odczucie mocniejszego silnika.
                                Który 1.2 czy 1.8 TSI w O2 ma turbo + kompresor?
                                Od 2008 roku jest seryjnie produkowany silnik VW TSI 1,4 ze sprężarką i turbiną, czyli podwójnie doładowany. Była to wtedy światowa nowość o bardzo dobrych parametrach spalania i korzystnej charakterystyce momentu obrotowego. Obecnie, po czterech latach, pewnie także TSI 1,2 i TSI 1,8 mają sprężarkę. Nie sądzę, aby Skoda wyposażała swoje samochody w silniki starej generacji, ale mogę się mylić – jeśli tak, to mnie wyprowadźcie z błędu.
                                Pozdrawiam

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Polon
                                  TSI oprócz turbiny ma jeszcze kompresor
                                  Taki występuje tylko w Fabii RS 1.4 (180 KM) w naszych Octaviach 1.2 (105 KM) 1.4 (122 KM)1.8 (150 i 160 KM) 2.0 (200 KM) masz tylko turbinkę.



                                  CB Harry II ASC + Triflex

                                  Pozdrawiam Mirek!!

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Byłem dzisiaj w ASO. Trudno w to uwierzyć ale doszło do pomyłki w fabryce. Pan na miejscu zrobił zdjęcia i mają przysłać nowe naklejki z fabryki. I tyle by było w tym temacie choć mały stresik był :wink:
                                    1.8 TSI 152 KM FAMILY PLUS

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Woocash78
                                      Byłem dzisiaj w ASO. Trudno w to uwierzyć ale doszło do pomyłki w fabryce. Pan na miejscu zrobił zdjęcia i mają przysłać nowe naklejki z fabryki. I tyle by było w tym temacie choć mały stresik był :wink:
                                      Wręcz nieprawdopodobne, ale może to jest pokłosie awarii systemu komputerowego w Mlada Boleslav, o której było tak głośno pod koniec zeszłego roku.
                                      Swoją drogą trzeba być czujnym. Wysłałbym jeszcze pismo do fabryki z kopią do SAP i dilera z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Jeśli jest to próba przekrętu, to w ten sposób wyjdzie na jaw.
                                      Pozdrawiam

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Polon
                                        Zamieszczone przez Woocash78
                                        Byłem dzisiaj w ASO. Trudno w to uwierzyć ale doszło do pomyłki w fabryce. Pan na miejscu zrobił zdjęcia i mają przysłać nowe naklejki z fabryki. I tyle by było w tym temacie choć mały stresik był :wink:
                                        Wręcz nieprawdopodobne, ale może to jest pokłosie awarii systemu komputerowego w Mlada Boleslav, o której było tak głośno pod koniec zeszłego roku.
                                        Swoją drogą trzeba być czujnym. Wysłałbym jeszcze pismo do fabryki z kopią do SAP i dilera z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Jeśli jest to próba przekrętu, to w ten sposób wyjdzie na jaw.
                                        No, chcieli kolegę oszukać i sprzedać mu 1.2TSI, które w rzeczywistości ma 150 koni :diabelski_usmiech. Niestety, ktoś gdzieś kupi 1.2TSI pod maską, ale za to 150 kucy na naklejce
                                        Pozdrawiam
                                        Northeusz

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Northeusz
                                          ... No, chcieli kolegę oszukać i sprzedać mu 1.2TSI, które w rzeczywistości ma 150 koni :diabelski_usmiech. Niestety, ktoś gdzieś kupi 1.2TSI pod maską, ale za to 150 kucy na naklejce
                                          To nie tak. Problem polega na tym, że na tej błędnej naklejce jest też numer VIN, który został powielony w wielu wtórnych dokumentach (Karta Pojazdu, Dowód Rejestracyjny itp.). Kolega Woocash78 napisał, że na naklejce numer VIN się zgadza, a moc silnika nie. Nie doszło więc do prostej, pomyłkowej zamiany naklejek.
                                          Pozdrawiam

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Woocash78, wyślij mi na PW numer VIN zobaczę co jest w systemie produkcyjnym. Być może naklejka oryginalna uległa uszkodzeniu przy naklejaniu w czasie produkcji i ręcznie była drukowana nowa. Przy ręcznej pracy może dojść do pomyłki :evil: choć nie powinno.
                                            Jak masz jeszcze starą zrób fotkę nawet telefonem i też mi prześlij na PW - porównam kody wyposażenia z zamówieniem...
                                            Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              mimo to ja bym powiedzial, zeby zrobili wykres na hamowni i niech udowodnia jaki w koncu jest silnik :P

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Dokładnie jak wyżej jakiś wykresik też by się przydał, aby sprawdzić ile jest w rzeczywistości, bo odczucia mogą być różne w nowym nabytku.
                                                Pozdrawiam.
                                                Michał

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Jest jeszcze taki trop. Na naklejce jest symbol silnika 1Z32P5 a to podobno jest 1.8 TSI Family
                                                  1.8 TSI 152 KM FAMILY PLUS

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X