Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2 FL] Górna osłona silnika 1.6 MPI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2 FL] Górna osłona silnika 1.6 MPI

    dragster, wszyscy tak maja, bo to normalne zachowanie opony ( im wyższa tym bardziej się kładzie na zakrętach ). Zależy to także od samych opon ( przy tych samych rozmiarach bywają takie z twardszymi i miększymi bokami ). "Najgorszy" wariant to taki jaki mam u siebie: na lato jedne z twardszych 225/45/17 czyli Potenza S001 a na zimę miękkie UG8 w rozmiarze 205/55/16; różnica w prowadzeniu jest baaaardzo duża ( aż się zastanawiam czy nie wrócić na zimę do 17" ).

  • #2
    [O2 FL] Górna osłona silnika 1.6 MPI

    Czy są na forum aktywni posiadacze O2 FL Model 2012 z silnikiem 1.6 MPI ?

    Czy Wasze auta mają górną osłonę silnika taką jak tu:


    Czy może są gołe, jak tu:

    Komentarz


    • #3
      Fabrycznie już od pewnego czasu nie ma tej osłony, trzeba ją sobie dokupić we własnym zakresie jeśli ktoś chce. Zdecydowanie poprawia "wizerunek" po otwarciu

      Z resztą na dolnym zdjęciu - jest dokładnie mój silnik!! To ja robiłem te fotkę :lol:
      SIMPLY CLEVER
      Wiesz co dobre :-)

      Moja Maszyna
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

      Komentarz


      • #4
        komoornik, taką osłonę musisz sobie dokupić dodatkowo. Tyle, że ona ma tylko symboliczną funkcję (jak widać na zdjęciach) nie tak jak w TDI (nie zasłania całego silnika)
        "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Biszczu
          komoornik, taką osłonę musisz sobie dokupić dodatkowo. Tyle, że ona ma tylko symboliczną funkcję (jak widać na zdjęciach) nie tak jak w TDI (nie zasłania całego silnika)
          Orientuje się ktoś jaka jest cena tej pokrywy? q2 mać! :evil: sądziłem, że do wersji Ambient/Ambition tą osłonę dołączają a tu masz Ci los... nie ma :|
          SPRZEDAJĘ

          www.wsercupolska.org
          http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php...&hilit=dioda83

          Komentarz


          • #6
            ~ 270 zł mi krzyknęli, jak pytałem w sobotę.

            Komentarz


            • #7
              A czy masz jakiś numer katalogowy?
              Zamieszczone przez komoornik
              ~ 270 zł mi krzyknęli, jak pytałem w sobotę.
              Masakra! :shock:
              SPRZEDAJĘ

              www.wsercupolska.org
              http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php...&hilit=dioda83

              Komentarz


              • #8
                popytajcie miska wro moze będzie mial taniej
                BYŁA o1 rs
                BYŁA o2 1.6
                JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                Komentarz


                • #9
                  Całkowicie zbędny gadżet więc jesteście do przodu o 270zł. Fajnie nie?

                  Komentarz


                  • #10
                    ten zawsze swoje... zrozum ze nie kazdy tak jak ty lubi miec białe kombi w najbiedniejszej wersji z najsłabszym silnikiem. niektórzy lubią bawic sie z autem upiekszac cos dodawać cos ulepszać, modzić.
                    BYŁA o1 rs
                    BYŁA o2 1.6
                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez dioda83
                      A czy masz jakiś numer katalogowy?
                      Zamieszczone przez komoornik
                      ~ 270 zł mi krzyknęli, jak pytałem w sobotę.
                      Masakra! :shock:
                      Etka mówi, że m.in. dla silnika BSE będzie to 06A 103 925 DF - zwie się to nakładka rury ssącej.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez pandzik
                        Całkowicie zbędny gadżet więc jesteście do przodu o 270zł. Fajnie nie?
                        wyglada to tak jakby ktos tą osłone zapier..... i to juz są jaja, zeby nawet osłony na silniku nie było.
                        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                        Komentarz


                        • #13
                          zawsze warto jeśli masz taką skazę że musi być i już jedni leją i nie patrzą na auto ile ma oleju ciśnienia w kołach i jakie są wycieraczki - stan a tobie przeszkadza brak tej osłony warto szukać i na allegro bo czasami trafi się część w dobrej cenie niekoniecznie aso ja osobiście byle pierdołę kupię aby pasowało zaczynając od oprawy żarówki w klapie której nie można dostać i jej nie widać ale musi być itp ....

                          Komentarz


                          • #14
                            No to widze Skoda tnie po całości. Plastikową skrzynkę osłaniajacą akumulator zlikwidowali juz jakiś czas temu, traz zlikwidowali plastikową osłonę silnika. Ciekawe co następne w kolejnosci ? Stawiam na maskę silnika
                            P.S.
                            Kurcze 270 zł za osłonę silnika ?? Trochę drogo :shock: Np. ta plastikowa nakładka na akumulator kosztuje w ASO 35 zł
                            Czarny Elegance

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez pandzik
                              Całkowicie zbędny gadżet więc jesteście do przodu o 270zł. Fajnie nie?
                              Biorąc pod uwagę ilości piasku i zabrudzeń z drogi jaka potrafi być "wchłonięta" grillem do komory silnika taka osłona zdecydowanie poprawia czystość pod maską.

                              A czy ci co jej nie mają są bogatsi o 270? Nie sądzę, myślę że tę kase łyknęła fabryka :wink:

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Big
                                Plastikową skrzynkę osłaniajacą akumulator zlikwidowali juz jakiś czas temu,
                                A ja dostałem
                                Piotrek

                                Fabia III Combi 1.0 CHYB
                                Rapid Spaceback 1.2 CGPC

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez komoornik
                                  Zamieszczone przez dioda83
                                  A czy masz jakiś numer katalogowy?
                                  Zamieszczone przez komoornik
                                  ~ 270 zł mi krzyknęli, jak pytałem w sobotę.
                                  Masakra! :shock:
                                  Etka mówi, że m.in. dla silnika BSE będzie to 06A 103 925 DF - zwie się to nakładka rury ssącej.
                                  Dzięki za numery 8)

                                  Zamieszczone przez piotrek_os
                                  Zamieszczone przez pandzik
                                  Całkowicie zbędny gadżet więc jesteście do przodu o 270zł. Fajnie nie?
                                  wyglada to tak jakby ktos tą osłone zapier..... i to juz są jaja, zeby nawet osłony na silniku nie było.
                                  Tak to istotnie wygląda, tym bardziej że kołki do mocowania normalnie są... :x

                                  Zamieszczone przez krisoctav
                                  zawsze warto jeśli masz taką skazę że musi być i już jedni leją i nie patrzą na auto ile ma oleju ciśnienia w kołach i jakie są wycieraczki - stan a tobie przeszkadza brak tej osłony warto szukać i na allegro bo czasami trafi się część w dobrej cenie niekoniecznie aso ja osobiście byle pierdołę kupię aby pasowało zaczynając od oprawy żarówki w klapie której nie można dostać i jej nie widać ale musi być itp ....
                                  Zamieszczone przez KulfonP
                                  Zamieszczone przez pandzik
                                  Całkowicie zbędny gadżet więc jesteście do przodu o 270zł. Fajnie nie?
                                  Biorąc pod uwagę ilości piasku i zabrudzeń z drogi jaka potrafi być "wchłonięta" grillem do komory silnika taka osłona zdecydowanie poprawia czystość pod maską.

                                  A czy ci co jej nie mają są bogatsi o 270? Nie sądzę, myślę że tę kase łyknęła fabryka :wink:
                                  Dlatego będę śledził aukcje Alle(drogo), może coś się trafi w akceptowalnej kwocie

                                  Zamieszczone przez piotrex
                                  Zamieszczone przez Big
                                  Plastikową skrzynkę osłaniajacą akumulator zlikwidowali juz jakiś czas temu,
                                  A ja dostałem
                                  I to mnie nurtuje, jaka jest zasada przyjęta przez SAP? Na dniach będę odbierał ramkę do Columbusa, więc nie omieszkam zapytać o procedurę montażu "nakładki rury ssącej" :hmm
                                  SPRZEDAJĘ

                                  www.wsercupolska.org
                                  http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php...&hilit=dioda83

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Biszczu
                                    Tyle, że ona ma tylko symboliczną funkcję (jak widać na zdjęciach) nie tak jak w TDI (nie zasłania całego silnika)
                                    wg mnie pełni funkcję tzw bariery termicznej - maska się tak nie nagrzewa.
                                    ładnie to widac np. po długiej jeździe w deszczu - potem pod domem ładnie paruje z maski. a wiadomo że wysoka temp dla lakieru to niedobre rozwiązanie,
                                    względy estetyczne w tym przypadku nie mają znaczenia.

                                    brakuje mi też podbicia pod maską. z materiału / filcu , czy co to tam jest.
                                    OII sprzedana


                                    Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez kapi
                                      wg mnie pełni funkcję tzw bariery termicznej
                                      I pomaga w osiągnięciu prędkości warpowej... :diabelski_usmiech

                                      [ Dodano: Pon 27 Lut, 12 21:04 ]
                                      Zamieszczone przez kapi
                                      potem pod domem ładnie paruje z maski. a wiadomo że wysoka temp dla lakieru to niedobre rozwiązanie,
                                      Latem blachy nagrzewają się dużo bardziej od słońca. Masz parasol nad autkiem rozpostarty?

                                      Ludzie, to jest tylko auto, jego wartośc nie rośnie z każdym dniem. Wręcz przeciwnie.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        pandzik, parasola nie mam, auto traktuje jak traktuje i takie uwagi nie są przedmiotem dyskusji z mojej strony.

                                        może Ty zmienisz auto po 2-3 latach ... ja nie. :szeroki_usmiech
                                        OII sprzedana


                                        Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ja już kiedyś napisałem, że O2 na początku produkcji miała cenę zupełnie porównywalną z obecną ceną O2 (przynajmniej według cenników drukowanych swego czasu w AMiS). Więc jeśli cena auta dla kupującego jest od 8 lat taka sama, ale koszt wytworzenia wzrasta to oczywistym jest, że (miedzy innymi) Skoda rezygnować będzie z pewnego wyposażenia, takiego jak np. osłona silnika, akumulatora, maty pod maską czy tez nieodżałowanych przez niektórych "miękkich parapetów w tylnych drzwiach"...
                                          pandzik dobrze zauważył: nie mając tej osłony płaci się za auto 270zł mniej (choć dla fabryki to jest pewnie oszczędność góra 50-100zł).
                                          Adam... Używam:
                                          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                          Passek: B6 175KM/366Nm

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            W żadnej obecnie sprzedawanej Octavii Tour czy O2FL z silnikiem 1.6 MPI nie ma fabrycznie tej osłony - można ją tylko sobie dokupić oddzielnie. Ja mam i się z niej cieszę, ale górę wzięły przede wszystkim względy estetyczne.
                                            SIMPLY CLEVER
                                            Wiesz co dobre :-)

                                            Moja Maszyna
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Rozumiem, że takie silniki montowane są w grupie VW, zatem i muszą mieć osłony. Mam możliwość nabycia takiej osłony za ciekawe pieniądze chciałbym zapytać, czy oprócz logo (ta akurat jest z logo VW) czymś się między sobą różniły?
                                              SPRZEDAJĘ

                                              www.wsercupolska.org
                                              http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php...&hilit=dioda83

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Oszczędnościowe działania Skody są bardzo, ale to bardzo niepokojące. Mam nadzieję, że Skoda nie skończy jak francusko-rumuńska Dacia. :?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  wydaje się że wszystko do tego zmierza, podobnie jest ze sprężynami z tyłu, robią wszystko żeby obniżyć koszty nie patrząc na jakość

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X