Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

korozja tylniej klapy w OCTAVII 2

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • korozja tylniej klapy w OCTAVII 2

    iksik2, na jaka czekasz - I czy II ?

  • #2
    korozja tylniej klapy w OCTAVII 2

    Witam wszystkich użytkowników, dzisiaj zauważyłem w mojej o2 '05r. (20kkm przebiegu), że na przetłoczeniu tylniej klapy, nad tablicą rejestracyjną tuż przy krawędziach, spękał lakier - również po wewnętrznej stronie i zaczyna wyłazić korozja, mam pytanko czy ktoś z Was miał podobny problem i jak go ewentualnie rozwiązano w ASO? Pozdraiwam.

    Komentarz


    • #3
      W przypadku nowego samochodu upionego w salonie jest to teoretycznie niemożliwe... nie wiem jak wygląda sytuacja od strony prawnej, kiedy samochód był stuknięty w transporcie a salon sprzedaje jako nowy i nie informuje o tym klienta (a są takie przypadki). Tu sugeruję telefon do Rzecznika Praw Konsumenta.

      Następna sprawa to ustalić.... czy samochód nie był przypadkiem delikatnie "stuknięty" zanim go kupiłeś.
      Dobrze by było pojechać w pierwszej kolejności do jakiegoś dobrego lakiernika aby to obejrzał i wypowiedział się.

      Jeżeli stwierdzi, że były robione jakieś prace lakiernicze przyda się opinia kogoś z rzeczoznawców PZM. Przyda się po to.... aby postraszyć ASO ewentualną sprawą sądową i "reklamą" w prasie lokalnej o "uczciwości" tego dealera.

      Bez problemu powinni coś takiego naprawić w ramach gwarancji czy na własny koszt.

      Komentarz


      • #4
        bezduszny, to co kolega opisał to jest typowy problem powoduje je element plastikowy który pracuje i jest to przeważnie usuwane przez ASO

        Komentarz


        • #5
          djczas, Stasiu, ale my tu o Octavii II piszemy, a nie I, tego jeszcze nikt na tym forum nie zglaszal.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Maicroft, to że nie zgłaszał to nie znaczy że problem nie istnieje z tego co pamietam jesli mi sie nie pomyliło też jesten plastik nad rejestracją a w nim lampki i rączka

            Komentarz


            • #7
              djczas, Tak, jest dokladnie cos takiego. W OI serwisy o tym wiedzialy i po malowaniu elementu, podklejano folie i problem, jesli wszystko bylo dobrze zlozone znikal
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Maicroft
                djczas, Tak, jest dokladnie cos takiego. W OI serwisy o tym wiedzialy i po malowaniu elementu, podklejano folie i problem, jesli wszystko bylo dobrze zlozone znikal
                Moją malowali 2 razy i dalej gnije :lol:
                Sory z OT.
                Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                BMW serii 3... Radość z jazdy.

                Komentarz


                • #9
                  rdza w o2 ciąg dalszy....

                  Dziękuję za wszyskie wskazówki, usciślając samochód był kupiony jako nowy natomiast w miejscu, w którym zauważyłem owe pęknięcia nie ma żadnych elementów plastikowych bądź też innych. Uściślając chodzi tu o te fragmenty, które znajdują się na klapie tuż przy lampach (bardziej obrazowo - z prawej strony jest to pod plakietką TDI). Piszę o tym ponieważ nie będąc jakimś specem wydaje mi się, że przetłoczenie, o którym mówiłem być może nie jest przetłoczeniem a jedynie dospawanym kawałkiem (szczególnie to widaćpo podnieiesieniu klapy). W OCTAVII nr 1 takiego przetłoczenia nie ma - klapa w tym miejscu jest gładka. Problem tak czy inaczej zgłoszę do ASO na Zakopiance gdzie i tak będą poprawiali uszkodzenia lakieru spowodowane fabrycznym bagażnikiem dachowym ;-(((, bynajmniej jeżeli jest to wada konstrukcyjna to ciekawi mnie jak i na jak długo z tym się uporają, bo czytając inne posty na forum wynika, że niestety praktyka jest różna.
                  Jak będę miał chwilę to załączę fotkę....

                  Komentarz


                  • #10
                    booyak, podjedź na spota w środe to poptrzymy co sie dzieje

                    Komentarz


                    • #11
                      booyak, zanim udasz się do ASO jedź do dobrego lakiernika, niech obejrzy cały samochód i oceni czy nic nie było malowane lub szpachlowane.

                      Spotkałem się, że w salonach jako nowe były sprzedawane samochody "po przejściach".

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez bezduszny
                        booyak, zanim udasz się do ASO jedź do dobrego lakiernika, niech obejrzy cały samochód i oceni czy nic nie było malowane lub szpachlowane.

                        Spotkałem się, że w salonach jako nowe były sprzedawane samochody "po przejściach".
                        nie strasz czlowieka, musialby miec niezlego niefarta, zeby tak trafic, chociaz jest to mozliwe :?
                        saport techniczny baj DGW
                        była BKD+DSG '05 120kkm
                        była BXE '08 190kkm
                        no i nie ma :-)

                        Komentarz


                        • #13
                          Chełmski salon FIAT tak sprzedawał... w promocyjnych cenach. O czymś podobnym w Polsce też sie słyszało..

                          Komentarz


                          • #14
                            korozja tylniej klapy - co na to ASO...

                            Właśnie wróciłem z ASO i oczywiście byłem pierwszą osobą, u której problem z tylną klapą wystąpił - oczywiście usterka zostanie usunięta jak tylko lakiernia będzie miała wolny termin. Natomiast w czasie kiedy czekałem na wolnego serwisanta, oglądnąłem dokładnie taką samą oktawkę jak ta moja, która jest demonstracyjnym samochodem salonu (również kolor srebrny) i możecie mi wierzyć lub nie na tylniej klapie pod znaczkiem z oznaczeniem modelu zauważyłem dokładnie takie samo pęknięcie i zalążki korozji (o czym zresztą powiadomiłem świadomych lub nie pracowników ASO). W związku z całą tą sytuacją nie pozostaje mi nic inego tylko uzbroić się w cierpliwość i liczyć na to, że wada ta zostanie fachowo naprawiona.....
                            Pozdrawiam wszystkich właścicieli i radzę o dokładne obejrzenie swoich pojazdów we wspomnianych przeze mnie miejscach :!:

                            Komentarz


                            • #15
                              booyak, które to aso

                              Komentarz


                              • #16
                                INTER AUTO z ul. Zakopiańskiej w Krakowie

                                Komentarz


                                • #17
                                  No to wychodzi na to, że mojej octavce też pęka lakier na klapie na przetłoczeniach. Czyżby kolejny feler z lakierem w OII...
                                  Póki co nie tykam tego, czekam na rozwój sytuacji - mam jeszcze 1,5 roku gwarancji na lakier. Bardziej marwi mnie to, że po każdej ewentulanej naprawie lakier najprawdopodniej będzie dalej pękał.
                                  Załączone pliki
                                  OctaIIAmbiente - ile fabryka dała

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    no ja tez sie qrwa zalapalem :evil:
                                    takie malutkie pelniecie, jakby wlos i jakby lekko rudawy nalot tam byl :roll:
                                    Max moc [KM/kW] 119.6/88.0
                                    Max moment [Nm] 280 przy 1982 obr./min.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Przypomnijcie proszę, na lakier gwarancja w OII na jak długo?
                                      Aż siem muszę też przyjżeć mojej.
                                      O2 1.6 MPI BGU (102KM/148Nm) '04 Amb. - pierwsza sztuka?
                                      "Now we are free and we will see you again but not yet, not yet!"


                                      Uniden Pro 510XL+Hustler IC100

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        3 lata na wady lakieru i 12 lat na przerdzewienie nadwozia - takie pęknięcie bez problemu powinni naprawić z gwarancji na lakier (tylko na jak długo to pomoże :| )
                                        OctaIIAmbiente - ile fabryka dała

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          A ja dziś po myjni zauważyłem w swojej OI małe ognisko rdzy koło boku plastiku nad tylną rejestracją. :evil:
                                          Samochód też jest z 2005 roku. Przypomnijcie mi proszę, ile w OI jest gwarancji na lakier i perforację? A jeśli ktoś naprawiał, to czy serwis nie robił kłopotów? Autko mam jeszcze na gwarancji (chodzi mi o tę dwuletnią). Czy malowana jest cała klapa czy tylko rdzewiejący punkt. Bo u mnie "wyprysk" ma jakieś 3 mm średnicy, ale nie wiadomo co tam się dzieje pod tym plastikiem :evil:
                                          Czy usterkę należy zgłosić w tym samym salonie gdzie kupiło się auto?

                                          Sorki, post miał się tyczyć OII ale rocznik się zgadza
                                          Pozdrawiam, Dezet

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Dezet
                                            Przypomnijcie mi proszę, ile w OI jest gwarancji na lakier i perforację?
                                            3 lata na lakier, 12 lat na perforację nadwozia.
                                            O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
                                            KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
                                            O III czarna liftback - reaktywacja

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              witam
                                              myjąc auto zauważyłem zdarcie lakieru do podkładu ok 15 cm w dolnej części progu taki "baranek" czy ASO może to pomalować nieodpłatnie ?
                                              Zaznaczam że autko nie jest serwisowane w Aso

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Jesli nie masz wpisow w ASO (czy na gwarancji czy tez juz po niej) mozesz miec problem.Ja to samo mam w 2,5 letniej OI i warunkiem jakiejkolwiek rozmowy bylo okazanie ksiazki serwisowej z przegladami w ASO...
                                                Foty porobili i papiery wyslali do Poznania.
                                                Czekam na cynk co dalej.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Witam podepne sie pod temat .Ktos mi powie czy jest mozliwosc sprawdzenia czy samochod mial robione przeglady powloki lakierniczej .Pytam sie dla tego ,ze kupilem O2 ktora byla serwisowana przez firme i zaginely ksiazki serwisowe .Samochod byl srwisowany na 100% mam czesc faktur i kontaktowalem sie z serwisami w ktorych byla serwisowana . Pisałem do SAP ale oni twierdza ze takich informacji nie moga mi udzielic . Zamowiłem duplikat ksiazki serwisowej mam czesc wpisow ale brakuje mi kilku ,a i pojawily sie miejsca korozji tylko nie wiem czy byly prowadzone serwisy.O serwisach powłoki lakierniczej nic nie wiem ,wiem czesc o serwisach mechanicznych.

                                                  Pozdrawiam
                                                  1) Skoda Felicja 1,3 Lxi -97 jest :-)
                                                  2) Skoda Octavia II 1,9 TDI -04 jest :-)
                                                  3) Skoda Octavia I RS 1.8T -04 jest :-D
                                                  4) Skoda Fabia 1,2 TSI DSG -2016 jest :-)

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X