Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] odprysk lakieru :(

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] odprysk lakieru :(

    Oby za 3-6 miesiący, na nieskodowskiej stronie (Skoda raczej nie chwali się spadkami) nie znalazła się informacja, iż w I-II kwartale 2013 r. Skoda zanotowała spadek sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu 2012 r.... A coś mi się tak wydaje, że taki spadek nastąpi... I to niekoniecznie z powodu kryzysu (choć pewnie, w przypadku takiej złej informacji, takie będzie tłumaczenie SAP)... Chyba, że Skoda zejdzie z cen o jakieś 5-10 % (mówię tu o sytuacji po zakończonej wyprzedaży O2 FL)

  • #2
    [O2] odprysk lakieru

    no i mam auto nawet nie ma dwóch miesięcy...
    nie wiem już czy to kamyk czy ktoś puknął na parkingu, troche poczytałem wątki i postanowiłem wrzucić fotkę dla pewności (na oko nie doszło do blachy, widać jakiś czarny podkład)
    a więc: zaprawiać zestawem aso, lakierować całe (da się z AC?) prowadzić śledztwo czy też może nic nie robić ? nie jest to zbytnio widoczne, zależy mi głównie na tym, żeby to nie rdzewiało potem
    dzięki!
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      severian, kup lakier "zaprawkowy" i nim trachnij
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        Szkoda malowac caly element to raz. A dwa szkoda z AC ciagnac. Kup ten zestaw i sam to zrobisz.

        Komentarz


        • #5
          Kup zestaw zaprawkowy z ASO (około 25-30zł).

          Jeżeli nie masz wprawy z zaprawkach to najlepiej podjedź do jakiegoś lakiernika / chłopaków od detalingu i ci za kilka złotych zrobią estetycznie zaprawkę. Tylko niech dobrze odtłuszczą przed tym.

          Ja ostatnio na myjce bezdotykowej zmyłem sobie zaprawkę... chyba za słabo odtłuszczony podkład...

          Tak na marginesie - od czego zależy kolor podkładu? Przy ciemnych lakierach dają biały a przy jasnych czarny?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Tichy
            Tak na marginesie - od czego zależy kolor podkładu? Przy ciemnych lakierach dają biały a przy jasnych czarny?
            No właśnie coś mi tu nie bardzo gra... A ten odprysk to nie jest przypadkiem na zderzaku?

            Komentarz


            • #7
              wygląda jak nadkole
              Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
              Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

              Komentarz


              • #8
                Faktycznie... Jak nieco obróciłem monitor to zamiast czarnej plamy u dołu ukazał mi się bieżnik opony.

                Komentarz


                • #9
                  severian, ktoś puknął Cię drzwiami... taki odprysk to sobie samemu zrobisz zaprawką
                  "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                  Komentarz


                  • #10
                    Biszczu, severian, Mam tak samo na drzwiach. Rysa na dojściu i dalej kilka mm ubytku lakieru. Niewiele widać na białym bo ocynk/podkład tez mam w bieli.

                    Zaprawka, czy miejscowo - to niestety będzie widać. Np w PZU za 50zł można wykupić niezmienność zniżek przy likwidacji szkód. Czekaj wiec do nowego ubezp. Koszt 50 zł i spokojnie możesz zrobić ten element (>500zł), a i na np przednią szybę będzie jak znalazł.

                    Moje drzwi, bez listew, biały kolor, wyceniło ASO na 500zł netto.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez pandzik
                      Zaprawka, czy miejscowo - to niestety będzie widać. Np w PZU za 50zł można wykupić niezmienność zniżek przy likwidacji szkód. Czekaj wiec do nowego ubezp. Koszt 50 zł i spokojnie możesz zrobić ten element (>500zł), a i na np przednią szybę będzie jak znalazł.
                      Tylko to bedzie takie troche oszustwo

                      Komentarz


                      • #12
                        To jest wliczone w koszta. Na siłę wciskają te dodatki wiec muszą mieć z tego zysk. A że nie sprawdzają auta...
                        Zresztą moja rysa wyszła na przełomie roku składkowego. Ukryta długo pod brudem, nie wiem tak do końca kiedy powstała.
                        A tak w ogóle nie będe jej robił. :P

                        Komentarz


                        • #13
                          Nie uważacie, że lakierowanie elementu z powodu odprysku to przesada? Dobra zaprawka i po sprawie. Za chwilę będą kolejne odpryski, rysy i co znowu lakierować?

                          Ja mam taką politykę, że odpryski robić na bieżąco, żeby uniknąć korozji - choć umówmy się, odprysk do podkładu też od razu nie zardzewieje, musiałby być do żywej blachy. Znam gościa, co jeździ z obitymi do podkładu drzwiami już 2 lata i korozji brak. Rysy na bezbarwnym pozostawiam w spokoju. Jak się tego uzbiera to renowacja lakieru (polerka bezbarwnego).

                          Lakierowanie elementu to ostateczność i oznacza prawdopodobieństwo naruszenia oryginalnych zabezpieczeń antykorozyjnych, spadek wartości, zabawę z doborem koloru itp. Ogólnie po lakierowaniu prawdopodobieństwo problemów z blachami (czytaj korozja itp.) jest zawsze większe niż przy lakierze oryginalnym.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Tichy
                            Nie uważacie, że lakierowanie elementu z powodu odprysku to przesada?
                            to głupota...
                            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                            Komentarz


                            • #15
                              piociel, Chris11, tak to prawy tylny błotnik cały element jest dość spory
                              Biszczu, też mi to bardziej na czyjeś drzwi wygląda
                              pandzik, mam ubezpieczenie salonowe z niezmiennością wartości auta i bez redukcji sumy ubezpieczenia, więc chyba mógłbym to zrobić, bo nie sądzę, żeby taki element wycenili poniżej 500 (jak wyczytałem w OWU - minimalna szkoda w PZU), ale obawiam się trochę tak jak Tichy, że takich drobiazgów może przybywać i po roku bym miał przemalowane całe auto :shock:
                              Spróbuję narazie zaprawki, macie do tego jakiś manual, żeby nie spartolić ?

                              Komentarz


                              • #16
                                severian, zaprawkę robiłem ostatnio na Clio i w zestawie naprawczym był lakier bazowy, lakier bezbarwny + dość obszerna instrukcja obsługi zestawu ktok po kroku. W necie bez problemu znajdziesz również filmiki instruktażowe. Tak więc nie martw się, kup zestaw naprawczy lakieru w ASO i do dzieła. Lakierować nie ma sensu.
                                SATYNOWA O2 Tour
                                Z pozdrowieniami
                                Bartek

                                Komentarz


                                • #17
                                  severian, jeżeli robisz sam, to kup oprócz zestawu z ASO także benzynę ekstrakcyjną (np. w Leroy Merlin, ok. 8-10zł).

                                  Nasącz szmatkę benzyną i przetrzyj dokładnie odprysk. Poczekaj aż odparuje i malutkim pędzelkiem lub wykałaczką nałóż bazę. Poczekaj dla pewności z 15 minut i na to nałóż bezbarwny.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Dzięki za uwagi Będę próbował jak sie pogoda poprawi.

                                    Coś mnie jeszcze tknęło i obejrzałem dokładnie resztę auta. Ku mojemu zdziwieniu przedni zderzak jest tak grubo obtarty w dwóch miejscach (z czego w jednym jeszcze wgięty), że tamten odprysk to małe piwo. Pół biedy, że to zderzak, ale tego się już chyba nie da wymalować, tylko do wymiany. Ja nie wiem jak Ci ludzie jeżdzą, chyba jak tymi autkami z lunaparku... powoli tracę do tego cierpliwość... nic tylko okleić auto gumą dookoła :evil:

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      A wystarczy na takie uszkodzenie nałożyć lakier zaprawkowy, czy coś pod też wypadałoby dać?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        A wystarczy na takie uszkodzenie nałożyć lakier zaprawkowy, czy coś pod też wypadałoby dać?
                                        W większości wypadków tak. pozostaje estetyka ale zgadzam sie, że nie warto "malować" co rusz całego elementu.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez natash
                                          A wystarczy na takie uszkodzenie nałożyć lakier zaprawkowy, czy coś pod też wypadałoby dać?
                                          trzeba oczyścić, odtłuścić i dać zaprawkę...
                                          "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Dołącze się do tematu. jakiś czas temu trafiłem na tira i mam parę odprysków na masce do blachy. jak to dobrze zabezpieczyc i żeby aż tak się nie wyróżniało,pspierkiem ściernym zetrzecc i zaprawką a ASO??
                                            Elektronika,SSWiN,CCTV,Informatyka,Akwarystyka

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Witam Was,
                                              niestety, i mnie spotkało po nie całym rocznym użytkowaniu samochodu mały odprysk , na przedniej belce przy szybie. niestety się pospieszyłem i zakupiłem zestaw(baza + bezbarwny), i dałem zrobić w ASO za darmo, na początku się cieszyłem ze będę miał zabezpieczone i nic z tym nie będzie robiło , nie zwracałem uwagi na fuszerkę jaką zrobili, widać ze miejsce nie zostało dokładnie uzupełnione, czuć pod palcem dziurę, chciałbym poprawić te miejsce lecz jak usunąć lakier bezbarwny i bazę? w celu ponownym uzupełnienie odprysku. Pozdrawiam

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Naprawdę nie masz większych zmartwień?? Ja na swojej po ostatnim myciu znalazłem 5 takich ubytków, kupiłem zestaw, zamalowałem i zapomniałem już, gdzie były. A też nie bawiłem się w dokładne wypełnienie ubytku.

                                                Jest sens się w to bawić?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez t271828
                                                  Tylko to bedzie takie troche oszustwo
                                                  Straszne.

                                                  Bierzemy przykład z premiera i jego podwładnych.
                                                  Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                                  Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                                  ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                                  TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X