Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozterki po zakupie O2FL + LPG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rozterki po zakupie O2FL + LPG

    A mówią, że alkohol zaburza stan równowagi... :roll: :diabelski_usmiech
    [youtube] [/youtube]

  • #2
    Rozterki po zakupie O2FL + LPG

    Witam,
    Mam kilka rozterek związanych z wymianą O1 na O2, może mi pomożecie ?
    Do tej pory jeździłem O1 z LR LPG. Miałem ustawiony zmienny okres międzyprzeglądowy i robiłem je co ok 30.000 w ASO, gaz osobno co 15.000 poza.
    Teraz kupiłem nową O2FL z LPG i mam w niej ustawione przeglądy co 15.000. Czy coś się zmieniło w tym temacie ?? Silnik ten sam 1,6 MPI
    Dodatkowo:
    - wcześniej w dowodzie rejestracyjnym miałem wbite badania techniczne co roku a teraz mam pierwsze po 3 latach
    - wcześniej dostałem świadectwo homologacji zbiornika i instalacji gazowej, teraz tylko zbiornika, czy tak powinno być ???

    Wiem, że to pierdoły ale spać po nocach nie mogę ))))))) Zastanawiam się czy są to diler nawalił czy coś mnie ominęło.

    Z góry dzięki za rozwianie moich wątpliwości
    Gaziu, gaziu, nalej pan gaziu

    Komentarz


    • #3
      Czy w dowodzie jest adnotacja, że samochód posiada instalację lpg? To może rzutować na kwestię przeglądu (1 rok/3 lata).
      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

      Komentarz


      • #4
        kluczus, Powinieneś dostać od dilera homologację na gaz do twojego auta , do zbiornika też i z tym jak byś poszedł przy rejestracji do wydziału komunikacji to na bank by Ci wbili w dowód że masz gaz i przeglądy co roku . A jak nie przedstawiłeś homologacji to tak wygląda jak byś nie miał gazu i przeglądy co 3 lata .
        Ciśnij dilera o homologację .

        Komentarz


        • #5
          Dostajesz od dilera homologację na gaz (trwa to parę dni zanim LR prześle ją do salonu), jedziesz na przegląd, potem urząd miasta tam wbijają w dowód gaz i zmieniają datę przeglądu na 1 rok. Co do okresu przeglądów to sprawdź w książce serwisowej jaki masz na naklejce. Ja mam na 30kkm ale i tak robię co 15kkm (tak wolę).
          OIII 1.2 TSI 105 KM

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez dontak
            Ja mam na 30kkm ale i tak robię co 15kkm (tak wolę).
            Są oleje long life do benzyny? Bo zwykły to chyba nie da rady takiego dystansu.
            pozdrawiam

            Komentarz


            • #7
              kluczus, zerknij jeszcze tu: Forum - Octavia Club Polska zbliżony temat do poruszanego przez Ciebie.
              Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
              FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez cezaryaksum
                Są oleje long life do benzyny?
                saport techniczny baj DGW
                była BKD+DSG '05 120kkm
                była BXE '08 190kkm
                no i nie ma :-)

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez cezaryaksum
                  Zamieszczone przez dontak
                  Ja mam na 30kkm ale i tak robię co 15kkm (tak wolę).
                  Są oleje long life do benzyny? Bo zwykły to chyba nie da rady takiego dystansu.
                  504.00

                  Kwestia co ile ktos ten przeglad robi. Jak te 30kkm wypada co 30-40dni to wtedy faktycznie mozna zostac. Ale jak 30kkm wypada co 1,5 roku to jednak zostalbym przy 15kkm.


                  Jak LPG bedzie wbite w dowod, to tam WK powinien dokonac adnotacja o skroceniu przegladu auta.
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    Panowie, wielkie dzięki za pomoc, sporo mi Wasze posty wyjaśniły

                    pozdrawiam
                    Gaziu, gaziu, nalej pan gaziu

                    Komentarz


                    • #11
                      kluczus, Ja jak kupiłam auto dostałam wszystkie dokumenty związane z LPG ale czekałam na nie 3 tygodnie, potem wizyta w WK i zmiana daty ważności badania z 3 lat na rok

                      Komentarz


                      • #12
                        a u mnie dealer zgubił dokumenty od instalki i 3 miesiące jeździłem bez wbitego LPG w dowód rejestracyjny. Po sprzedaży auta tobie dealer ma parę dni na skompletowanie dokumentów czekają na homologację i inne dokumenty. Normalnie trwa to około tygodnia

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X