Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wymiana wytrskiwaczy gazu ( nieuznana gwarancja )

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wymiana wytrskiwaczy gazu ( nieuznana gwarancja )

    Zamieszczone przez Agamek12
    Miał być Accord, a wyszedł Avensis
    i bardzo dobrze - i to na A i to na A. Inaczej w Wydziale Komunikacji by się mogli doczepić :lol:

  • #2
    wymiana wytrskiwaczy gazu ( nieuznana gwarancja )

    Cześć koledzy,

    Mam problem, mianowicie padły mi wtryskiwacze gazu po przejechaniu 45k km. Problem polega na tym, że firma Landi Renzo nie uznała mi gwarancji i muszę to zrobić na własny koszt. Jako powód nie uznania gwarancji podają spóźniony przegląd przy 30k km (zrobiłem mając 31,6k km). Czy można odwołać się od tej decyzji? Ktoś miał podobny problem?

    Komentarz


    • #3
      W instrukcji serwisowej sa dokladnie opisane te sprawy. Jest napisane jaki jest planowany interwal serwisowy oraz o ile mozna je przeciagnac.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez marczel
        i muszę to zrobić na własny koszt
        Polecam ten warsztat Tomanek Gaz – Stacja kontroli i autoryzowany serwis STAG

        Komentarz


        • #5
          Czy ktoś odwoływał się od tej decyzji ?

          Komentarz


          • #6
            Napisz do Landi Renzo. Z tego co wiem powinni przychylic sie do reklamacji - pokrywaja 50% wtryskiwaczy.

            Komentarz


            • #7
              Tylko co napisać w takim odwołaniu?

              Komentarz


              • #8
                Napisz, ze bylo to jednorazowe przekroczenie przegladu, teraz bedziesz regularnie serwisowal i prosisz o wsparcie finansowe naprawy polegajacej na wymianie wtryskiwaczy. Najlepiej zalacz jeszcze xero ksiazki serwisowej gazu.[/quote]

                Komentarz


                • #9
                  To trochę zbyt błagalne, jakieś inne sugestie ?

                  Komentarz


                  • #10
                    Pojechac do niezaleznego gazownika, wsadzic niebieskie Medy zamiast czarnych i zapomniec o ASO Skody. Mozna rowniez zapomniec calkowicie o wtryskach Med i zalozyc Hana, Barracuda - ogarniety gazownik rowniez to zrobi, dorobi czujnik cisnienia na listwie, ktory jest w Medach zintegrowany.

                    Jesli w sprawie wtryskiwaczy za ktore placa pewnie 300zl robia takie schody, to tak bedzie z kazda inna sprawa w tym aucie ktora bedzie przypuszczalnie realizowana w ramach gwarancji :idea:

                    Mozesz sprawdzic inne ASO Skody, czasem maja lepsze nastawienie do klienta.
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      ASO Skody nie ma tu nic do gadania, tylko producent instalacji gazowej Landi Renzo.

                      Komentarz


                      • #12
                        No to kto tu jest gwarantem produktu jakim jest Skoda Octavia LPG??

                        Przeglady gazu maja byc co 30kkm ?? A nie co 15kkm ?? To sa dwa rozne przeglady i raczej dwie rozne ksiazki gwarancyjne. Jedna auta, druga gazu.

                        Tak wiec olac Skoda, olac Landi wywalic to cudo i wsadzic cos z czym nie ma problemow.
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez marczel
                          To trochę zbyt błagalne, jakieś inne sugestie ?
                          Napisz, jak tam q..a wpadnę , to roz...ę, wszystko i wszystkich. :diabelski_usmiech

                          Mało szczegółów , skąd masz lpg, od kiedy, jakie wtryski, ...spróbować w tym LR, który zrobił Ci przegląd po 30kkm, mało przekroczyłeś km.

                          Komentarz


                          • #14
                            Jesli to instalacja Landi, to chyba Landi ustala warunki przegladow:

                            4. Warunkiem utrzymania gwarancji jest:
                             dotrzymywanie terminów okresowych przeglądów:
                            - między 0,8 – 1,2 tys. km po montażu (bezpłatny)
                            - kolejne systematyczne co 15 tys.km lub raz do roku w zależności co
                            nastąpi wcześniej (płatne),


                            A wiec jesli Landi mowi o jakiejkolwiek gwarancji oznacza to, ze pierwszy przeglad po 1kkm, potem przy 15kkm, wiec kolejny powinien byc przy okolo 30kkm. Kolejny przy 45kkm - 3 przeglad gazu - czy byl ??

                            Analogicznie te instalacje montuje Opel

                            Link
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              Napisałem i wysłałem odwołanie. Przekaże, co mi odpiszą.

                              [ Dodano: Sro 30 Kwi, 14 12:43 ]
                              Producent instalacji uznał moje odwołanie i wymienią wtryski w ramach gwarancji.
                              Jednak nie takie łajzy do końca.
                              Jestem umówiony na przyszły tydzień, napisze jak poszło.

                              [ Dodano: Wto 13 Maj, 14 08:22 ]
                              Wtryski wymienione, znowu jeżdżę na gazie. Problem został zażegnany, przynajmniej na razie. Zaczynam odliczanie do następnej wymiany. Wtedy już nie będzie gwarancji, więc wymiana będzie na własny koszt. Zakłada się ten gaz za ponad 4 tysiące żeby mieć oszczędności, a tu ich nie ma.

                              Komentarz


                              • #16
                                marczel, na niebieskie wymienili ?


                                Moja furka:
                                -------------------------
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                                Komentarz


                                • #17
                                  Co rozumiesz przez niebieskie ?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Niebieski kapturek / dekiel na wtryskiwaczu (poprzednio były całe czarne).
                                    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X