Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

realna cena sprzedazy RS 2009

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • realna cena sprzedazy RS 2009

    Zamieszczone przez Rico40
    5W30 tylko do diesli z dpf a nie do benzynki, tak nas VW robił w konia z normami spalin tak samo producenci oleju wraz z producentami silników. Jeszcze parę lat temu do benzyny lało się 0W40 i silniki pracują bez problemu i pracować dalej będą jeśli będzie się robiło wymianę oliwy zgodnie z zasadą raz w roku lub co 15kkm.

    Zamieszczone przez prezes73
    PAOLO się przestał odzywać już na benzyniaku, bo pewnie już mu ręce opadają jak czyta co się tu dzieje i jego wypociny poszły w pizd...u.
    po prostu nie miałem dostępu do neta a zwłaszcza czasu na pisanie, bo byłem 2-3 tygodnie na ćwiczeniu w AON-nie a teraz jestem w Orzyszu na poligonie ...3 tygodnie ale wieczorem mam dostęp do neta :wink:
    Zamieszczone przez leonn
    PAOLO jest na wczasach do 23.10
    :tuk: na "takich wczasach" ...

  • #2
    realna cena sprzedazy RS 2009

    Witam kolegów.

    Chciałbym zapytać Was o realna cene sprzedaży OCTAVII RS kombi
    rocznik 2009 lipiec
    kupiona w polskim salonie
    bezwypadkowa
    2000. TFSi
    DSG
    Navigacja kolorowa
    panorama dach.

    przebieg 130 tys km potwierdzony ksiązka serwisową i wpisami w systemie ASO
    instalacja LPG

    stan auta oczywiście mega zadbany.

    Ceny na allegro są bardzo różne
    nawet 65 tyś za ten rocznik.
    Najtańsza jest za 49 tyś i chyba od miesiąca stoi i nikt jej nie kupił.

    Jak jest z popytem na takie auta i jaką cenę mogę wołać aby sprzedać takie auto??

    Komentarz


    • #3
      Wołać to jedno a sprzedać drugie ostatnio igła O2FL RS TSI 2010r poszła za 55kzł ale gość się spieszył więc pewnie mógłby wycisnąc wiecej.
      Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez paweł2
        Wołać to jedno a sprzedać drugie
        oczywiście zdaje sobie z tego sprawę.
        Natomiast RS z polskiego salonu w ogłoszeniach wystepuje znacznie rzadziej niż passat octavia lub passat TDi tak więc sprzedaż tekiego auta rzadzi sie troche innymi prawami.
        Czekam na dalsze sugestie i informacje nt realnej ceny.

        Albo zadam pytanie tak, czy 48-50 tysi jest do wyciągnięcia??

        Komentarz


        • #5
          Dla części zainteresowanych obecność LPG w silniku TSI może być zaletą (bo szybko i oszczędnie), ale dla części może być czynnikiem dyskwalifikującym. Jaka to instalacja i ile km zrobiłeś na niej?
          Pozdrawiam
          Northeusz

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez bullet
            więc sprzedaż tekiego auta rzadzi sie troche innymi prawami
            prawo rynku jest tylko jedno - kupujący:wink:
            jak poczytasz pytania chcacych kupić RSa to każdy chce tanio :wink:
            i dla wiekszości nie ma znaczenia czy to polski salon czy nie

            a gaz do RSa to IMHO świętokradztwo :P
            nie stac cię na paliwo- kup 1,6 BSE :wink:
            albo kup RSa w dieslu :P
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • #7
              to normalne ze kazdy chce tanio...
              co do gazu nie wchodze w dyskusje....

              powiedzcie proszę coś wiecej o cyferkach bo troche odchodzimy od tego co mnie najbardziej interesuje.
              i nie piszmy o skrajnych przypadkach super tanich aut.
              wołając 50 tysi cena jest i tak najniższa ze wszystkich pięciu egzemplarzy.
              kupujacy nie ma zbytnio wyboru
              ja wołając 50 tysi zadowole sie 49 i nie musze schodzic (z najniższej juz ceny).
              mam za co żyć- mam nowe auto. nie mam ciśnienia
              RS jest na bierząco serwisowany wiem co sprzedaje.
              nie chce za niego górnej granicy 65k.
              chcialbym dostac około 50 tysi.
              tyle wynosi najniższa cene na allegro.

              pytanie czy 50k to realna cena do uzyskania.
              jak przyjdzie ktoś i położy 48 albo 47 to pewnie też bym sprzedał.
              pytanie konkretne o rząd wielkosci.

              Komentarz


              • #8
                bullet, masz czas, nie pali Ci się w z pilną sprzedażą samochodu - wystaw za cenę wyższą od średniej. Polski salon, wszystko w ASO, wersja RS + doposażenie, wystaw za powiedzmy 55 tys, może uda Ci się sprzedać za 50 tys. Taką kwotę za niego chcesz dostać, a kupujący będzie miał satysfakcję, że nieźle utargował. Życie zweryfikuje, jaka cena będzie odpowiednia. Jak nie będzie zainteresowania, to będziesz stopniowo schodził z ceny.
                Pozdrawiam
                Northeusz

                Komentarz


                • #9
                  bullet, Wystaw za cenę maksymalną z ogłoszeń (oczywiście jeżeli z autem jest wszystko OK) i będziesz widział czy jest zainteresowanie. Na pewno będziesz miał spokój z handlarzami, a klient na konkretny model i wyposażenie się znajdzie wcześniej czy później. Opuścić cenę zawsze możesz, a pierwszy klient to dobry klient.
                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez AdamB
                    bullet, a pierwszy klient to dobry klient.
                    to prawda.
                    zaraz jade sprzedac passata b6 tez ten sam silnik 2.0T tez automat
                    tylko takie auta z polskiego salonu sa 3 na allegro w sedanie.
                    no i tutaj naprawde moge sobie grymasić bo klientow wiecej niz aut.

                    ale dowiedzialem sie tego dopiero jak wystawilem auto.

                    oby ze skoda bylo podobnie.

                    Komentarz


                    • #11
                      bullet, Jak pierwszy klient przyjedzie i nie będzie się miał do czego przyczepić to weźmie auto, coś tam najwyżej opuścisz. Jak wystawisz atrakcyjną cenę to przyjadą męczydupy i będą Cię wkurzać ryskami.
                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                      Komentarz


                      • #12
                        Nie bardzo rozumiem takie podejście

                        Zamieszczone przez bullet
                        nie chce za niego górnej granicy 65k.
                        chcialbym dostac około 50 tysi.
                        tyle wynosi najniższa cene na allegro.
                        i dalej to:

                        Zamieszczone przez bullet
                        RS jest na bierząco serwisowany wiem co sprzedaje.

                        Skoro wiesz doskonale co sprzedajesz, auto jest rzeczywiście w tak dobrym stanie jak o tym mówisz to dlaczego nie chcesz dostać jak najwięcej żeby komuś nie robić prezentu?

                        No chyba, że coś jest nie tak z samochodem o czym nie chcesz tu napisać i dlatego robisz takie podchody.
                        Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

                        Komentarz


                        • #13
                          Pixon, zagazowany = popsuty :diabelski_usmiech
                          With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                          Komentarz


                          • #14
                            auto jest zupelnie OK.

                            a moje pytanie wzieło sie z tego, że octavia jest 2009
                            mam tez passat 2010 r line, el klapa, kamera, solar dach, DSG 170 diesel, alcantara, RNS510 (columbus) i za to auto nie dostane 50 tysi tez salon PL. Przebieg 220tkm

                            wiec dziwie sie cenom auta o klase nizej, wielkosciowo nizej, wyposazenie zdecydowanie nizej.

                            Wiec jak to jest że za octawie ludzie wolaja taką kase. Pewien dealer chce mi dac za skode 42 tysie. Powiedzialem ze sie zastanowie. Sprawdzilem allegro i zrobilem wielkie oczy.

                            Pytam Was dlatego że lekko niedowierzam tym 50 tysiącom a 65 to juz nawet nie biore pod uwage. Ale jesli mialo by sie okazac, ze koniec konców bede trzymal auto 3 miesiace tylko po to aby po tym czasie sprzedac za 43 tysie to mija sie to z celem. OT CO.

                            Dlatego nie chce sie wdawac w dyskusje o klientach i ich mozliwosciach.
                            o gazie bo nie o to tutaj chodzi.
                            Instalacja do FSi nie jest tania i jeden wezmie za komplement a inny za obraze.
                            jeden lubi kombi inny hatchback, jeden diesla a inny benzyne. nie gadajmy o gazie tylko o tym czy uda sie sprzedać o rok starsza skode w lepszej cenie niż nowszego i zdecydowanie wiekszego i zdecydowanie lepiej wyposazonego passata.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez bullet
                              ze koniec konców bede trzymal auto 3 miesiace
                              Lepiej postaraj się tyle nie trzymać, bo za 3 miesiące z hakiem przybywa jej kolejny rok
                              Pozdrawiam
                              Northeusz

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez bullet
                                Pewien dealer chce mi dac za skode 42 tysie. Powiedzialem ze sie zastanowie. Sprawdzilem allegro i zrobilem wielkie oczy.
                                nie ma nic gorszego jak zostawić samochód w rozliczeniu :evil:
                                za drugi dzień wystawią za 50 albo i lepiej i pójdzie od szczału bo to aso etc

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ponoć ASO przy odkupie auta odlicza od ceny z eurotaxu ok. 3% na ew. naprawy i podatek dlatego cena jest taka niska

                                  Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                  Fotki
                                  Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                  Fotki

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    wg eurotaxu auto bazowo warte 39.800.
                                    a na allegro do 65kzł

                                    trudno mi się połapac w tym haosie informacji bo są baaaaaardzo rozbieżne.

                                    i nadal nic nie wiem

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Każde auto ma dwie ceny pierwsza to ta którą ty chcesz dostać,a a druga, którą chce dać potencjalny nabywca. Tak jak piszą wyżej pamiętaj,że za 3 miesiące auto straci rok i poleci na cenie.Nie bierz pod uwagę cen z księżyca nie adekwatnych do wartości auta. Zakładając ten temat szukasz potwierdzenia,aż ktoś ci napisze, wystaw auto za 65 a pójdzie za 60.Gwarantuje ci,że tak nie będzie,nie jest tak łatwo sprzedać auto. Na naszym rynku pełno jest aut do sprzedaży. Moje zdanie jest takie,że kusi cię cena 65 tysięcy, z nadzieją,że znajdzie się jakiś pasjonat,który tą kasę wyłoży,jeśli ci się nie śpieszy czekaj te 3 miesiące i po tym czasie sprzedaż za 40 tysięcy.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        bullet, wg eurotaxu mój RS z 2008 roku jest wart 45tys- dane z lipca tego roku
                                        2010 rok(mój drugi RS) - wartość 60tys- wrzesień
                                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Wartośc okreslono na podstawie notowań wartości rynkowych z katalogu "Pojazdy Samochodowe - Wartości Rynkowe VIII-2014 "
                                          to z opinii rzeczoznawcy z dnia 30 sierpnia.
                                          Piotrek-gdy teraz juz wiesz dlaczego jestem taki skołowany :?:

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            bullet, ciekawe dlaczego tak wycenił- może to taki gośc co to robi masówki dla firm leasingowych ?
                                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Może trochę Ci pomogę. Ja w czerwcu kupiłem RSa z końcówki 2006 roku. Został wystawiony za 42k (ogłoszenie na otomoto więc nie jest to żadna tajemnica), udało mi się nieco zejść z ceny. Gdy byłem opłacać podatek podano mi wartość rynkową auta (od niej liczony jest podatek) - 27k Gościu aż się za głowę złapał słysząc ile ja dałem. Tak więc jak widać rozbieżności są spore. Jeśli auto faktycznie jest zadbane i serwisowane na bieżąco to myślę, że możesz starać się o cenę z wyższych wartości. Jak widać po moim przypadku znajdą się osoby, które to docenią i będą skłonne "przepłacić".

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                zadariusz1, chyba nieuważnie czytałes to co napisałem wielokrotnie pisałem, ze marzy mi się cena około 50 tysiecy a jak ktoś by połozył na stole 47500 to oddałbym bez namysłu.
                                                Nie wiem skąd przyszło Ci do głowy, ze licze na 65

                                                phpion, to co piszesz jest w jakimś stopniu dla mnie informacją.
                                                patrze jeszcze raz na allegro i są 4 sztuki z tym silnikiem nie starsze niz 2009
                                                najtansza 2010r 49.000 szwajcaria
                                                2010r 53999 - niemcy
                                                2010r 56.278 chyba niemcy
                                                2012 79,900 salon PL

                                                nie chce sie wdawac w dyskusje co lepsze salon pl czy auto sprowadzone.
                                                zawsze miałem auta z polskich salonów i zawsze jasno w ogłoszeniu to wytłuszczałem.
                                                i zawsze klienci sie szybko znajdowali. pewne pochodzenie, możliwośc sprawdzenia historii serwisowej itp.

                                                Moja skoda ma przebieg 2x wiekszy niż pozostałe na allegro, jest o rok od nich starsza.
                                                ale jest tylko jedno auto z salonu PL. ale kosztuje 80 tys zł.
                                                Więc jeśli klient szuka auta z polskiego salonu to nie ma w czym wybierać.
                                                Jak by to była octavia diesel bez pakietu RS to było by z 15 aut z polskiego salonu do których mozna sie odnieśc, a tak to sam nie wiem.

                                                chyba poczekam az bedzie sucho, umyje auto, zrobie profi sesje i wystawie za 51.000

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Dla mnie:
                                                  Kod:
                                                  Polski salon + osoba prywatna + wyższa cena > Sprowadzony + handlarz + niższa cena
                                                  Sam szukając auta dla siebie widziałem sporo dużo tańszych ofert. W każdym przypadku jednak coś było podejrzane na tyle, że wolałem nie ryzykować.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X