Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Interwał nabicia klimatyzacji??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Ja tam jeżdżę na przegląd klimy-podłączenie pod aparat , ozonowanie- co roku.
    O II fl kombi elegance

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez janusz101
      Od 2010 roku były wkładane wadliwe skraplacze ,które się rozszczelniały ,mi ASO w lipcu zeszłego roku wymieniło- podobno na dobry :wink:
      Zapłaciłem za pół robocizny i za czynnik około 300 zł.
      :shock: Skąd ta wiadomość o całej serii wadliwych skraplaczy?

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez himi
        Skąd ta wiadomość o całej serii wadliwych skraplaczy?
        Tak mi powiedział pracownik serwisu ASO w Mińsku Maz.

        Komentarz


        • #29
          Oczywiście akcji serwisowej nie ma i nie będzie....A jak rozpoznał wadliwą sztukę u Ciebie? Sprawdzał coś, czy wymienił kasując 300?

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez janusz101
            Od 2010 roku były wkładane wadliwe skraplacze ,które się rozszczelniały
            Jakiego producenta :?: Jakie nr katalogowe :?:
            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
            =================================================

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez endryu
              akiego producenta :?: Jakie nr katalogowe :?:
              Kurka wodna muszę sprawdzić ,co prawda nie mam danych jaki skraplacz miałem fabrycznie ,mogę zobaczyć co mam teraz.

              Sprawa wyglądała tak: dwa lata temu w lipcu usłyszałem dziwne dźwieki na załączonej klimie (auto miało 2,5 roku i ze 12 kkm) pojechałem do ASO i dobili 100g czynnika problem ustał.
              Po roku temat powrócił (pewnie wyszło by wcześniej ale auto mało używane)pojechałem do ASO i powiedzieli że jest nieszczelny skraplacz i: oryginał 1000, zamiennik 500 +wymiana i czynnik.
              Serwisant sam wyszedł z inicjatywą, że wymienią część na koszt Skody a na robociznę dadzą upust bo auto mało jeżdżone i tylko u nich serwis no i powiedział, że była jakaś wadliwa partia skraplaczy.
              Założyli mi oryginał.

              Komentarz


              • #32
                Nie chcę tu siać defetyzmu, ale....
                Chłodnice klimy są powodem - źródłem jakiś dźwięków? Coś mi tu się nie klei. Dźwięki wydają w tym układzie raczej sprężarki - jeśli już. Chyba, że się mylę... Chłodnica nieszczelna = szybka utrata czynnika. Do zera. Jesteś pewien, że cię nie przerobili panowie z ASO? Oddali ci tą starą? Bo jak nie.....To już sobie łatwo napisać scenariusz. Może jeździ u kogoś innego. A jak oddali to sprawdź szczelność, bo może dobra w garażu leży. Sam mówisz, że po dobiciu czynnika rok był spokój - ile minęło od tej wymiany chłodnicy?

                Komentarz


                • #33
                  Ups ops:
                  Nie oddali starej ,może rzeczywiście mnie przerobili ....

                  Komentarz


                  • #34
                    Dzisiaj napełniając swoją klimę porozmawiałem jeszcze o Twoim przypadku z serwisantem klim - chłodnica nie ma prawa wydawać żadnych dźwięków. Może poza ,ssssss' jak złapie dziurę Wybacz, ale w najlepszym razie chyba nabiłeś gotówkowy ,,obrót'' temu ASO. Oni kombinują jak mogą. Powinni ci oddać starą chłodnicę, albo choć to zaproponować.
                    Nie wykluczałbym też ,,podmianki'' i ktoś jeździ z twoją, a w papierach im się wszystko zgadza. Rozliczyli to i sprzedali legendę o wadliwej serii...

                    Znana jest mi sytuacja gdy ASO przerabiało ludzi na wtryskiwaczach Zamawiane były nówki do wymian dla klientów, a tymczasem w ich samochodzie gościły... używki z demontażu np z powypadków - albo allegrowe wyjechane egzemplarze. Bo jak to sprawdzi zwykły Kowalski?

                    Po jednym sezonie taki zaradny pracownik ASO objeżdżał pompiarzy z drugiej części Polski ( byle daleko) z zajebistą promocją na nowe wtryski przywożone wiadrami. Oczywiście bez kwitów. Oto Polska właśnie....

                    Komentarz


                    • #35
                      Z tymi wadliwymi skraplaczami to coś jest na rzeczy. U mnie wymieniony skraplacz po 2,5roku od nowości.
                      Pojazd z 2011/2012r. Skraplacz się rozszczelnił, bez żadnych uszkodzeń mechanicznych (patrz kamienie etc.) po przebiegu ok. 20000km. Widać było tłuste plamy na bokach...
                      Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                      http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                      Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                      Komentarz


                      • #36
                        Ja pierwszy serwis klimy w OIIFL zrobiłem po 3 latach (auto z lutego 2012). Brakowało 100g czynnika. Niby niewiele, ale różnica jest bardzo odczuwalna - klima pracuje wyraźnie ciszej (przedtem wydawała różne jęki i syczenia) i lepiej chłodzi. Potem jeszcze pytałem w ASO, i tam doradca powiedział, że zalecają co 2 lata.

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez pgolik
                          Ja pierwszy serwis klimy w OIIFL zrobiłem po 3 latach (auto z lutego 2102).
                          Opisz to auto! Jakie ma nowinki techniczne, to auto z odległej przyszłości :shock:
                          Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                          http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                          Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                          Komentarz


                          • #38
                            Tak to jest jak się pisze w biegu, kto chce ten sobie cyferki przestawi. :lol:

                            Komentarz


                            • #39
                              Klima zregenerowana. Po przebiegu 75 kkm i 8 latach z 520 gram ubyło 100 gram, Koszt 100 zeta

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X