Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] galka zmiany biegow

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] galka zmiany biegow

    To normalne że masz czarny olej.
    Wystarczy choc trochę przejechac się na nowo zalanym oleju, to on się zrobi czarny.

  • #2
    [O2] galka zmiany biegow

    witam!
    W O2 sprzed liftu mam najzwyklejsza galke zmiany biegow tzn. cala taka czarna... Chcialbym zalozyc sobie taka z wersji elegance. Na allegro jest mnostwo samych tych chromowanych elementow, podobno oryginalnych. czy da sie to zalozyc na zasadzie plug and play? ja mam wrazenie ze moja jest jakby nierozbieralna. czy zeby miec cala galke z wersji elegance musze wymienic rowiez mieszek? jezeli nie to jak go rozebrac zeby zalozyc ten chromowany element?
    Zostały mi czesci, po szkodniku:
    VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
    Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

    Komentarz


    • #3
      heretyk, ten element niestety da się włożyć tylko w wyższych wersjach wyposażenia. Na przykład założyć chrom z elegance lub aluminium z RS do ambiente.

      Komentarz


      • #4
        Dziekuje za szybka odpowiedz. W takim razie nie ma mozliwosci przelozenia calej galki plus ew. mieszek? Nie probowalem jeszcze sie zabierac za to, bo niechce nic uszkodzic, ale wydaje mi sie to dziwne...
        Zostały mi czesci, po szkodniku:
        VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
        Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez heretyk
          W takim razie nie ma mozliwosci przelozenia calej galki plus ew. mieszek?
          Taka możliwość oczywiście jest, ale nie możesz wstawić samej chromowanej nakładki.

          Komentarz


          • #6
            W Ambiente i w Classicu jest taka sama gałka z czarną nakładką i nie ma problemu z wymianą na nakładkę chromowaną.
            Moja była "Czarnula" O2 (swap 2.0 FSI)
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33422

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez El Zygmunto
              W Ambiente i w Classicu jest taka sama gałka z czarną nakładką i nie ma problemu z wymianą na nakładkę chromowaną.
              Niestety tak nie jest, chyba że bardzo niedawno coś się zmieniło. W ambiente jest oddzielna nakładka na gałce, a w classicu nie. Taka sama gałka bez żadnej nakładki to jest w mincie i classicu.

              Komentarz


              • #8
                Chyba jednak masz rację, sorry za zamieszanie ops:
                Pozostaje w takim razie wymiana kompletu gałka+mieszek
                Moja była "Czarnula" O2 (swap 2.0 FSI)
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33422

                Komentarz


                • #9
                  No wlasnie panowie.. skoro doszlismy do konsensusu ze trzeba wymienic calosc to powiedzcie mi jak sie za to zabrac. Galka jest przykrecony czy zamocowana na wcisk?
                  Zostały mi czesci, po szkodniku:
                  VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                  Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez heretyk
                    jak sie za to zabrac. Galka jest przykrecony czy zamocowana na wcisk?
                    Ramkę mieszka trzeba podważyć z wyczuciem, potem podnieść mieszek "ponad" gałkę. Gałka jest mocowana na wcisk i dodatkowo naokoło owinięta metalową obejmą.

                    Komentarz


                    • #11
                      Jak będziesz kupował nowy mieszek z gałką, sprawdź czy ta metalowa obejma jest w dobrym stanie - żeby się później nie okazało, że w trakcie zmiany biegów gałka będzie zostawać Tobie w ręku :lol:
                      Moja była "Czarnula" O2 (swap 2.0 FSI)
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33422

                      Komentarz


                      • #12
                        cześć. ja takową gałkę+mieszek założyłem do OI i z powodu braku czasu i przyrządu nie zacisnąłem obejmy. po paru dniach jazdy "z dzwoneczkiem", czas się znalazł i jest OK. a co do trzymania na sam wcisk, to nic się nie ruszało itp... a czasami wajchuję dość ostro. owszem, należy uważać przy zdejmowaniu ramki i u mnie wystąpiła mała przeszkoda w postaci zachodzenia skóry mieszka na ząbki w ramce / nie chciało się "zapiąć" z powrotem na miejsce/, ale mała ingerencja nożyczkami w odpowiednie ukształtowanie brzegu mieszka, nic nie wystaje i pasuje jak fabryczne.
                        Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                        @ by Tune-up Gdańsk
                        TDI VP++ i jeszcze rośnie
                        Antek

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam, orientuje się ktoś jak ściągnąć nakładkę z OII FL wersja Ambiente z pakietem Dynamic wiec nakładka jest chromowana? Dodam że obecnie gałka jest w skórze i nie chciałbym jej zniszczyć metodą prób i błędów

                          Chciałbym założyć z RSa, dokładnie taka:
                          Link

                          PS. Jakby ktoś się zastanawiał, nakładka posiada numery więc pewnie jest ori

                          Komentarz


                          • #14
                            kross12, podwazasz od dołu i wypychasz
                            trzeba do tego zdecydowanej ale nie znacznej siły - wyjdzie samo
                            nową nakładkę wciskasz w odwrotnym kierunku - od góry
                            moja czarna SKODA OCTAVIA II 1.9 TDI
                            sprzedaje na allegro - zapraszam ops:

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez El Zygmunto
                              Jak będziesz kupował nowy mieszek z gałką, sprawdź czy ta metalowa obejma jest w dobrym stanie - żeby się później nie okazało, że w trakcie zmiany biegów gałka będzie zostawać Tobie w ręku :lol:
                              Sorry, ze podbijam po takim czasie ale byc moze ktos rowniez bedzie mial klopot ze znalezieniem odpowiedniego narzedzia do zacisniecia oryginalnej obejmy. Musi byc ona zacisnieta rownomiernie aby galka miala zminimalizowany luz do fabrycznego. U mnie sie to nie udalo, wkurzalem sie ze galka ma minimalnie wiekszy luz wiec wywalilem w cholere metalowa obejme i zacisnalem po prostu plastikowa obejma samozaciskowa (popularnym zipem). Galka siedzi jak fabryczna, luzu nie ma i na pewno nie wyskoczy. Ekspresowy montaz i zero nerwow... Takze metalowa obejma nie jest wcale tak istotna
                              Była Octavia II Tour kombi (sprzedana)

                              Komentarz


                              • #16
                                Ten dział jest o OI...

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X