Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia II RS 2.0T

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia II RS 2.0T

    Witam wszystkich,
    jestem nowy na forum. Poszukuję informacji na temat Octavii II RS 2.0T 200KM DSG, ponieważ interesuję się zakupem dobrze wyposażonego auta, z mocnym silnikiem ale jednocześnie z serwisem tańszym niż Audi czy BMW Takie auto jak Octavia RS (rocznik ~ 2009 lub wyżej) to ciekawa opcja.

    Co możecie napisać o tym aucie? Czy martwić się o drogie DSG? Jakie są popularne usterki tych aut?

    Chciałbym się również dowiedzieć czy ta Octavia jest lepsza od swojej konkurencji w postaci Renault Laguna III GT, Peugeot 508?

    Pozdrawiam!

  • #2
    To jest dział o tuningu a nie o kupowaniu auta

    1 Przeczytaj jak i komu zadać pytanie!

    Witamy,
    Na forum OCP, jak na każdym innym forum część tematów się powtarza.
    Nie mamy nic przeciwko temu, żeby dyskutować o czymś kilkakrotnie, bo o czymś „gadać” trzeba.

    Jednak są tematy, które powracają jak bumerang. Powracają tak często, że budzą już negatywne emocje u większości forumowiczów.

    Dlatego prosimy uprzejmie przed zadaniem pytania o skorzystanie z opcji szukaj.
    Link do niej:
    Zaawansowane wyszukiwanie - Octavia Club Polska

    W odpowiednim polu należy podać słowo lub słowa (zwroty) kluczowe, po czym wyszukiwarka odnajdzie wyniki i wyświetli listę tematów, których poszukujecie.

    Jeśli będziecie mieli problem z odnalezieniem odpowiedniego tematu, to wtedy prosimy o założenie nowego topicu, w przeznaczonym do tego dziale.
    Bardzo prosimy o zadanie sobie tego trudu i poświęcenie chwili czasu zanim zdecydujecie się zadać pytanie na forum.

    Poniżej znajduje się zestawienie tematyczne spraw, które są wyjątkowo upierdliwe i notorycznie powracają, a które były poruszane już na forum po stokroć.
    Nie podajemy konkretnych linków, gdyż zadanie sobie odrobiny trudu w ich wyszukaniu jest mile widziane.

    Lista:
    - Planuję kupić Octavię co sprawdzić przed zakupem?
    - Planuję kupić/właśnie kupiłem Octavię, jakie macie problemy i czego się można spodziewać?
    - Żona nalała benzyny zamiast ON!!! Co robić?
    - Jaki olej; jaki olej do TDI
    - Jakie opony; jaki rozmiar opon
    - Jakie tarcze, klocki
    - jakie żarówki
    - Brakuje mocy w TDI; jedzie do 120 i wyłącza turbo -> hint: wpisać notlauf
    - zapieczone kierownice spalin w turbo; pada turbo
    - awaria przepływomierza
    - zawór N75
    - Silnik nie pali/ciężko pali jak ciepły/zimny
    - Skrzypi mi zawieszenie z przodu; gumy stabilizatorów
    - Wydobywa się dźwięk z ...
    - Świeci się kontrolka świec żarowych/płynu/check-engine/inne
    - Przerywacz kierunkowskazów
    - awaria wycieraczek przedniej szyby
    - jakie radio, głośniki
    - jakie CB
    - gdzie montujecie Car-Audio, CB
    - jak mogę sprawdzić oznaczenie silnika

    Ta lista jest i tak za krótka.
    Dlatego jeszcze raz gorąca prośba do WSZYSTKICH, a zwłaszcza początkujących użytkowników forum OCP:
    Nie idźcie na łatwiznę i przed zadaniem JAKIEGOKOLWIEK pytania zadajcie sobie trochę trudu i poświęćcie chwilę czasu korzystając z forumowej szukajki.

    Dziękujemy!
    ADM


    2 Tu się pierw witamy na forum

    Octavia Club Polska

    3 Mamy tutaj taki dział "Kupujemy auto" tam jest parę wątków o O2 Rs

    I jak coś tam też powinien być twój

    miłego weekendu
    ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
    mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

    Komentarz


    • #3
      Dzięki za wprowadzenie,
      ale w wyszukiwarce w prawym górnym roku szukałem różnych haseł związanych z Octavią RS lecz nic nie wyświetliło. Zapewne trzeba skorzystać z tej szczegółowej której link podesłałeś. Również nie znalazłem działu KUPUJEMY AUTO w kategorii Octavia II. Więc napisałem tutaj takie o, małe sprostowanie.

      Pozdrawiam

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X