Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wymiana amortyzatorów - oryginał ?, sportowe ?, - OCTAVIA kombi 1.9 TDI,

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wymiana amortyzatorów - oryginał ?, sportowe ?, - OCTAVIA kombi 1.9 TDI,

    Witam serdecznie

    W mojej białej strzale przyszedł czas na wymianę amortyzatorów w tylnej osi. I tak zastanawiam się po cichu czy wymieniać na zwykłe tzn. standardy oryginalne czy zrobić coś nowego i obniżyć (obniżenie w granicach do 20-30 mm), i założyć sportowe zawieszenie ?? Tak przeglądam internet i znalazłem kilka propozycji zawieszenia sportowego z możliwością regulacji wysokości i chciałem Was zapytać czy mieliście może styczność z tymi firmami i czy warto w to inwestować ??, lub czy macie już jakieś swoje przetarte szlaki i używacie czegoś sprawdzonego i konkretnego ??

    Podaje moje propozycje i proszę o opinie i uwagi:

    1. SKODA Fabia II Hatchback 2007 - 04/2010 (542) 1.4 / 1.6 30/30 mm MTS Technik Zawieszenie sportowe - MAPET-TUNING
    2. Skoda Octavia II (wkład 50mm) - gwint Tuning Art - MAPET-TUNING
    Były 104 kuce ~~ jest 131 kucyków

  • #2
    Moim zdaniem, jeśli gwint to porządnej firmy , żadne mtsy, cena mówi sama za siebie.
    Jeśli interesuje Cię -20/30 to amory ultra sr i do tego eibach pro kit.

    Taki zestaw zalozylbum do siebie, ale w rsie dużej różnicy nie zobaczę

    Komentarz


    • #3
      oryginały to Sachs trochę za miękkie jak dla mnie...
      teraz mam KYB Ultra-SR trochę za twarde...
      w poprzednim wozie miałem KYB Excel-G i były w sam raz... do tego po 100tyś wymieniłem je na nowe i okazało się, że nie potrzebnie...


      Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
      CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

      Komentarz


      • #4
        U mnie oryginały były zrobione przez Monroe

        Komentarz


        • #5
          chyba wsadzę oryginały.... w sumie dziennie robię około 35 km po mieście głównie, więc nie ma co inwestować :] zbędnie :]
          Były 104 kuce ~~ jest 131 kucyków

          Komentarz


          • #6
            KYB Excel-G wyjdzie taniej, niż oryginał....


            Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
            CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

            Komentarz


            • #7
              sprawdzę :]

              jakość lepsza od oryginałów ?
              Były 104 kuce ~~ jest 131 kucyków

              Komentarz


              • #8
                Skoro jest temat o amortyzatorach nie będe zakładać nowego
                Ma ktoś z szanownego grona numery amortyzatorów kayaba ultra sr 50mm srednicy? Przedni znalazłem KYB 324703 natomiast tylny wychodzi mi jakby były te same co w wersji 55.
                Pozdrawiam

                Komentarz


                • #9
                  Jaksportowe amory to na pewno nie to co pokazałeś, to szajs, a może poprostu założyć zestaw z RSa?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez pietrek125 Zobacz wpis
                    KYB Excel-G
                    Mam Fabię 1 kombi z 1,9 TDI. Na fabrycznych sprężynach dupa siedziała tak nisko, że szorowałem po wszystkim co choć trochę wystawało z asfaltu.
                    Wymieniłem na KYB przeznaczone do Octavii I i do dziś nie żałuję tej decyzji a było to kilka lat temu. Dodam, że na haku jeżdżą czasem trzy rowery.
                    W zeszłym roku wymieniłem też amortyzatory na KYB i też nie żałuję.
                    Dlatego polecam tę markę.
                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X