Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podniesienie mocy, chiptuning O2 RS benzyna

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podniesienie mocy, chiptuning O2 RS benzyna

    Witajcie, szukajka nie wypluła mi żadnego zbliżonego tematu to tego który chciałbym rozpocząć, a więc:

    Mam w swojej Octavii z silnikiem 2.0T FSI BWA poczynione pewne modyfikacje i można powiedzieć stanąłem w miejscu, bo zaczynają się solidne koszta.

    Aktualnie mam zmienione względem serii:
    -Intercooler
    -Układ wydechowy ze sportowym katalizatorem plus dwa tłumiki 3" po całości i końcowy wpadnie 2.5" niebawem
    -mapa silnika na 240 KM / 370 NM
    -zmodyfikowany DV, aby był efekt upuszczania powietrza


    Niedawno zaczęła mi puszczać turbina, więc podjąłem decyzję o jej modyfikacji. Kupiłem nowy kor i w zaprzyjaźnionej firmie poddaliśmy go modyfikacjom (większe koło kompresji i rozwiercone aliminium turbiny, czyli tzw. hybryda)

    Moje pytanie jest następujące, czy seryjne wtryskiwacze obsłużą moce rzędu okoo 280 KM, czy trzeba je już zmieniać na większe? Myślę że moc tego kalibru będzie już ostateczna w tym aucie za mojej kadencji, gdyż dalszy rozwój wiąże się ze zmianą turbiny na K04 plus zakucie dołu. Wtryskiwacze to dla mnie koszt 2000 zł i jeśli mam je zmieniać muszę to dobrze przemyśleć, a wolałbym tego nie robić jeśli nie jest to aż tak bardzo wymagane
POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X