Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Chiptuning 1.6 tdi na Śląsku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Chiptuning 1.6 tdi na Śląsku

    Witajcie.
    Mieszkam na Śląsku i miesiąc temu zakupiłem Octavię 2fl 1.6 tdi z 2012roku. Chce podnieść jej moc na około 130-140km.
    Napiszcie proszę jaki warsztat w rejonie Śląska polecacie do chiptuningu mojego beretowozu. Dziękuje i pozdrawiam wszystkich.

  • #2
    Z tego co wyczytałem na forum, to w rejonie Śląska są polecane:

    1.Digitun Czechowice
    2.Dynosoft Katowice (Aligator)
    3.Ctr tuning Zabrze

    Czy któryś z nich bardziej polecacie?
    A może warto do kogoś podjechać z forum i zrobić to na trasie po logach, a nie na hamowni? Na hamowni trochę drogo to wychodzi, bo około 1200zł.

    Będę wdzięczny z każda opinię i podpowiedź.

    To mój pierwszy chip i nie chciał bym narobić sobie przez to problemów.
    Trochę mnie denerwuje w tym aucie mało elastyczny dół uciążliwy dla mnie w mieście. Mam nadzieje po chipie to poprawić. Na trasie czasem brakuje mocy na większych prędkościach i dodatkowo podobno przy spokojnej jeździe jeszcze spalanie może spaść. Same plusy .

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez PatGreg Zobacz wpis

      To mój pierwszy chip i nie chciał bym narobić sobie przez to problemów.
      Trochę mnie denerwuje w tym aucie mało elastyczny dół uciążliwy dla mnie w mieście. Mam nadzieje po chipie to poprawić. Na trasie czasem brakuje mocy na większych prędkościach i dodatkowo podobno przy spokojnej jeździe jeszcze spalanie może spaść. Same plusy .
      mam CAYC w pasku B7, po remapie zrobiłem przez ostatnie niemalże 2 lata ponad 50 tys km. W przypadku kloca jakim jest b7 (1540kg w dowodzie), spalanie w dowolnym trybie moim zdaniem jest identyczne jak przed wizytą u tunera, być może w lżejszej octavii będzie cokolwiek lepiej; olewając wskazania licznika - przy dystrybutorze minimalnie 5,5L/100 (über PSJ) do 8,5L (tryb "niemiecka autostrada", praktycznie cały czas but w podłodze- albo gaz albo hamulec) - ale większość tankowań w trybie mieszanym to 6,3-7L/100; przed chipem było podobnie, tylko poziom frustracji przy wciskaniu gazu większy
      dół - zależy jak nisko oczekujesz poprawy, poniżej 1700 obr i po chipie nie ma życia powyżej jest już tylko lepiej - mam regularnie do czynienia z octavią 3 1.4TSI 150KM i tam sobie można jeździć od ~1300RPM, w 1.6TDI nie bardzo

      Komentarz


      • #4
        Dzięki za informacje. Polecasz jakiegoś konkretnego tunera na Śląsku?

        Komentarz


        • #5
          Decyzja zapadła auto jedzie do Ctr tuning - Zabrze.
          Mam nadzieje na jakieś 140KM.

          Napiszcie jakie macie doświadczenie w przyrostach mocy w 1.6 tdi 105KM w serii.

          Komentarz


          • #6
            konie nieważne, i tak jedziesz momentem i jest na forum temat o przyrostach 1.6TDI (CAYx) - skracając cierpienia: ~140/300

            Komentarz


            • #7
              Ja już po zabiegu. Auto jedzie od dołu do ponad 4000 obrotów. Jest bardziej elastyczne i jedzie w każdym zakresie. Jazda teraz jest bardzo przyjemna. Jestem bardzo zadowolony
              Dziękuję wszystkim za pomoc w temacie.

              Ps. Na wykresach się nie znam, ale wklejam jakby ktoś miał ochotę zobaczyć jak wyszło.
              Załączone pliki
              Ostatnio edytowany przez PatGreg; 51980.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X