Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przekładka zawieszenia z RS FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przekładka zawieszenia z RS FL

    Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum.
    Próbuję od jakiegoś czasu znaleźć informacje odnośnie przełożenia elementów zawieszenia z Octavia 2 FL RS kombi 2.0 TSI do Octavia 2 FL 1.8TSI kombi . Chodzi mi konkretnie czy sprężyny przednie i tylne będą pasować. Czym się kierowa podczas poszukiwania sprężyn? Czy można same sprężyny zmienić czy trzeba całą kolumnę McPherson? Niestety w swojej Octavi nie mam kolorów na sprężynach bo są nie oryginalne. W etce jest wiele indeksów które nie bardzo wiem jak rozkodować np. PR-2UA/L0, ktoś wie co oznaczają poszczególne symbole?

  • #2
    Znalazłem dekoder - 403 Forbidden. Jednak dalej nie wiem czy sprężyny będą pasować plug & play. Zalazłem takie: przód 1K0411105DBi tył 1K0511115DG.

    Komentarz


    • #3
      Jak by ktoś chciał zmieniać to już jestem po przekładce, zamontowałem sprężyny przód - 3 czerwone kropki 1 biała a na tył - 1 niebieska i 1 żółta. Sprężyny pasują plug$play. Samochód się obniżył tył o 15mm a przód tylko o 5 mm i lekko utwardził bez zmiany komfortu przy normalnej jeździe. By bardziej obniżyć przód wymieniłem amortyzatory z przodu na dedykowane do tych sprężyn 1T0413031HP. Po montażu przód obsiadł kolejne 5mm czyli łącznie 10mm a tył pozostał na wartości 15mm. Jeszcze bardziej wzrosła sztywność zawieszenia. Dużo lepiej się prowadzi i nie buja na wybojach i lepiej wchodzi w zakręty. Ogólnie jestem zadowolony. Koszt części używanych 370zł i własna robocizna.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X